(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

«Міра у всьому» сприяє розвитку господарства Олега Іванчини

10 Жовтень 2011

Успішність українського фермерства залежить від багатьох факторів, а саме від удобрених гумусом земель, вчасного і оперативного обробітку полів сучасною та високоякісною технікою, сприятливості погодних умов, раціональному плануванню робіт. Поспілкувавшись з Олегом Іванчиною, ми зрозуміли, що керування власним господарством вимагає великих зусиль і постійної праці. Він розповів про своє господарство та поділився секретами успішної діяльності у галузях тваринництва та рослинництва.

Олег Антонович Іванчина має великий досвід роботи у галузі сільського господарства. Він мудрий та справедливий керівник. На даний момент є директором приватної агрофірми «Білий Стік» у селі Волиця Сокальського району Львівської області.

Іванчина Олег Антонович народився 8 липня 1947 року  в селі Волиця Сокальського району Львівської області. У 1973 році з відзнакою закінчив зооветеринарний інститут  (зараз  -  Університет ветеринарної медицини) за фахом – вчений зоотехнік. Повернувся у рідне село головним зоотехніком колгоспу ім. Радянської Армії.  З 1983 року по 1998 рік працював на різних посадах в управлінні сільського господарства і продовольства Сокальської районної державної адміністрації.

28 січня 1998 року було обрано директором ПАФ «Білий Стік». За час роботи Олега Антоновича на підприємстві господарство перетворилося на одне з провідних у Львівській області. Значно зросло виробництво різної сільськогосподарської продукції: зернових з 1739 тонн до 3578 тонн, цукрових буряків з 443 тонн до 8560 тонн, ріпаку з 2 тонн до 890 тонн, свинини з 2 тонн до 85 тонн, молока з 339 тонн до 1861 тонн. У 2005 році був нагороджений трудовою відзнакою «Знак пошани» Міністерства аграрної політики України. Лауреат конкурсу «Кращий господар року», у рамках телепрограми «Сільський час» 2008 року. Олегу Антоновичу присвоєно почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства  України» за вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу України, досягнення високих показників у виробництві сільськогосподарської продукції, багаторічну сумлінну працю  з нагоди Дня працівників сільського господарства Указом Президента України від 13 листопада 2009 року.

На даний момент фірма обробляє 2149 гектарів орної землі, на якій вирощують озиму пшеницю – близько 1000 гектарів, цукровий буряк – 180 га, озимий ріпак – 303 га,   кукурудзу на зерно – 110 га, решта засіяна кукурудзою на силос, також є посіви багаторічних трав. Таке розмаїття рослинництва сприяє вдалому утриманню та розвитку тваринництва. Господарство займається розвитком скотарства, свинарства,  бджільництва, рибальства. Цьому сприяє велика кількість кваліфікованих працівників. Сто тридцять п’ять людей забезпечують розвиток усіх господарських напрямків на фірмі.

- Олег Антоновичу, поділіться своїм секретом успіху.

- Міра у всьому – це і є секрет успіху. Треба бути завжди гуманним, людяним та розуміючим. Я завжди знаходжу час, щоб вислухати людину, яка до мене прийшла зі своєю проблемою, навіть, якщо я зайнятий.

Який Ваш девіз у житті?

- «Де б ти у житті не був, на якій вершині ти б не знаходився, потрібно не забувати, що найголовніше бути людиною».

Що можете порадити молодим керівникам, котрі також працюють у сільськогосподарській галузі?

- Cвоє майбутнє людина кує в молоді роки. Потрібно якнайбільше зробити в молодості, а в старші роки здобутки працюватимуть на тебе. Головне у роботі – не впадати у відчай, тому що бувають різні життєві ситуації, особливо, коли ти керівник і немає настрою, не можна цього показувати – це автоматично передається тим людям, з якими ти працюєш.

У Вас є хобі?

- Як такого хобі в мене немає. Я не ходжу на полювання чи на риболовлю. Мені дуже подобається ходити по лісі, збирати гриби. Однак зараз на це не вистачає часу. Велике господарство вимагає постійного контролю, треба за всім слідкувати, тому я вже 3 роки не був у відпустці.

Як ви плануєте надалі розвивати своє підприємство?

- Плануємо і надалі розвивати молочне скотарство, оскільки воно є найприбутковішим. В рослинництві будемо орієнтуватись на ті культури, які дають найбільший прибуток: озимий ріпак, цукровий буряк та інші.

Яку техніку Ви використовуєте у своєму господарстві?

- Перш за все високоякісну. Це полегшує роботу та збільшує врожай. Без неї було б важко.  Співпрацюємо з ВФК, і вже давно. Завжди техніку вчасно від них отримуємо у господарство, а це дуже важливо, бо від цього подальша робота залежить. І сервісним обслуговуванням ВФК я дуже задоволений. Тільки позитивні враження маю від співпраці з цією компанією. Коли придбав у ВФК грунтообробний агрегат Atlas XXL (виробник Unia) стало набагато легше обробляти землю для посіву цукрового буряку. Також маємо асенізаційну бочку для вивезення рідких органічних добрив PN–80 (виробник – Meprozet).  У бочки потужний насос для викачування рідини, вона може знадобитись і для перевезення води.  Техніка стійка до ерозії, легка в експлуатації, надійна в роботі – а це головне.

Виробництво молока – одне з основних напрямів, оскільки воно є найбільш прибутковим. На фірмі зараз нараховується 1147 голів великої рогатої худоби, з них 403 корови. Завдяки власній потужній кормовій базі, повноцінно проводиться відгодівля корів, а це гарантує корисне і високоякісне молоко споживачам. В приміщенні для тварин завжди підтримують чистоту, постійно є вода, про потреби тварин старанно піклуються працівники господарства. Доять корів два рази в день високоякісним сучасним обладнанням італійського виробництва. В доїльному залі поміщаються 16 корів, розташовуються «ялинкою». Такий доїльний зал наразі єдиний у Львівській області. Під час процесу доїння ми використовуємо, як експериментальний варіант, музику Шопена, Баха, Штрауса, Моцарта, Чайковського, Вагнера, Бетховена. Класична мелодія позитивно впливає на тварин, заспокоює та концентрує їхню увагу. Молоко після доїння проходить через фільтри і молокопроводи, одразу потрапляє в охолоджувальну цистерну, не маючи жодного контакту з навколишнім середовищем. Під час процесу доїння залучено не багато персоналу, а саме чотири доярки. За день підприємство отримує приблизно 5-6 тонн молока.  Проблем реалізації молока на фірмі немає, його  здають в українсько-німецьке приватне підприємство «Комплекс», львівський завод «Прометей», дубенський завод рівненської області «Комо». Корови знаходяться на безприв’язному утриманні, а це сприяє максимальному отриманню високоякісного молока. Корів харчують якісними кормами, а це великою мірою впливає на корисність молока. В основному їх годують силосом кукурудзи, сінажем багаторічних трав. Для поєднання кормів є спеціальний змішувальний препарат, де вимішується сіно з мелясою. Інгредієнти комбінувати можна по різному.  А вдень корів виводять на пасовище.

Олег Іванчина побував у багатьох країнах світу, а саме - у Австрії, Голландії, Угорщині, Чехії. Там він побачив як організований аграрний сектор, скотарство, де в чому перейняв досвід іноземних колег. На фірму «Білий стік» також приїжджали студенти з закордону на практику. Три роки тому були двоє студентів з Голландії, нещодавно приїздили на практику молоді люди з Вроцлава (Польща). В основному, вони досліджували процес доїння корів та доглядали за тваринами.  

На підприємстві також вирощують 1146 голів свиней у с. Комарів. Годівля свиней відіграє велику роль, і потребує найбільше затрат. Їм дають лише високоякісний корм без додавання шкідливих добавок. Тварин утримують в хліві, також вони мають можливість виходити на подвір’я.

Розвинене на фірмі і бджільництво. На пасіці є 47 вуликів. Літо – гаряча пора медозбору. В одній бджолосім’ї знаходиться приблизно 40 – 60 тисяч бджіл. Ці комахи потребують постійного догляду. На пасіці є поїлки, вулики розташовані у садку – а це дуже хороше місце, адже таке місце розташування допомагає уникнути перегріванню бджолосімей, знижує можливість роїння та сприяє збільшенню медозбору. Для отримання монофлорного меду періодично використовується також метод кочівлі бджіл, коли  вулики з бджолами вивозять на час цвітіння одного головного медоносу. До кінця серпня здійснюється завершальне викачування меду та збір прополісу. У вересні бджіл годують цукровим сиропом, щоб забезпечити їх харчами взимку. Вулики восени утеплюють, обприскують спеціальними засобами від кліщів та інших хвороб.

Рибництво ПП «Білий Стік» забезпечує жителів села Волиця рибою. «У нас ставки розміщенні на території 30 га. Тут ми вирощуємо коропів, товстолобиків, білих амурів. Рибу годуємо через день. Даємо дерть, комбікорми, зерно, відходи ріпаку – вони дуже корисні для риби. Вилов риби здійснюємо спусканням ставу» - зазначив Олег Антонович.

Олег Антонович Іванчина займається і благодійністю. Допомагає у будівництві трьом церквам, займається ремонтом доріг в сусідніх селах, постачає постійно молоко у дитсадки.  За заслуги у відродженні духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної церкви нагороджений орденом Святого Андрія Первозванного у 2006 році.

Господарство процвітає за допомогою висококваліфікованих працівників та за допомогою хорошої і якісної техніки, яка є гарантією успішної діяльності господарства.

Мая Голуб

Журнал "Агробізнес Україна" №5, 2011 р.