(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Unia Atlas HP показав один з кращих результатів на полях Чернігівщини

23 Травень 2018

18 квітня в рамках Днів агротехнологій від Українського клубу аграрного бізнесу на потужностяхагрохолдингуAgricomGroup у Чернігівській області вперше у цьому сезоні відбулася фокусна демонстрація агрегатів передпосівного обробітку.

Подія відбулася за активної участі членів Українського клубу аграрного бізнесу, агровиробників та постачальників ресурсів агровиробництва, які зацікавлені у запровадженні нових технологій. Під час події учасникам була продемонстрована робота в полі передпосівних культиваторів від п’яти іноземних та вітчизняного виробників. Відвідувачі змогли оцінити результати роботи агрегатів, порівняти технології та обрати оптимальні варіанти для власного господарства.

Перезволожений ґрунт – виклик цього року

За словами Тараса Корнієнка, керівника Департаменту виробництва і розвитку сільського господарства агропромислової групи AgricomGroup, цього року весна має свої особливості – перезволожений ґрунт. І таку вологість ґрунту за останні 20 років спостерігають вдруге, останній раз це було 2013 року. Цього року ситуація ще цікавіша – опадів в зимовий період випало достатньо, в межах 400 мл, це фактично річна норма. І значна їх частина випала в березні, тож на полях наприкінці квітня вже залишались подекуди долини, а вологість ґрунту становила де-не-де 90%. Тому для учасників події важливо було побачити, як себе ведуть культиватори у таких непростих умовах і на що вони здатні. До того ж, сьогодні важливо всі необхідні операції провести за один прийом. Відповідно, потрібні не просто культиватори, а культиватори для передпосівного обробітку, які дають можливість за один прохід зробити все необхідне для того, щоб вирівняти і ущільнити ґрунт. Завдяки цьому насіння дасть дружні швидкі сходи і позитивно вплине на врожайність.

Безумовним фаворитом демонстрації став передпосівний агрегат обробітку ґрунту UniaAtlas HP 8 від «Волинської фондової компанії», який працював у парі з трактором MasseyFerguson 8690. Відмінно впоравшись зі своїм завданням, агрегат показав себе з найкращого боку та приємно вразив учасників демонстрації.

За словами Сергія Стречена, бренд-менеджера Unia «Волинської фондової компанії», який представляв ЄвропакUniaAtlas HP 8, цей передпосівний агрегат обробітку ґрунту відомий на ринку України вже років 17 і має хорошу репутацію. За цей час машина ідеально адаптувалась до українських ґрунтів і має кілька вагомих переваг. Одна з найголовніших – це можливість вийти на посівну в поле на 7-10 днів раніше, коли кожен день – золотий. Завдяки конструктивним рішенням її елементів, агрегат працює і у вологому ґрунті, і в сухому. Він ідеально готує посівне ложе, рівномірне по глибині і по структурі, загалом виконуючи за один прохід 7 операцій обробітку ґрунту – розпушує сліди трактора, подрібнює грудки, підрізає ґрунт, готуючи ложе, вирівнює землю за культиватором, катком crosskill вкриває землю невеликими грудками і вирівнює після себе все рівно.

Агрегат UNIA ATLAS HP забезпечує збільшення врожайності на 15-20%

Передній струнний каток разом із заднім катком мають дві функції – по-перше, це опорні катки, на яких їде сама машина і таким чином копіює рельєф, завдяки чому насіннєве ложе має однакову глибину. Але разом із тим, передні і задні вали мають різну конструкцію і різні призначення. Передня вирівнююча балка дозволяє працювати агрегату по будь-якій нерівномірній оранці і в будь-яких умовах – хоч по мокрому, хоч по величезних сухих грудках пройде, розбиваючи їх. Адже передній каток – це так званий вал-глиборіз і він може подрібнити грудку завбільшки з футбольний м’яч. Тут всі спеціально наварені сталеві леза розташовані по спіралі, він завжди упирається мінімум на чотири леза, таким чином у вологому ґрунті вал не забивається, не провалюється, стабільно тримає глибину і подрібнює грудку.

Завдання заднього вала – зробити прикатку насіннєвого ложа. Адже завдання насіннєвого ложа – знизу підтягувати вологу, а згори – забезпечити доступ до насіння повітря і тепла. І разом з тим, правильне насіннєве ложе має захищати ґрунт від вітрової ерозії. Саме тому на правильному насіннєвому ложі дно має бути ущільнене, у зоні залягання насіння грудочка має бути не більше розміру насінини, а на поверхню має бути викинута грудка 2-3 см, для того, щоб захистити ґрунт від вітрової ерозії. І ці всі завдання виконує задній кільчато-шпоровий каток, в Європі він називається crosskill. Завдяки цим шпорам земля підлітає вгору, як то кажуть, кипить, в цей момент відбувається сепарація ґрунту, вся дрібна фракція просипається на ложе, підготовлене стрілчатими лапами, і згори на нього падає крупніша грудка. Це робиться для того, щоб коли ми покладемо насіння, воно лежало не між крупними грудками, а в дрібній фракції, де є кращий контакт з землею, і відповідно, краща схожість і врожайність. Також цей вал має так звану самоочисну систему, завдяки спеціальній конструкції, ці вали крутяться в шаховому порядку і очищають один одного.

Секція самого культиватора розміщена на паралелограмній навісці, на окремій міцній рамі, яка має трикутні підсилювачі.

Ще одна сильна перевага цього агрегату – точне регулювання глибини. Її можна виставити з точністю до півсантиметра. І це дуже важливо для тих, хто займається буряком, ріпаком, і купує дороге голландське насіння, адже там часто потрібно висіяти культуру на глибину 2,5-3,5 см. І всі буряководи України цю машину добре знають, оскільки іншими агрегатами «зловити» цю глибину не виходить. А цей агрегат дозволяє дуже точно виставити глибину і досягти потрібних параметрів. Рекомендована швидкість в нього 10-12 км, більше і менша – не бажані, при більшій втрачається точність глибини ложа.

Також одна з переваг – це можливість встановлювати на агрегат сівалку для створення ґрунтообробно-посівного комплексу, причому, можна чіпляти як механічні, так і пневматичні сівалки. Тож, за один прохід можна і ложе підготувати, і посіяти. Вигідно це ще й тим, що сошник буде йти навпроти цього ребра, ложе буде максимально ущільнене, буде добре підтягувати вологу, буде створена капілярна структура, а це значить, що насіння швидше зійде. Така машина забезпечує збільшення врожайності на 15-20%. І це вже доведено багаторічним досвідом експлуатації цих машин.

Коли техніка у преміум-сегменті має демократичну ціну

По завершенню демонстрації Тарас Корнієнко, керівник Департаменту виробництва і розвитку сільського господарства агропромислової групи AgricomGroup, поділився своїми враженнями, зокрема зазначив, що від ЄвропакUnia у нього склалися дуже позитивні враження:

«На демонстрації ми побачили універсальні агрегати, які можуть проводити і лущення, і вирівнювання, і мульчування пожнивних решток, і можуть приготувати ґрунт для передпосівного обробітку в залежності від умов. Але ЄвропакUnia, без сумніву, показав найкращий результат. Після його проходу ми побачили ідеально вирівняне насіннєве ложе, тут відсутня грудка більше 3 см. І це дуже важливо, оскільки 40% врожайності залежить від правильно підготовленого ґрунту».

Варто ще додати, що агрегат виконаний із високоякісних матеріалів, тут використовується високоякісна і зносостійка шведська сталь. Компоненти і комплектуючі – від найкращих світових виробників. А виробляється техніка у Польщі, у концерні Unia, якому виповнилося 135 років і це другий за обсягами продаж концерн у Європі, він продає більше 35 тис. машин на рік, експортуючи їх в 60 країн світу. Гасло Unia - «Німецькі технології, шведська сталь і польський піт» наголошує на тому, що до хороших результатів призводить використання сучасних технологій, високоякісних матеріалів і наполеглива праця. Ця техніка належить до преміум-сегменту, проте ціна залишається доволі демократичною, і вона є набагато приємнішою, ніж у західно-європейських виробників.

Ольга Соломка

Журнал «АгроЕліта» № 5