Агропартнер, перевірений часом!
Волинська
Фондова
компанія
(0800) 21-11-99 Цілодобова гаряча лінія.
Дзвінки зі всіх номерів безкоштовні

Сівалка MASSEY FERGUSON 9108VE: точність забезпечує прибутковість

Сівалка MASSEY FERGUSON 9108VE: точність забезпечує прибутковість

Чому головний агроном ТОВ «ЕкоАгроФерма» Руслан Артеменко радить придбати просапну сівалку MF 9108 у максимальній комплектації?

Головний агроном господарства «ЕкоАгроФерма» (Коростенський р-н Житомирської області)  відразу підкуповує ґрунтовним професіоналізмом, добрим знанням усіх тонкощів непростої землеробської справи. Руслан Юрійович багато років поспіль вирощує відмінні врожаї на скромних поліських ґрунтах. Щоб це вдавалося, слід постійно тримати руку на пульсі технічного прогресу. Так, навесні цього року в ТОВ «ЕкоАгроФерма» з’явилася 8-рядна просапна сівалка точного висіву MASSEY FERGUSON 9108VE.

– Ми обробляємо понад 2000 гектарів. Це переважно поліські дерново-підзолисті ґрунти, на яких є проблеми з кислотністю. Раніше тут була заболочена місцевість, але останні років із десять також зіштовхуємося й з дефіцитом вологи. При цьому в нашій сівозміні до 50% займають кукурудза та соняшник. Я довго шукав під ці культури оптимальний агрегат, за допомогою якого вдалося б подолати проблемні моменти. Адже майбутній врожай вирішальною мірою залежить від якості сівби, – наголошує Руслан Артеменко.

Головний агроном господарства не один рік шукав оптимальний агрегат для сівби просапних культур. Перепробував чимало моделей відомих виробників, зокрема, запрошували й організації, що надають сільськогосподарські послуги.

– Але підходящого не траплялося. Не та якість була, що нам треба. Скажімо, підприємці з надання послуг сівалкою здійснили нам швидкісний висів (15 км/год.!), але коли я побачив якість тієї сівби, то краще б вони того не робили… На щастя, мене запросили на День поля, що проводився на Волині, і я побачив, як працює сівалка MASSEY FERGUSON 9108VE і був просто вражений! У той же день ми й прийняли рішення щодо її придбання. Вийшли на зв’язок із Волинською фондовою компанією, і нам оперативно привезли сівалку, – згадує Руслан Юрійович.

Важливо, що в ТОВ «ЕкоАгроФерма» не обмежилися напівзаходами й відразу замовили MASSEY FERGUSON 9108VE в повному оснащенні з усіма опціями. Зараз Руслан Артеменко стверджує, що це було єдино правильне рішення, оскільки модель продемонструвала вражаючу ефективність роботи. Наш співрозмовник у першу чергу відзначає виняткову продуктивність сівалки.

– Завдяки точній швидкісній розкладці насіння, ми сіємо на швидкості 15-16 км/год., причому цілодобово. За добу, залежно від особливостей полів та логістики, ми засіваємо до 100 гектарів, а іноді й більше. Ми буквально за кілька днів висіяли 800 га кукурудзи, а потому – ще 300 га соняшнику. Усе вчасно, рівненько, без двійників – можете самі переконатися в цьому на полі. Вважаю, що ця машина себе вже окупила. Ми засіяли нею 1100 гектарів навесні і ще плануємо восени засіяти 350 гектарів озимого ріпаку. Якби завдяки цій сівалці ми додатково виростили хоча б по півтонни кукурудзи на гектарі, то отримали б додатково 400 тонн кукурудзи. Ці цифри говорять самі за себе, – стверджує головний агроном ТОВ «ЕкоАгроФерма».

Руслан Юрійович радить обов’язково використовувати повний спектр обладнання для сівалки, включаючи активну інтелектуальну гідравлічну систему притискання DeltaForce® та високошвидкісну систему подачі насіння SpeedTube™. Виставлення усіх необхідних норм та управління сівалкою здійснюється за допомогою зручного й простого в роботі монітора 20/20 SeedSense®. Фактично він дає змогу керувати кожним рядом сівалки як окремим агрегатом, значно підвищуючи точність сівби.

– Результати використання цих опцій можемо бачити на полі. Насіння лягло на задану глибину й з точним інтервалом – насінина в насінину! Особливо хочу відзначити трубки SpeedTube™. Хоча виробник попереджав, що вони розраховані на 500 гектарів безперебійної роботи, у нас вони відсіяли всі 800 га – і з незмінною точністю, – каже Руслан Артеменко.

Виходячи з якості сівби й стану посівів на даний час Руслан Артеменко прогнозує врожайність кукурудзи на рівні 10+ тонн. Він переконаний, що такому результату слід особливо завдячувати  якісному швидкісному висіву сівалки MASSEY FERGUSON 9108VE.

Усі, хто працює в сільському господарстві, розуміють, що іноді два-три весняні дні варті цілого року. Саме ця сівалка наразі дала змогу виграти дорогоцінний час, – вважає він.

Окрім кукурудзи та соняшнику, у господарстві вирощують багато інших культур, зокрема, експериментували з такою нетрадиційною для України культурою як цикорій.

– Щоб ви розуміли – насіння цикорію за розміром приблизно таке як ріпаку. Це насіння настільки дрібне, що сівалка його просто не бачила, тому сіяли його практично наосліп. Проте отримали чудові сходи. До нас приїздили колеги, які вирощують цикорій уже давно, проте вони були приємно вражені результатом, – розповідає Руслан Артеменко.

Цікаво, що такий високотехнологічний агрегат як MASSEY FERGUSON 9108VE, є доповненням до цілісної стратегії ефективного ґрунтоощадного господарювання на землі, якого притримуються в ТОВ «ЕкоАгроФерма». Зокрема, тут практикується вертикальний обробіток ґрунту заради збереження вологи та захисту полів від ерозії. Також у господарстві періодично висіваються сидерати й використовуються біологічні деструктори для якісного розкладання пожнивних решток.

– Відомо, що органіки тваринницького походження сьогодні в Україні майже немає, оскільки багаторазово зменшилося поголів’я худоби. Тому шукаємо нові шляхи розвитку. Якщо хочеш, щоб земля тобі віддячила – мусиш шанобливо ставитися до неї. Це ж саме можу сказати про такі високотехнологічні агрегати як сівалка MASSEY FERGUSON 9108VE. Бачимо, світ не стоїть на місці, впроваджуються нові технології, застосовуються нові сільгоспмашини. Хоча в нас часто можна почути, що, мовляв, треба спершу вивчити, подумати… Але що тут думати – єдиний шанс вижити для вітчизняного малого та середнього агровиробника – це застосовувати ось такі по-справжньому ефективні рішення, – переконаний Руслан Артеменко.

Головний агроном ТОВ «ЕкоАгроФерма» особливо наголосив на бездоганному сервісному обслуговуванні техніки MASSEY FERGUSON з боку офіційного дистрибю'тора AGCO –Волинської фондової компанії.

– Самі знаєте, що без надійного сервісу найкраща техніка може підвести. У полі не можна втрачати жодної хвилини! За нагоди хочу щиро подякувати спеціалістам «ВФК» за оперативну та якісну роботу, – підсумував Руслан Артеменко.

 

MASSEY FERGUSON 9108VE — перевага в інноваціях

8-рядна сівалка MASSEY FERGUSON 9108VE оснащена вакуумно-електричною (VE) системою дозування, що забезпечує високу точність сівби насіння всіх розмірів і форм. Машина чітко витримує глибину висіву, незалежно від класу або однорідності насіння. Електромотор vDrive® у кожній висівній секції забезпечує регулювання висіву в кожному окремому рядку, надає можливість відключення окремих рядків при пересіванні, забезпечує компенсацію кривої та можливість коригування норми висіву для окремих рядків просто з кабіни трактора.

Вакуумний дозувальний пристрій vSet® має плоский диск із єдиним вакуумним каналом та поплавковий п'ятипелюстковий пристрій для скидання двійників. Коли вакуум припиняє діяти, vSet® випускає насінину в центрі насіннєпроводу. Дозатор vSet® підтримує точність поштучного дозування насіння навіть при збільшенні швидкості руху й може висівати насіння низького класу, неправильної форми або неоднакового розміру для забезпечення оптимального закладання насіння будь-якого типу, включаючи складні в обробці культури, зокрема, такі як соняшник.

Бортовий комп’ютер 20/20 SeedSense® для MF 9000 VE надає оператору повну інформацію про стан сівалки й виводить на дисплей дані в режимі реального часу.

Дає змогу точно висівати насіння при збереженні потрібної глибини та уникненні ущільнення в критичній зоні закладення насіння.

Монітор 20/20 SeedSense® допоможе спрогнозувати врожайність, вирішити проблеми, що виникли, та попередити про умови, що можуть призвести до значних витрат часу, зусиль і грошей.

На додаток до обладнання VE Basic оснащений активною інтелектуальною гідравлічною системою притискання DeltaForce®, що забезпечує незалежне регулювання спрямованого вниз тиску в кожній окремій висівній секції на основі даних датчиків, що вимірюють потрібне притискання.

DeltaForce® дає можливість установлювати, відстежувати, регулювати та реєструвати притискання й дозволяє оператору точно контролювати процес для рівномірного посіву насіння по всьому полю.

Система управління параметрами кожного рядка на базі SRM реагує на ґрунтові умови, здійснюючи вимірювання кілька разів на секунду та регулювання вгору або вниз для підтримання цільового налаштування копіювальних коліс.

SpeedTube™ —  високошвидкісна система подавання насіння, що забезпечує можливість висівати деякі культури зі швидкістю до 19 км/год., адаптуючись при цьому до різних ґрунтових умов і підтримуючи точність розташування насінин та їх поштучне розподілення.

Зі зростанням швидкостей сучасні сівалки мусять дотримувати  інтервал між посіяними насінинами. SpeedTube™ вирішує цю проблему, щоб можна було здійснювати сівбу ще швидше й без втрат для врожайності.

Завантажити статтю: "Сівалка MASSEY FERGUSON 9108VE: точність забезпечує прибутковість"

Дата: 3 серпня 2021
×
Зворотній зв`язок
×
Отримати рахунок
×
Отримати комерційну пропозицію