Агропартнер, перевірений часом!
Волинська
Фондова
компанія
(0800) 21-11-99 Цілодобова гаряча лінія.
Дзвінки зі всіх номерів безкоштовні
Запчастини

УКАБ Агротехнології-2023: точний швидкісний посів від «ВФК»

УКАБ Агротехнології-2023: точний швидкісний посів від «ВФК»

На Дні Агротехнологій УКАБ «Волинська фондова компанія» представила унікальну швидкісну сівалку точного висіву Kverneland Optima TF Profi SX 8

На початку серпня 2023 року УКАБ провів на Львівщині свій традиційний День поля, під час якого демонструвалися найсучасніші аграрні рішення. І хоча погода намагалася завадити заходу, передусім рясним дощем, значну частину демонстрацій техніки вдалося провести.

Звісна річ, що багатьох учасників заходу цікавили ефективні посівні рішення, беручи до уваги як початок осінньої посівної кампанії, так і вже наступний сезон. Від якості та своєчасності сівби, без перебільшення, залежить до половини успіху вирощування сільгоспкультур, а тому саме цей сегмент сільгосптехніки заслуговує найвищої уваги.

Вже другий рік поспіль вітчизняні агровиробники змушені істотно заощаджувати ресурси, оптимізуючи технологію. Це означає, що кожна посіяна насінина повинна лягти у посівне ложе максимально якісно і в оптимальні строки. Завдяки цьому у подальшому сходи рослин краще розвиватимуться і будуть більш стійкими до стресових факторів. А отже, застосування міндобрив та ЗЗР буде більш ефективним.

Саме до таких цікавих і дієвих посівних рішень слід віднести представлену на заході «Волинською фондовою компанією» сівалку Kverneland Optima TF Profi SX 8. Це останнє покоління 8-рядної сівалки точного висіву, призначеної для роботи на найвищих швидкостях – до 18 км/год.

– Ця модель вже встигла припасти до душі багатьом українським аграріям і посісти провідні позиції на вітчизняному ринку. Попит на цю сівалку зростає і це не дивно, оскільки вона забезпечує, без перебільшення, унікальні переваги і при цьому має доступну вартість.  До того ж, «Волинська фондова компанія» забезпечує супутній сервіс високої якості, що робить експлуатацію Kverneland Optima TF Profi SX 8 взагалі безпроблемною, – зазначає Сергій Стречен, представник «Волинської фондової компанії».

Kverneland Optima TF Profi SX 8 – це 8-рядний посівний комплекс із міжряддями 70/75/76 см, що ідеально підходить для сівби цілої низки просапних культур, в тому числі соняшнику та ріпаку. Особливості її конструкції дають змогу провадити висів у супершвидкісному режимі – до 18 км/год.

– Це пневматична сівалка, але не вакуумна, а підвищеного тиску. Якщо мовити просто, то турбіна засмоктує повітря із атмосфери (система захищена ефективними фільтрами від пилу) і воно під високим тиском подається до висіваючих апаратів. Ця  технологія якраз дає змогу висівати насіння на високих швидкостях. Насіння із бункера потрапляє на диск, де під дією стисненого повітря притискається в спеціальну виїмку. Далі при обертанні диску здійснюється дозування та власне висів. Оскільки насінина вилітає із висівного апарату із швидкістю, його відразу «ловить» прикочуючи проміжне колесо. Відповідно, маємо гарантований точний висів насіння будь-якої культури, – детально розповідає фахівець.

Додамо, що в конструкції Kverneland Optima TF Profi SX 8 наявні 8 окремих бункерів для насіння, місткістю по 55 літрів кожен. Водночас обсяг великого бункера для міндобрив становить вражаючі 2000 літрів. Це дає змогу спокійно сіяти без дозаправки насінням на багатьох десятках гектарів.

– Зверніть також увагу, що за допомогою цієї сівалки можна не лише вносити у рядок традиційні гранульовані міндобрива, а ще й мікрогранули. Останній варіант може бути особливо ефективним за грамотного застосування, – каже представник «ВФК».

Дійсно, так чи інакше, але сучасну сівалку годі уявити без можливості внесення стартових добрив для швидкого розвитку сходів. Тим більш сьогодні, коли чимало фермерів просто не можуть собі дозволити кинути під кукурудзу понад півтонни добрив на гектар і змушені знаходити більш економні підходи до мінерального живлення рослин. Одним із таких якраз є припосівне внесення 60-100 кг/га азотних чи азотно-фосфорних гранул. І сівалка Kverneland Optima TF Profi SX 8 впорається із таким тонким завданням на «відмінно».

Повертаючись до конструктивних особливостей цієї моделі, відзначимо наявність чотирьох великих коліс, які за допомогою гідроприводу утримують усі сошники сівалки у заданому положенні, незалежно від рельєфу поля. Важливою перевагою такого технічного рішення є гідравлічна система копіювання нерівностей. Тут підйомні циліндри на колесах мають дві камери – верхня відповідає за підіймання та опускання сівалки, а нижні камери з'єднані попарно таким чином, щоб мастило могло перетікати з камери одного циліндру до іншого.

Цікаво, що… Механічний притиск в конструкції Kverneland Optima TF Profi SX 8 на одну висівну секцію досягає понад 100 кілограмів, а гідравлічний – понад 125 кілограмів!

Причому в конструкції Kverneland Optima TF Profi SX 8 передбачене варіативне використання для дотиску сошників як гідроциліндру, так і пружини. Перший варіант призначений передусім для важких ґрунтів, а пружину можна застосовувати, в тому разі, якщо робота провадиться на легких ґрунтах. Відповідно, ця сівалка може відмінно сіяти на будь-якому полі, незалежно від особливостей ґрунту.

– Навряд чи необхідно вказувати, наскільки це важливо. Адже точне копіювання поверхні ґрунту та неухильне утримування заданої глибини висіву – невід’ємна умова для отримання дружних та своєчасних сходів рослин. І надалі – спрощення догляду за посівами, зниження витрат і отримання підвищеної врожайності, а отже, чудової рентабельності вирощування сільгоспкультур, – зазначає Сергій Стречен.

Взагалі в конструкції Kverneland Optima TF Profi SX 8 гідравліка реалізована надзвичайно потужно, істотно допомагаючи як під час сівби, так і під час транспортування. Зокрема, вона автоматично складається до оптимальної ширини 3 метри, що дає змогу комфортно транспортувати агрегат дорогами загального користування.

– В плані особливостей будови висівних пристроїв слід ще додати, що тут встановлені висівні апарати типу «Висівний центр» - SX e-drive II з приводом від 12V електродвигуна. Цікаво, що диск тут обертається разом із корпусом і між ними цілковито відсутнє тертя. Завдяки цьому в рази знижено зношування диску та ущільнення поміж ними. Окрім зниження експлуатаційних витрат, це істотно знижує потребу в потужності, а отже, і дає змогу заощадити пальне. І, звісно ж, тут встановлені високопродуктивні економічні електромотори, завдяки чому не існує якихось особливих вимог до енергосистеми трактора. До речі, компанія Kverneland першою в світі почала використовувати електромотори у сівалках, і вже за нею підтягнулися інші компанії, – пояснює менеджер «Волинської фондової компанії».

Відзначимо також наявність двох видів скидачів на висівному пристрої, завдяки чому можна провадити точний висів насіння, що має не круглу форму, наприклад, соняшник. До того ж, кожна секція оснащена спеціальним оптичним датчиком, котрий миттю відловлює «двійники» та інші проблеми, що дає змогу відразу їх усунути.

– Власна вага Kverneland Optima TF Profi SX 8 становить 2600 кілограмів, чого цілком достатньо для якісного притиску агрегату. Для агрегатування із 8-рядною моделлю достатньо трактора, потужністю від 90 к.с., – розповідає Сергій Стречен.

Цікаво, що рама Kverneland Optima TF Profi була створена спеціально для оптимальної зчіпки із тракторами, потужністю в районі 100 к.с., які наявні практично у всіх фермерських господарствах України. Основою рами Optima TF profi слугує сталева труба із квадратним січенням, розміром 180 х 180 мм. Своєю чергою, зчіпка здійснюється через сергу Ø50 мм або через навісне обладнання на нижні тяги Кат 3.

Якщо мова йде про машину виробництва Kverneland, то це автоматично означає, що її конструкція максимально пристосована до ефективного застосування технологій точного землеробства. Це цілковито ISOBUS-сумісна сівалка, в якій органічно працюють усі переваги точних рішень: точний рух полем, відключення секцій, змінні норми висіву, карти врожайності тощо. Це все можна дуже легко та зручно використовувати, з одного боку заощаджуючи посівний матеріал та міндобрива, а з іншого – максимально повно використовуючи потенціал кожного квадратного метра полів. Причому усі налаштування розраховані навіть на недосвідчених користувачів і здійснюються майже інтуїтивно.

Загалом про конструктивні переваги Kverneland Optima TF Profi SX 8 можна розмовляти довго і цікаво. Але, мабуть, таки краще один раз побачити її в роботі на власні очі, аніж сто разів про неї почути. Ця модель дійсно достойна того, щоб нею зацікавився кожен український фермер і прослухав розповідь кваліфікованого фахівця офіційного дилера техніки бренду Kverneland.

Приємно, що вже декілька років поспіль її представляє в Україні компанія із ідеальним сервісом та справді чуйним ставленням до клієнта – «Волинська фондова компанія». І це непросто слова, а констатація очевидного, адже вже багато сотень вітчизняних фермерів обирають співпрацю саме із «ВФК».

Офіційний дилер Kverneland не просто привозить свої машини покупцям, а кожного разу провадить індивідуальне навчання персоналу агрокомпанії, здійснює усі необхідні налаштування та доукомплектування, аби машина могла відразу іти у поле. Причому «Волинська фондова компанія» завжди має запас необхідних комплектуючих по всіх категоріях техніки разом із достатньою кількістю виїзних бригад сервісних інженерів. Не дивно, що вона є дилером багатьох відомих світових брендів першої величини.

Тому якщо вам потрібна справді якісна сучасна сівалка –сміливо звертайтесь до «ВФК»!

Завантажити статтю: "УКАБ Агротехнології-2023: точний швидкісний посів від «ВФК»"

Дата: 19 вересня 2023
×
Зворотній зв`язок
×
Отримати рахунок
×
Отримати комерційну пропозицію