(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Господарі на землі Чесне партнерство – девіз успіху «АГРОПРОДСЕРВІС»

10 Листопад 2011

З давніх-давен люди шанобливо ставилися до землі. Справжні господарі старалися, щоб у будь-яку пору року вона була доглянута та гарна. Лише взимку вона відпочиває, кутаючись під час сну в пухку білу шубку. А вже весною одягає святкове вбрання помережане зеленими пагонами перших сходів. Влітку тішить господарів пишними золотими колосистими шатами. А осінь зустрічає в каракулевій одежині оранки. За любов та працелюбність земелька віддячувала щедрим врожаєм. Засновник ПАП «Агропродсервіс» Іван Адамович Чайківський в будь-яку пору року зі сходом сонця разом зі своїми працівниками уже в полі. Тому його так важко застати у кабінеті. Це людина діла. З кожним роком його господарство нарощує темпи виробництва. Підвищує врожайність. І якби таких господарників було побільше в нашій державі, то нам не довелося б завозити гречку з Китаю, купувати зерно в Росії, смакувати польською шинкою.

«Ті, хто нам не вірив, тепер у нас працюють»

Приватне агропромислове підприємство «Агропродсервіс» засноване у 1999 році в селі Настасів у Тернопільському районі, Тернопільської області. Ідея, яку вирішив реалізувати Іван Чайківський, великого азарту в односельчан не викликала. Тому мало хто наважився залишити колгосп, де легко можна було вкрасти, те що потрібно і йти працювати до людини, яка подібного ніколи не дозволить. Тож весь «капітал» тодішнього підприємства складався лише з 60 людей та підтримки двох братів Віталія та Адама. Нелегко було зламати стереотипи, та коли односельці побачили, що з кожним роком збільшується кількість земель, які ефективно обробляються та дають врожай, купується техніка, виплачується заробітна плата, почали самі проситися на роботу.

– Звичайно, багато скептиків казали, що нічого у нас не вийде, та час показав, що наші сподівання та розрахунки виявились виправданими. І тепер ті, хто нам не вірив, у нас працюють, – з посмішкою зауважує технічний директор Віталій Адамович Чайківський. – Наше підприємство одним із перших почало надавати на ринку сільськогосподарських послуг області такі новітні послуги, як виробництво і реалізація елітної продукції рослинництва та тваринництва, зберігання сільськогосподарської продукції в елеваторі.
Про успішний розвиток  ПАП «Агропродсервіс» свідчить той факт, що за 12 років їх земельні наділи збільшились з 816 гектарів до майже 32000. Тут отримали роботу 800 людей. Основними напрямами діяльності цього господарства є виробництво та реалізація продукції рослинництва і тваринництва, надання послуг автопарку та машинно-тракторного парку, послуг з переробки та зберігання сільськогосподарської продукції.

У тракторному парку – більше 100 одиниць техніки

Народна мудрість говорить, що про господаря судять по порядку на подвір’ї. Якщо дослухатися до неї, то про господаря «Агропродсервісу» можна сказати лише найкращі слова. Найперше всіх, хто сюди приїжджає, вражає оригінальністю просторе офісне приміщення. Яскраве, просторе. Це ідея Івана Чайківського. В середині увагу привертають незвичні ковані сходи, зіткані з соняшників, цукрових буряків, ріпаку, кукурудзи, колосся, тобто всього того, що росте на полях господарства. Такий креативний задум реалізував Віталій Чайківський. Третій брат – Адам, також укладає свою лепту у сімейний бізнес. Він директор Козівського хлібоприймального підприємства, який також входить до корпорації «Агропродсервіс». На будь-яких етапах роботи брати не забувають про людей, які допомагають розвитку підприємства. Кращих працівників завжди преміюють, а на свята вручають подарунки. До їх послуг їдальня, де вправні кухарі готують смачні обіди з продукції, яка вирощена на полях та фермах господарства. Тобто все екологічно чисте.

Порядок та чистота панують в машинно-тракторному парку. Вся техніка, яка потрібна була у спекотну пору жнив тепер ремонтується та готується до зимового відпочинку у гаражі. Зараз на часі силосування та збирання кукурудзи.

– Коли ми починали нашим першим придбанням, яким ми неабияк гордилися був трактор ЮМЗ-8280, а зараз маємо понад 100 одиниць різної техніки, – розповідає Віталій Адамович. – Ми співпрацюємо з багатьма фірмами постачальниками. Добре себе зарекомендувала «Волинська фондова компанія», у якої ми придбали прес-підбирач VB-2160, два розкидачі мінеральних добрив RCW10000 та MXL 3000. У співвідношенні ціни та якості ця техніка явно має переваги  й вправно працює на полях. Зважаючи на те, що купуємо нову техніку, то постійно удосконалюємо навики наших трактористів та машиністів, вони радо вчаться працювати на нових агрегатах. Навчання проводить ПрАТ «ВФК», це зручно та швидко. Після купівлі техніки сервісні інженери компанії приїжджають зі своїм обладнанням налаштовують техніку і показують, як працювати, за консультаціями до них звертаємось. Дуже задоволені нашою співпрацею.

ПАП «Агропродсервіс» займається вирощуванням пшениці, ячменю, кукурудзи, ріпаку, цукрового буряка.

– Ми дотримуємося сівозміни, а тому на наших полях є і соняшник, і гречка, – розповідає комерційний директор Віктор Малюта, – Сіємо сою, яка є основною сировиною для виробництва збалансованих комбікормів, якими годуємо свині та худобу, що значно знижує собівартість їх утримання. Успішне керівництво напрямку рослинництва у нас здійснює Баран Андрій Степанович. Також маємо на території господарства і свій комбікормовий завод.

Після збирання врожаю зернових культур частину зерна господарство реалізує споживачам, частину переробляє на борошно, яке використовує для випікання хліба та реалізації населенню. Решта зерна залишається в господарстві для відгодівлі свиней і ВРХ. Елітні сорти зернових культур хлібороби доводять до кондиційного елітного насіння, яке реалізується господарствам як посівний матеріал. Господарство розширює свої володіння і має в оренді земельні наділи на території восьми районів Тернопільської області. У кожній сільській раді шанують такого інвестора, бо «Агропродсервіс» не лише справний платник податків, а й благодійник, який активно допомагає соціальним закладам. А у рідному своєму селі спорудив дитячий майданчик.

Європейська свиноферма: замість людей працюють комп’ютери.

У 2005 році у господарстві почали розводити велику рогату худобу. Сьогодні у ньому утримується 1200 голів ВРХ. Окрім того, підприємство «Агропродсервіс» є лідером у галузі свинарства. Просторі свинарники облаштовані за сучасними європейськими технологіями. Тепер й ніхто не згадує про болото, яке було на колгоспних дорогах. Тут всюди вистелена бруківка, а на парканах яскравим цвітом тішать працівників петунії. Нині на свинокомплексі підприємства вирощують 35 тисяч голів свиней м'ясних порід. У тому числі 2860 свиноматок. Щороку ПАП «Агропродсервіс» збільшує обсяги реалізації м'яса свиней. Свою продукцію реалізують виключно на території України. У 2008 році реалізовано 1150 т свиней у живій вазі, а у 2009 році – 2000 т. Маючи прагнення якомога більше реалізувати м'яса, зокрема свинини, працівники свинокомплексу активно працюють над збільшенням поголів'я свиней. Спільним наказом Мінагрополітики України та УААН від 29 березня 2006 року ПАП “Агропродсервіс” присвоєно статус племрепродуктора з розведення свиней породи «Ландрас».

Племінний облік на свинофермі ведуть з моменту народження поросят і до дня реалізації згідно з вимогами до племгосподарства, заповнюють також виробничі картки свиноматок та кнурів-виробників. Кнурі в господарстві закріплені за свиноматками, крім того, ведеться облік опоросів, відлучення поросят від свиноматок, а також видають племінні свідоцтва, проводять аналіз класності молодняку та оцінюють маток і кнурів.

– Хочемо збільшити кількість поголів’я до 120 тисяч, – ділиться планами на майбутнє Віталій Адамович. – Цим займаються висококваліфіковані спеціалісти-селекціонери, яких запрошуємо з-за кордону.

Поляк Войчех Бонковський знаний спеціаліст у сфері селекційної роботи. Кілька років він працював у Голландії, Німеччині, Росії. А нині за контрактом трудиться на ПАП «Агропродсервіс». Пан Войчех з гордістю проводить нас свинокомплексом, де все комп’ютеризовано, тож до мінімуму зведено затрати людської праці.

– Годівля, прибирання і навіть управління повітрям, за всім слідкують машини. Колись, щоб зробити таку роботу потрібно було 300 осіб, а завдяки новітнім технологіям з усім справляється лише 28 працівників. Тепер не треба працювати фізично, а лише розумово, – із захватом розповідає пан Войчех, під час проведення екскурсії. – Люди лише спостерігають за тим, щоб поросята чи свинки не захворіли. У моєму підпорядкуванні є кваліфікована група ветлікарів. Зараз хочемо змінити породу. Велику продуктивність дають свині датської породи «Дамбред», він однієї такої свиноматки можна утримати три тонни м’яса.

Щоб реалізувати ці задуми у господарства є усі шанси: є потужна кормова база та відповідні технологічні умови, а основне – добре укомплектоване стадо племінних свиней.

Цікавлюсь у Віталія Адамовича, як вдалося досягти таких успіхів, хто давав поради у правильному веденні бізнесу?

Молодий чоловік з усмішкою відповідає, що велика заслуга в цьому, що зараз має «Агропродсервіс» брата Івана Адамовича, він був і директор, і вчитель, і бригадир, і агроном в одній особі. Перші помилки робили всі, але й виправляли їх гуртом, не зраджуючи принципу, що лише чесність та працелюбність приведуть до успіху. Тому сьогодні ПАП «Агропродсервіс» – це команда професіоналів, яка шанує традиції та чесне, відкрите партнерство.

Руслана ТАТАРИН

Журнал "Агроном" №4, листопад, 2011 р.