(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

АГРОПРОМИСЛОВА ГРУПА «ЛАННІВСЬКА» ОБИРАЄ РОЗКИДАЧІ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ UNIA MXL-3000 ВІД «ВОЛИНСЬКОЇ ФОНДОВОЇ КОМПАНІЇ»

14 Лютий 2018

Агропромислова група «Ланнівська» (Полтавська обл., Карлівський р­н) ­ одна з найуспішніших компаній Полтавщини, до складу якої входить ПП «Ланнівський цукровий завод» та три агровиробничі підприємства: ПП «Ланна­Агро», ТОВ «Промінь» та ТОВ «Ланнівська МТС». Усі три агропідприємства ­ давні клієнти ВФК і в кожному з них працюють розкидачі UNIA MXL­3000.

Наш журналіст завітав на Полтавщину, щоб поговорити про виробництво, зокрема, про те, чому свій вибір розкидачів мінеральних добрив ці компанії зупинили саме на бренді UNIA, як показав себе на полі MXL­3000, які його особливості.

Кулагін Валерій Миколайович, головний інженер ПП «Ланна­Агро»:

У нашому господарстві 6000 га землі. Оскільки до складу групи входить цукровий завод, то сіємо на 1000 га цукровий буряк. Маємо також 2000 голів ВРХ, тому вирощуємо кукурудзу на силос і на зерно, крім того, сіємо соняшник, сою.

Розкидач MXL­ 3000 ми придбали у «Волинської фондової компанії» в червні 2016 року, а з липня він у нас уже почав працювати. За цей час обробили ним понад 3000 га. Вносимо ним тільки мінеральні добрива, хоча чув, що деякі господарства, використовуючи його високу точність внесення, навіть сіють зернові культури.

До переваг варто віднести великий бункер що розрахований на 3 т. Агрегатуємо розкидач з трактором МТЗ­82, швидкість на ВВП 540 об/хв. Машина дозволяє вносити добрива захватом від 15 до 36 м, у нас вона налаштована на 18 м.

Вибираючи розкидач, ми розглядали різні моделі й бренди, але зупинились на  причіпній моделі MXL­3000 як на одній з найкращих. Вплинули на наш вибір і тести від DLG, де ця модель показала один з найкращих результатів по коефіцієнту нерівномірності розкидання. Конструкція цього розкидача є настільки зручною, що для налаштування робочої ширини розкидання добрив і їх дозування немає потреби в якихось інструментах – усе настільки раціонально й водночас просто. Тут для регулювання норми внесення використовується запатентований компанією UNIA дозуючий шнек, зв’язаний з бортовим комп’ютером, що дозволяє вносити добрива з високою точністю, незалежно від швидкості руху трактора. Дозуючий шнек легко калібрується: вноситься в комп’ютер інформація про те, скільки за один виток він подає маси, запам’ятовує до 10 різних видів добрив. Датчик, що розташований на колесі, відслідковує швидкість руху машини й подає сигнал через комп’ютер на гідропривід, що регулює оберти шнека. Таким чином, ми повністю відходимо від людського фактора й від можливих помилок тракториста. Це перший крок до точного землеробства.

Наш розкидач оснащено бортовим комп’ютером , котрий за рахунок використання системи GPS забезпечує задану дозу внесення добрив без «перекриття», а також здійснює моніторинг робочих параметрів: наявність добрив у бункері, швидкість обертання дисків, оброблену площу поля, продуктивність у га/год.

Ще одна важлива деталь. На відміну від розкидачів мінеральних добрив інших виробників, у розкидачах UNIA завдяки особливій конструкції лопаток не руйнується структура кристалів добрива. У розкидачах, в яких структура кристалів руйнується, позаду них можна бачити білу хмару з цих подрібнених кристалів. Зрозуміло також, що це безпосередньо позначається на якості внесення добрив, відтак, і майбутніх урожаях.

Бункер оснащено захисною сіткою, що унеможливлює потрапляння до дозуючої системи сторонніх предметів, грудок, каміння.

За ці два роки в нас не було жодних проблемних моментів, він дуже гарно працює. Отже, техніка від компанії UNIA є надійною, ефективною та ідеальною за співвідношенням ціна/якість. Саме тому всі три наших підприємства обрали розкидач MXL­3000.

В наступному господарстві де нас чекав MXL­3000,  ми мали можливість  поспілкуватися з головним агрономом підприємства.

Білоцерковець Валерій Вікторович, головний агроном ТОВ «Промінь»:

 – У цьому господарстві працюю більше 30 років. У нас зерно­бурякове спрямування, на площі в 2000 га вирощуємо цукрові буряки, зернові культури, кукурудзу, соняшник, сою, гречку. Під усі ці культури ми вносимо мінеральні добрива за допомогою розкидача MXL­3000, придбаного у «Волинської фондової компанії» в 2015 році. За два повних сезони обробили 4000 га. І за цей час не було жодної поломки, у машині все рідне, ще нічого не ремонтували.

Ми вибрали цю модель на шасі KASTOR, оскільки вона не потребує потужного трактора, працює в нас з МТЗ­82, при цьому вона досить містка, ми відразу завантажуємо в неї три біг­беги. Налаштований він у нас на захват 24 м, щоб відповідно було до технологічної колій нашого обприскувача. У залежності від потреб, вносимо від 1 до 3 ц/га.

Серед плюсів у MXL­3000 варто відзначити високу точність внесення. Раніше ми працювали з іншим розкидачем, то різниця відчутна: на полі тоді були «хвилі» з рослин різної висоти, ну а тепер усе рівномірно. Завдяки комп’ютеру і GPS у нас немає огріхів і перекриття.

Ми дуже задоволені цим розкидачем, оскільки він не створив нам жодних проблем, що пов’язані з ремонтом і зупинками в полі, а головне – ми відчули реальну економію в добривах: «кидаємо», де треба і скільки треба.

Уже за кілька тижнів, на початку березня, плануємо задіяти наш розкидач: будемо вносити аміачну селітру на підживленні озимої пшениці та ячменю.

З «Волинською фондовою компанією» в нас віддавна склалися дружні взаємини. Увесь необхідний сервіс вони здійснюють вчасно і якісно, навчають наших механізаторів. Плануємо й надалі працювати з цим надійним партнером.

Розкидачі мінеральних добрив моделі UNIA MXL можуть використовуватися як у причіпному, так і в навісному варіанті. Ці розкидачі з бункером від 1200 до 3000 дм3 і робочою шириною до 36 м спроектовані спеціально для великих господарств, в яких особливо важливим є точність розкидання добрив і висока продуктивність роботи.

У розкидачах серії MXL – система регулювання кількості висівання добрив полягає у зміні кількості обертів дозуючого шнека, що дозволяє досягти дуже точного (прецизійного) дозування добрив, оскільки кількість добрив, яка виноситься за один оборот дозуючого шнека завжди однакова для кожного типу добрив. Гідропривід дозволяє безступінчасто змінювати норму внесення.

Дана схема дозволяє використовувати комп’ютер для утримання заданої норми незалежно від швидкості руху –надзвичайно надійна система, що не потребує жодних додаткових ваг і т.п.

Причіпні розкидачі мінеральних добрив MXL PREMIUM мають колісні пари підвищеної міцності, завдяки чому можна пересуватися з швидкістю до 40 км/год. Широкі шини дозволяють працювати навіть у найважчих умовах – по мерзлоталому ґрунті. Кожен розсіваючий диск оснащений незалежним дозуючим шнеком з гідроприводом та управлінням від комп’ютера UTS фірми MULLER, що дає змогу використовувати дані розкидачі у точному землеробстві.

 

Журнал "Агробізнес Україна"