Агропартнер, перевірений часом!
Волинська
Фондова
компанія
(0800) 21-11-99 Цілодобова гаряча лінія.
Дзвінки зі всіх номерів безкоштовні

UNIA Atlas спроектований для господарств, які цінують ретельний обробіток і зручність

UNIA Atlas спроектований для господарств, які цінують ретельний обробіток і зручність

2020-ий рік видався непростим для сільгоспвиробників. Пандемія та карантинні обмеження, складні погодно-кліматичні умови суттєво вплинули як на проведення посівної кампанії, так і на подальші польові роботи. Тому не всі господарства можуть похвалитися гарним урожаєм.


У чому ж секрет їх успішного господарювання, редакція журналу «АгроЕліта» поцікавилася в агронома ПрАТ «Мшанецьке» Василя Костецького. ПрАТ «Мшанецьке», що знаходиться у с. Мшанець Теребовлянського району на Тернопільщині, результатами задоволені.

– Жодного секрету немає, потрібно розуміння, що погодно-кліматичні умови змінюються, і під них потрібно підлаштовуватися, шукати оптимальні технології вирощування, грамотно підбирати культури, добрива, засоби захисту тощо. Та й левова частка успіху залежить від правильно обраної якісної техніки. Ми купуємо перевірені світові бренди, яким довіряємо, – розпочинає розмову Василь Євгенович, котрий працює на господарстві вже 18 років і чудово знає його історію та сьогодення.

– Спершу на цих землях господарював польський пан, вирощував буряки, овочі, насіння квітів, – продовжує агроном. – Потім він поїхав звідси, і у 1951 році на базі будівель, що залишились, створили радгосп, котрий займався вирощуванням насіння цукрового буряка. Згодом радгосп перетворився у Мшанецьке буряконасінницьке господарство, а вже потім було створено ПрАТ «Мшанецьке».

Сьогодні земельний банк налічує 1700 га, вирощуємо зернові, бобові й насіння олійних культур. Також займаємося тваринництвом: маємо ферму на 800 голів ВРХ, з них 300 голів дійного стада, на якій нещодавно провели реконструкцію молочного блоку, аби отримувати молоко вищої якості.

– Охарактеризуйте рік, що минає. Як працювалося?

– Рік непростий, але не можна сказати, що поганий чи невдалий, адже загалом кожен рік є своєрідним: якщо говорити про минулий, то тоді лише у травні випало 150 мм опадів (для прикладу, 4-5 років тому випало 280 мм за цілий рік!). Щоправда, цей дощ пішов своєчасно і був на користь бурякам, кукурудзі, пшениці.

Цього ж року дощі трохи «запізнилися», і якщо для кукурудзи, соняшника, ячменю це було непогано, то пшениця постраждала: урожай ніби й наливався, але почалися сильні хвороби: септоріоз та фузаріоз, і він суттєво знизився.

Але загалом результатами задоволені: кукурудза показала понад 100 ц/га сухого зерна, соняшник і соя – теж вище середнього, цукрові буряки потішили, хоча навесні пилові бурі й здули 40 га посівів. Тому ми не скаржимось, а продовжуємо господарювати.

– Ви зазначили, що великий вплив на врожайність має використання сучасної техніки.

– У нас є вся необхідна техніка для проведення польових робіт. А оскільки  у наших краях переважають важкі ґрунти – чорноземи опідзолені, то застосовуємо різні способи обробітку: стараємось кожен другий рік орати, проводимо і поверхневий обробіток. Тому, перш за все, з особливою ретельністю обираємо агрегати для підготовки ґрунту під висадку.

Нашим незмінним помічником є комбінований ґрунтообробний передпосівний агрегат UNIA Atlas, який придбали у «Волинської Фондової Компанії» – офіційного дистриб’ютора польського виробника сільськогосподарської техніки «Unia» в Україні. Такий же агрегат був у сусідньому господарстві, ми бачили його в дії: він добре витримував задану глибину, забезпечував  потрібну для посіву дрібногрудкувату структуру ґрунту та ін., чули чимало позитивних відгуків про його роботу, тож вирішили купити для себе. Крім того, він виявився дешевшим від аналогічних агрегатів інших іноземних виробників, а за технічними характеристиками нічим не поступався.

Зазначу, що від «Unia» у нас є ще розкидач мінеральних добрив Unia MX, яким ми задоволені: рівномірність розподілення на високому рівні.

– Які роботи виконує UNIA Atlas та у чому його переваги?

– Одне з основних завдань техніки для передпосівного обробітку – підготувати якісне насіннєве ложе, щоб насіння лягло, як-то кажуть, «на тверду постіль і накрилося пухкою периною».

З цим UNIA Atlas справляється «на відмінно».

Набір робочих органів ідеально адаптований до важких  українських чорноземів і забезпечує виконання 7 операцій за один прохід, а саме:

розпушувачі слідів трактора запобігають ущільненню ґрунту колесами трактора;

передня вирівнювальна планка трикутного профілю, положення якої регулюється через пружини відповідно до польових умов, призначена для попереднього вирівнювання ґрунту;

передній 12-струнний каток діаметром 400 мм призначений для додаткового попереднього вирівнювання ґрунту та для подрібнення брил лезами, які встановлені по спіралі: це створює «ефект гільйотини» – інтенсивне подрібнення великої, зокрема пересушеної, грудки;

секція культиватора зі стрілчатими лапами типу SX на паралелограмній навісці спеціально спроектована для проведення культивації на рівномірну задану глибину в умовах важких ґрунтів;

середня вирівнювальна планка призначена для вирівнювання ґрунту після культивації перед прикочуванням;

задній подвійний кільчасто-шпоровий каток типу CROSSKILL виконує дуже важливу роль у формуванні насіннєвого ложа сепарацію ґрунту: розпушена земля лишається знизу, а більша фракція для зменшення негативного впливу вітру подається нагору.

Завдяки розміщенню дисків у шаховому порядку на двох валах досягнуто ефект самоочищення навіть в умовах вологих чорноземів, що значно підвищує якість обробітку та продуктивність, тому що таке виконання дозволяє, наприклад,  працювати, на 30 хв. раніше вранці по росі та на 30 хв. пізніше ввечері. І під час посівної кампанії це забезпечує додаткову годину ефективного робочого часу;

є задня гребінка для фінішного вирівнювання ґрунту: загалом якісне вирівнювання поверхні поля – одна з сильних сторін Atlas.

Тож лише за один прохід UNIA Atlas повністю «робить» поле, що значно економить час, паливно-мастильні матеріали, технічні і людські ресурси, адже посів проводиться в оптимальний час, забезпечується правильна підготовка насіннєвого ложа та рівномірна схожість, зменшуються експлуатаційні витрати.

Цікавий Atlas ще й тим, що завдяки 3-точковій навісці може агрегатуватись із будь-якою механічною сівалкою аналогічного захвату.

– А як щодо сервісного обслуговування UNIA Atlas? Чи часто доводиться звертатися до спеціалістів «ВФК»?

– Агрегат характеризується конструктивною досконалістю та відмінною якістю роботи у поєднанні з надійністю та довговічністю: за 5 сезонів жодних поломок не виникало.

Тому Atlas – це високопродуктивний і високотехнологічний агрегат, який забезпечує вдалу посівну всіх культур.

Завантажити статтю: "UNIA Atlas спроектований для господарств, які цінують ретельний обробіток і зручність"

Дата: 24 грудня 2020
Автор: Анна Артым
Джерело: Журнал «АгроЭлита»
×
Зворотній зв`язок
×
Отримати рахунок
×
Отримати комерційну пропозицію