(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Стрімкий розвиток «АТП-15339» разом з «Волинською фондовою компанією»

25 Травень 2015

     Якщо є можливість добрати землі – то треба добирати. Так вважає Микола Вікторович Часник, агроном ПАТ «АТП-15339» (Полтавська обл., Зінківський р-н). Незвична назва підприємства пояснюється просто: раніше профілем компанії були автоперевезення; зараз тут, паралельно з транспортними послугами, освоюють сільське господарство. «Ми розвиваємося дуже швидко. Ще рік тому мали 2 тис. га, зараз вже твердих 5 тис. га», - говорить агроном підприємства та зазначає, що землі віддають, як правило, у не найкращому стані. Виростити щось на пустирі чи, фактично, пасовищі – це виклик. На боротьбу з викликами у господарстві мобілізують два чинники: комерціалізацію вирощування та вдалий підбір техніки, яка гарно обробить поле і не зламається на злежаних та забур’янілих ґрунтах.

     Часник  Микола Вікторович, агроном ПАТ "АТП-15339"

     Попри несприятливий агрофон, середня врожайність культур в ПАТ «АТП-15339» у 2014 р. була такою: озима пшениця 5.5 т/га, ячмінь – 4.2 т/га, кукурудза 8 т/га, соняшник 3.2 т/га, соя – 1.8 т/га. По сої показники не найвищі, тому що саме цю культуру в господарстві обрали для вирощування на нових землях. «Залишати поле під паром – це не рентабельно. Соя ж дасть хоч якийсь прибуток», - міркує М.Часник.

     Технічний парк господарства підтягується до росту земельного банку. Особливо тут цінують техніку інтернаціональної компанії з польським корінням UNIA Group. «Якість – німецька, ціни – польські», – коротко та повно характеризує техніку відомого бренду М.Часник. Справді, історія розвитку групи компаній UNIA тісно переплетена з німецькою інженерною думкою, яка й стала базою для стрімкого зростання популярності механізмів UNIA спершу в Польщі, потім – в СНД, а зараз набуває незвичайної популярності у Європейському Союзі. Група компаній щорічно переробляє 100 тис. тонн шведської сталі, виробляє 25 тис. одиниць техніки, з яких 10 тис. іде на експорт, має власне конструкторське бюро, конвеєрну систему збірки та тестування техніки, лазерні верстати для різки сталі, обладнання для порошкового фарбування техніки. Таку техніку не зле купити і європейцеві, який звик обробляти свої гектари найкращим, і українцеві, який часто віддає перевагу надійним арегатам.

     Та повернімося до ПАТ «АТП-15339» та тої технічної частини, яка забезпечена «Волинською фондовою компанією» - ексклюзивним дилером UNIA Group в Україні. Третину робіт по обробітку ґрунту в господарстві закривають глибокорозпушувач Kret PLOW шириною захвату 2,8 м та культиватором VIKING. Вкупі ці дві машини готують поле під посів, переважно, озимої пшениці та озимого ячменю, зберігають вологу та структуру ґрунту, економлять чималу кількість палива. Також в господарстві працюють навісні розкидачі мінеральних добрив MX 950 з встановленими завантажувачами біг-бегів BYK, і два прес-підбирачі Famarol Z-511.

     Легенда сінокосу – прес-підбирач Unia Z-511

     Прес-підбирачі заслуговують особливої уваги, тому що є ледве не символом ідеальної техніки, тобто такої, яка найбільш вдало поєднує ціну, якість та витривалість. Ці слова, ми певні, може підтвердити будь-який власник прес-підбирача, від керівника великого аграрного підприємства до селянина-одноосібника, який придбав Z-511 з метою заробітку. Річ у тім, що Famarol Z-511 наслідує славетний німецький прес-підбирач Deutz-Fahr HD 490, ліцензію на виробництво якого придбав Famarol у 90-х роках ХХ ст. В 2007 р. UNIA Group викупила цей завод та налагодила виробництво власної моделі преса – Famarol Z-511. Поляки в дечому удосконалили модель, зокрема, встановили направляючу для вивантаження тюків в причіп трактора під час збирання, що додало Z-511 зручності у експлуатації. У ПАТ «АТП-15339» Z-511 безвідмовно служать два сезони. «Дані підбирачі придбали, щоб пресувати сіно людям на паї, надавати послуги з пресування населенню. – говорить Микола Віктрович. – Також, ми нещодавно викупили ферму з 560 коровами, яких забезпечуємо кормами також за допомогою Z-511». В сезон прес-підбирачі виробляють 25-30 тис. тюків, не рахуючи тюків, які виготовлені на людських городах. Втім, фахівці «Волинської фондової компаії» зазначають: для Famarol Z-511 навіть 80 тис. тюків вагою 25-30 кг за сезон – не межа; аби була робота. Для даних підбирачів два сезони роботи – мізерний термін, ці машини здатні працювати по 5-7 сезонів без ремонту або з мінімальними вкладеннями на підтримку, що перевірено багатьма сотнями господарств України.

      Прес-підбирач UNIA Z-511 - надійний помічник агрохолдинга та особистого селянського господарства

     «Прес-підбирачі компанії «Унія» хорошої якості, легко регулюються, безвідмовно працюють. Сервіс «Волинської фондової компанії» на високому рівні. За два сезони роботи Z-511 ні разу не виникало жодних проблем чи поломок. Сервісні інженери щосезону приїжджають на профілактичний огляд».

     Доступна ціна, міцність металу, простота та надійність конструкції, невибагливість до пресованої сировини, можливість експлуатувати 2-3 сезони без жодних ремонтів та, надалі, з невеликими капіталовкладеннями в підтримку в робочому стані (запчастини до яких, до речі, є на складі ВФК завжди з огляду на величезну популярність преса), зручність у використанні — все це робить Famarol Z-511 ідеальним помічником також для приватного підприємця, який шукає надійну і недорогу машину для тюкування сіна та соломи. Спеціалісти ВФК стверджують, що вартість преса відбивається за сезон.

     Чизель Unia Kret PLOW та культиватор Unia Viking – краще рішення для важких чорноземів

     Оскільки ПАТ «АТП-15339» перебуває в бурхливому розвитку, ґрунт тут обробляють по змішаним технологіям. Тут працює плуг, дискова борона, глибокорозрихлювач (чизель) - Kret PLOW та культиватор Viking. Чизель є одним з кращих рішень, що, з одного боку, поєднує глибоке рихлення, з іншого, не порушує структури ґрунту. Однією з ключових характеристик глибокорозрихлювачу є міцність конструкції. Поля ПАТ «АТП-15339» – це, переважно, важкі чорноземи, тож аби зірвати плужну підошву та покращити водообмін, без справді міцного глибокорозрихлювача не обійтись. В господарстві Kret PLOW застосовують в умовах недостатньої кількості вологи, після жнив. Окрім агротехнологічних переваг, чизель надає економічну перевагу, в порівнянні з оранкою. «Витрата палива що у плуга, що у глибокорозпушувача приблизно однакова, однак глибокорозпушувач робить глибше – на 35 см, краще накопичує вологу, сприяє мінералізації пожнивних решток, а після його роботи достатньо одного проходу культиватора. – говорить М.Часник. – Після оранки ж потрібно культивувати, вирівнювати, боронувати, що веде до росту затрат».

     Чизель Unia Kret PLOW

     Kret PLOW часто застосовують у парі з напівнавісним культиватором VIKING. VIKING – це класичний культиватор для передпосівного обробітку ґрунту, який, однак у виконанні UNIA Group набуває певних переваг в порівнянні з конкуруючими моделями. Особливістю VIKING є висока надійність агрегату, тривалий термін служби, конкурентна ціна та широка гама можливих робочих органів. В нашому випадку, культиватор обладнаний переднім вирівнювачем, котрий розбиває великі грудки. За бажанням, замість вирівнювача можуть бути встановлені рифлені диски, які проводитимуть додатковий обробіток ґрунту, добре його подрібнюючи. Класичний робочий орган – стрілчата лапа (або долотоподібна) в VIKING встановлена на пружинній підвісці, яка, в порівнянні з жорсткою стійкою, більш стійка до пошкоджень та завдяки вібрації, працює в більшому інтервалі глибин. П’ять рядів пружинних зубів добре рихлять ґрунт на задану глибину (4-12 см). Задній струнний вал завершує обробіток ґрунту, прикочуючи поверхню поля. Замість валу є можливість встановити вирівнювальні пружинні пальці. Агрегат потребує трактора потужністю 120-160 к.с., продуктивність культиватору складає 4-7 га/год, складована гідравлічно рама, а отже, висока мобільність підвищує продуктивність роботи машини.

     «А що ж далі?» - запитуємо ми у Миколи Вікторовича в контексті бурхливого розвитку його господарства. «Далі? В першу чергу, забезпечуватимемо себе високоякісною технікою. – говорить М.Часник. – Зараз, наприклад, шукаємо потужні якісні трактори. Ми знаємо, «Волинська фондова» має величезний асортимент техніки, тому працюватимемо з ними і далі».

Журнал "Агробізнес УКРАЇНА"  №4’ 2015 року