(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Міцна техніка UNIA від "ВФК" – міцний фермер Ігор Хом’як

10 Грудень 2014

Вважається, що якість продукту пропорційна грошам, вкладеним у такий продукт. Переважно так і є, але бувають винятки: можна вкласти грошей менше, а отримати – більше. Головне – знати, де такий, винятковий товар знайти. Фермер Ігор Володимирович Хом’як, директор ФГ «Хом’як С.М.» (2000 га) із Сокальського р-ну Львівської області, знає. Чи не тому його господарство непогано себе почуває за будь-яких часів та вже впродовж 22 років, з часу заснування. Ми відвідали фермерські поля, аби отримати та передати вам, шановні читачі, досвід стабільного розвитку за будь-яких умов.

В основу підходу до вибору техніки пан Ігор поклав економічну доцільність. «Для певних робіт висока точність операцій є визначальною, тоді я купую відомі іноземні бренди. Але часто робота має бути виконана просто добре. В цьому випадку, важливішими є якість роботи, дешевизна в обслуговуванні та адаптованість машини до умов експлуатації», – таку думку висловлює пан Ігор, і з нею важко не погодитись. Ганятися за великими брендами в наш тяжкий час, може, і не потрібно, вважає І.Хом’як. Краще, щоб техніка не була надто дорогою, щоб добре працювала, в результаті, господарство не обтяжуватиме себе дорогими кредитами, що часто не менш важливо, аніж скрупульозно виконані роботи.

Для пана Ігоря втіленням надійних і якісних машин є, зокрема, польська техніка. Вісім років тому фермер відкрив для себе знаряддя від виробника UNIA Group та з того часу активно їх використовує. Сьогодні в технічний парк ФГ «Хом’як С.М.» входять два розкидачі мінеральних добрив MX950H, глибокорозрихлювач Kret 5B, сівалка Mazur, європак Atlas, подрібнювач рослинних решток Kornik. Купівля перерахованої техніки дозволила зекономити по 30-50% від вартості, якщо порівняти з ціною розкручених брендів, але, в той же час, польська техніка не поступається за якістю роботи. Ключова риса агрегатів UNIA Group – вони міцні. Наступна – забезпечують високу якість робіт. Третя – техніка UNIA Group проста у виконанні та, відповідно, дешева в обслуговуванні.

Збагатити землю добривом та киснем

На час візиту, в господарстві саме вносили нітроамофоску під озиму пшеницю. Навісний розкидач міндобрив MX950H, в майже кубовий бункер якого входить тонна міндобрив, жваво виконував свою роботу. На ринку – маса подібних агрегатів, тому Ігор Володимирович так коментує свій вибір: «Цей розкидач добрив є недорогий та практичний. Добротно виконаний та добре працює. Чому не купити?». Дійсно, в порівнянні з ціною на західноєвропейські та американські бренди, вартість MX менша в півтора рази, тоді як похибка рівномірності розкидання добрив близька до результатів брендованих рішень. З іншого боку, за ще мешу ціну навряд чи можна знайти добротний шведський метал з новітнім порошковим пофарбуванням, антикорозійною обробкою робочих органів та доладним виконанням агрегату в цілому. Розкидачі були придбані у «Волинській фондовій компанії», працюють вже 3 роки, жодних проблем з ними не було. Які проблеми, якщо там нема чому ламатися? Агрегати прості в регулюванні, ширина розкидання варіюється від 10 до 27 м зміною кута розташування лопатки, норма внесення – в межах 50-400 кг/га – шляхом зміни ширини заслінки зусиллям гідроциліндру.

MX950H є навісним розкидачем міндобрив, якого вистачає практично для всіх площ. На випадок потреби в більших машинах, «Волинська фондова компанія» пропонує більші розкидачі міндобрив, причіпні MXL та RCW. Їх особливістю є подача добрив не через щілину, а шнеком (MXL) або стрічкою (RCW). Використання комп’ютера робить розкидач нечутливим до мікро- та макрорельєфу поля, гарантує подачу добрив чітко, не залежно від швидкості трактора та зменшує похибку розкидання.

Іншим агрегатом UNIA, який працює у фермерському господарстві, є глибокорозрихлювач Kret з робочою шириною захвату 3 м та можливістю заглиблення до 50 см. Kret – це уособлення міцності. Поля ФГ «Хом’як С.М.» – це, переважно, важкі чорноземи, щоб зірвати плужну підошву та покращити водообмін, без справді міцного глибокорозрихлювача у Хом’яка на полях робити нема чого. У «Волинській фондовій компанії» зазначають, що агрегат дуже вигідно застосовувати при посіву цукрового буряку та пропонують широку лінійку глибокорозпушувачів робочою шириною 3 і 4 м, Kret – 3, 4, 7 лап, Plow – 4, 6, 8 лап. Чизель стане справжньою знахідкою для аграрія, який шукає рішення для покращення повітряного та водного балансу грунту. У ФГ «Хом’як С.М.» чизель Kret застосовують під посів цукрового буряку, ріпаку та бобів.

Прибережи паливо – згодиться

Технологічною новацією І.Хом’яка, яка щосезону зберігає кругленьку суму, є застосування комбінованого європаку Atlas шириною захвату 4,5 м та сівалки для зернових культур Mazur шириною захвату 4,5 м. Європак виконує 7 грунтообробних операцій для підготовки ідеального насіннєвого ложа:

  • розпушення слідів трактора;
  • передній вирівнювач грунту;
  • струнний вал для подрібнення грудок;
  • секція культиватора на паралелограм ній навісці з можливістю обробітку з точністю до 0,5 м!;
  • середній вирівнювач;
  • кільчасто-шпоровий каток для прикочування обробленого грунту та проведення одночасної сепарації для отримання оптимальних умов розвитку насіння;
  • задній фінішний вирівнювач.

За один прохід комплекс в спарці «культиватор+сівалка» здійснює передпосівний обробіток та посів.

«Ми застосовуємо культиватор Atlas практично на будь-якому передпосівному обробітку грунту, це чудовий агрегат. Сівалка Mazur – точна та витривала, працюємо нею восьмий рік, сезонне навантаження на цей агрегат інколи сягає до 1000 га. Комплекс із Atlas та Mazur обробляє грунт та одночасно сіє, що дозволяє економити половину палива, в порівнянні з технологією, де застосовується плужний обробіток», – говорить Ігор Хомяк.

Ще одним агрегатом, що працює у ФГ «Хом’як С.М.» та дедалі більше набуває популярності серед аграрії України у зв’язку з розумінням результату його дії – це подрібнювач рослинних решток. Львівський фермер застосовує придбаний у «Волинській фондовій компанії» навісний подрібнювач Kornik 2.8 шириною захвату 2,8 м. Високі залишки кукурудзи, неякісно розподілені пожнивні рештки – Kornik усуває ці проблеми. Із покосів соломи після комбайна, нерівномірних скупчень бадилля, цурпалля, кукурудзяних «стирчаків» машина робить гомогенну, м’яку мульчу, що позначається на якості обробітку грунту, покращує засвоєння органіки грунтовими організмами, позитивно впливає на дружність сходів та, врешті, врожайності.

Без сервісу в полі не воїн

Добра техніка – це добре, але ще краще, коли вона спирається на тверде сервісне плече. Співпрацюючи з компанією, аграрій купує не лише техніку, а ще й сервісну підтримку. Це вкрай важливо в сучасних умовах господарювання. ФГ «Хом’як С.М.» знаходиться за 30 км від польського кордону, купити непогану вживану техніку – не проблема. Але без підтримки сервісної служби в полі довго не повоюєш, а з «Волинською фондовою компанією» та її технікою будь-яка робота з розряду «битв за врожай» перетворюється на розмірений робочий процес.

Власне, під час візиту до господарства ми це і спостерегли: добре організовані та швидкі польові роботи. Всі з усім справлялися, що зайвий раз ствердило правильність стратегії вибору техніки та, глобально, всього стилю господарювання фермера, який неквапом, але невпинно, зумів розвинути господарство з 5 до 2000 га.

Журнал "АгроЕліта", №11, листопад 2014 року