(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Техніка UNIA зменшує собівартість вирощеної продукції

01 Вересень 2014

Аграрії розвинених країн докладають багато зусиль, щоб знизити затрати на виробництво зернових. Для них це справді складно: техніка відомих брендів коштує приблизно, як і у нас, паливо теж, ціна на деякі зернові формується також на Чиказькій біржі. Людям доводиться викручуватись: змінювати технології вирощування рослин, впроваджувати точне землеробство, опановувати комп'ютерні програми тощо. 

Олександр Миколайович Умрихін, директор СТОВ “Обрій” (1800 га, Миколаївська обл., Казанківський р-н, с.Володимирівка) є господарем в повному сенсі слова. Інженер-механік за освітою, Олександр Миколайович визнає всі відомі плюси брендованої техніки, може собі її дозволити, однак уже 11 років свідомо віддає перевагу машинам саме слов'янських виробників. «Я — вимогливий, не можу розкидати гроші, — таким є підхід О. Умрихіна до господарювання. – Не можна витрачати мільйони на техніку, яку нема кому доручити: ми відчуваємо гострий дефіцит кваліфікованих кадрів. По-друге, при ціні, меншій від західних брендів, польська техніка забезпечує пристойний результат. При цьому, затрати на купівлю та утримання такої техніки є суттєво нижчими. Я маю один американський зернозбиральний комбайн, тому знаю, про що говорю. Навіть якщо доводиться змінювати техніку частіше, все-одно витрати, що формують собівартість продукції, зменшуються суттєво».

Господарство не користується кредитами, справно оновлює технічний парк, з року в рік збирає врожай ранніх зернових, ріпаку та соняшнику в достатній для подальшого розвитку кількості; фінансово підтримує об'єкти інфраструктури, в т.ч. сільську лікарню, де нещодавно профінансувало капітальний ремонт. Керівник регулярно відвідує сільгоспвиставки Євросоюзу та Північної Америки, знає про новинки, але підходить до вибору сільгоспмашин вкрай обережно. “Техніку швидко не купую, вибираю довго та скрупульозно ”, — говорить О. Умрихін. Але, якщо вибрав, то це, напевне, золота середина співвідношення “ціна/якість”.

“З «Волинською фондовою компанією», постачальником техніки UNIА Group, ми працюємо з 2007 року. — повідомляє керівник підприємства. — Вважаю, що техніка цього польського виробника є оптимальною по співвідношенню “ціна/якість”. Я порівнював результати роботи дискових борін німецького та польського виробництва. Німецька показувала, може, трохи кращий результат — але не настільки, щоб переплатити за неї подвійну ціну”.

Майже вся ґрунтообробна техніка СТОВ «Обрій» складається з обладнання групи компаній UNIA Group. Дискові агрегати ARES TXL 6.0 та ARES TL 4.0, дискова борона CUT XXL 5.0R, стерновий культиватор KOS 2.6B — цього достатньо, щоб закривати потребу в обробітку майже всіх оброблюваних площ.

Ґрудкам – війна

Лінійка ґрунтообробних дискових агрегатів під брендом ARES, які не інакше як перейняли руйнівні властивості однойменного міфологічного бога війни, налічує щонайменше 7 моделей. Агрегат може комплектуватися різними дисками, круглими чи ромашкоподібними, з розмірами від 46 до 56 см. Кожен диск встановлений на окремій опорі та оснащений гумовим амортизатором, що подовжує термін роботи стійок. Усього агрегат містить 2 або 3 батареї дисків, які при швидкості роботи 15 км/год та рихленні ґрунту на глибину 6-12 см не залишають жодних шансів великим ґрудкам, добре перемішують землю з пожнивними рештками, а прикочувальний коток ущільнює розрихлену землю. 

Агрегати ARES можуть бути агрегатовані з напівпричіпною сівалкою суцільного висіву. Утворений посівний комплекс є чудовим, економічним рішенням з посіву, наприклад, сидератів або й навіть ріпаку на зерно.

Чизель та врожай

Мінімальну технологію обробітку ґрунту в господарстві чергують з глибоким рихленням, яке здійснюють за допомогою двох чизельних культиваторів KRET PLOW 6B i 4B та застосовують, зокрема, для вирощування ріпаку. “Я помітив, що після застосування глибокорозрихлювачів ріпак дає стабільно на 3 ц/га більше, аніж після дискових борін”, – говорить О. Умрихін.

Окрім ґрунтообробних знарядь, в “Обрії” застосовують ще два агрегати UNIA Group: польський подрібнювач рослинних решток KORNIK XL 2.8 та прес-підбирач Famarol Z-511.

Універсальне подрібнення

Універсальний навісний подрібнювач KORNIK XL 2.8 вірою й правдою вже 8 років стримує стихійне насування посадок на поля СТОВ «Обрій». Серед лінійки навісних подрібнювачів KORNIK ця машина є найширшою, важить 885 кг, агрегатується з трактором потужністю 80-105 к.с., технічно сумісна з будь-яким трактором. Найменша модель KORNIK XL 1.55 має 1,5 м захвату, важить 545 кг, сумісна з трактором 45-60 к.с. Усі моделі подрібнювачів можуть бути застосовані в полі для подрібнення важких пожнивних решток, для обкошування уздоріж, а також для окультурення лісопосадок (адже недарма в перекладі з польської слово «kornik» означає «короїд»).

Під кожну задачу є різні робочі органи, ножі чи молотки. Подрібнювачі оснащені котком, який потрібен для ущільнення подрібненої маси; ця властивість буде не зайвою при польових роботах і сприятиме зменшенню випаровування вологи.

Працівник-легенда

“Ми придбали Z-511 у минулому році, були приємно вражені роботою цієї машини. — говорить О. Умрихін. — Прес працював з 8 ранку до 9 вечора, підбирав солому з валків, тюкував і складував у причіп за допомогою спеціальної направляючої. Робив по 2,5 тис. квадратних тюків соломи за зміну. На тюкуванні були задіяні 3 чоловіки, включно з механізатором. Деталі преса не гнулися, не ламалися, тому ми працювали без клопоту”.

Перед придбанням Z-511, 4 роки тому, господарство намагалось працювати іншим прес-підбирачем (словенського походження), але машина не витримувала навантажень, повсякчас виходила з ладу: мала надто тонкий метал. Прес від UNIA не підвів та, на додачу, зберіг господарству близько 2-3 тис. євро, адже є, мінімум, на 15% дешевшим у порівнянні з аналогами західноєвропейського чи американського походження.

Famarol Z-511 — це, без перебільшення, трудівник-легенда, тому машина завжди імпонуватиме іншим трудівникам, таким як Олександр Умрихін та окуповуватиме себе в сторазово. Як досвідчений інженер-механік, Олександр Миколайович з-пів погляду бачить, яка техніка відповідає названому правилу, похвала з його вуст не є порожнім звуком, як у бік прес-підбирача Famarol Z-511, так і техніки виробництва UNIA Group.

І, наостанок, порада від Олександра Умрихіна, до якої не можна не дослухатись: “Техніку треба любити, незалежно від того, де вона вироблена. Це – ключова умова того, що машина служитиме вам, працюватиме довго й приноситиме прибутки”. 

Довідка

За 130 років діяльності польський виробник широкого асортименту сільгосптехніки UNIA Group розширила свої потужності з одного до чотирьох заводів (у містах Слупск, Грудзенз, Кутно та Бжег). Група щорічно переробляє 100 тис. тонн шведської сталі, виробляє 25 тис. одиниць техніки, з яких 10 тис. іде на експорт, має власне конструкторське бюро, сучасну технологію складання й тестування техніки, лазерні верстати для різання сталі, обладнання для порошкового фарбування техніки. Переважна більшість виробленої техніки конструктивно є близькою до відомих європейських брендів, що в сукупності із нижчою собівартістю зумовлює популярність техніки UNIA Group в 60 країнах світу.

Журнал "Агробізнес Україна", №4, серпень 2014 року