(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Пустоварівське диво та його технічна складова!

15 Серпень 2013

Техніка «Волинської фондової компанії» допомагає робити революцію в зміні підходів до організації агропідприємства.

Вже звичайний опис про ТОВ «Агрофірма «Колос» (3600 га, с.Пустоварівка, Сквирський р-н, Київська обл.) звертає увагу на ту кількість напрямків, які розвинули в цьому аграрному підприємстві – близько 14! Керівник агрофірми Леонід Центило називає таку диверсифікацію «інтегрованим сільськогосподарським підприємством», бачить в ньому порятунок для України, пише про це книгу та щороку вкладає кошти в сучасну техніку і технології, які підвищують економічну ефективність господарства. День поля компаній ПП «БТУ-Центр» та ТОВ «Расава», а також «Волинської фондової компанії», організований 14 липня на базі агрофірми «Колос» показав, на які саме машини можна покластися, щоб робота соціально відповідального господарства приносила гроші та задоволення.

Чотирнадцять різних напрямів діяльності «Агрофірми «Колос»: вирощування товарних та насіннєвих посівів, молочне скотарство, свинарство, розведення перепелів, виробництво високоякісного органічного добрива, садівництво, ягідництво, бджолярство, рибництво, виробництво круп, наукові дослідження, біотехнології, соціальні проекти... Дійсно, перелік вражає. «Інтегроване сільгосппідприємство», а саме так називає своє дітище директор ТОВ «Агрофірма «Колос» Леонід Центило, може стати спасінням для України, адже в повній мірі залучає до роботи жителів сільської місцевості та розвиває сільську інфраструктуру. На Дні поля, співорганізаторами якого, разом з «Агрофірмою «Колос», стали ТОВ «Расава», ПП «БТУ-Центр» та ПрАТ «Волинська фондова компанія», близько 100 учасників могли переконатися, що така, інтегрована модель сільськогосподарського виробництва сьогодні працює навіть в жорстких українських умовах, без жодних державних підтримок та дає непогані результати попри неймовірну складність в управлінні багатьма галузями. Цікаво розібратися в складових успіху сквирського підприємства.

Осучаснення українськості

Успіх «Агрофірми «Колос» закладений вже в самій філософії господарства, яка виражена гаслом «Цінуй українське».

«Головною передумовою функціонування нашої системи є нематеріальні речі, зокрема, споконвічна українська щедрість та працьовитість, – говорить Л.Центило, – Саме нематеріальне ми кладемо в основу застосовування сучасної техніки та технологій. Наприклад, у «Волинської фондової компанії» кілька років тому був придбаний трактор Deutz-Fahr Agrotron X720 – абсолютно сучасна техніка з усіма зручностями для механізатора. За два сезони трактор відпрацював 6 тис. мотогодин – це  дуже велике навантаження. Але нащо інакше нам трактор, як не для роботи? Ми вкладаємо немалі кошти в якісну техніку – і використовуємо її якнайефективніше, це дуже важливо».

Зараз, після короткого літнього перепочинку, трактор продовжує польові роботи.

Філософію «щедрості та працьовитості» в «Агрофірмі «Колос» застосовують до всього. Перелік вирощуваних культур на промислових посівах легко перевалює за десяток: озимі та ярі пшениці, ячмінь, кукурудза, цукровий буряк, горох, соняшник, ріпак, соя, гречка, люцерна, кормові суміші, сидеральні культури... Якщо в агрофірмі переобладнують ферми для молочних корів – то по одному корівнику в рік з встановленням найсучаснішого обладнання DeLaval. В результаті, 500 дійних корів дають молоко лише вищого гатунку, яке реалізують по 4,2 грн/літр. Якщо насінництво – то виведення власних гібридів кукурудзи та сортів ранніх зернових. Сьогодні «Агрофірма «Колос» спільно зі своїм партнером ТОВ «Расава» пропонує 16 гібридів кукурудзи на насіння, 20 насіннєвих посівів озимих пшениць. Це ж стосується садівництва та ягідництва, «Агрофірма «Колос» вирощує не лише суниці та яблука, але й саджанці яблунь та черешень. До отримання зелених кормів теж застосовують нетрадиційний підхід: в змішаному посіві сіють кукурудзу, сорго та сою; харчова цінність такого силосу складає 0,37 кормових одиниць.

Окремо слід виокремити застосування комплексних біопрепаратів, які в господарстві застосовують, мабуть, всюди, як альтернативу хімічним продуктам. Їх застосовують для виготовлення високоякісного органічного добрива (пришвидшує перегнивання гною з 7 до 3 місяців), одночасно з посівом озимих та ярих культур (застосовуються азотфіксатори та фосфат-мобілізатори), широкої популярності набула технологія прискорення розкладу пожнивних решток на полі. На Дні поля демонстраційні ділянки посівів були оброблені біокомплексами. Завдяки цьому, озимі  добре підготуватись до зимівлі та відновились після неї навесні, вистояли при потужній зливі.

Гній преміум-класу

Звертає увагу досвід агрофірми в приготуванні органічних добрив. Зі свіжого гною формують кагати, які через 3-4 тижні перебуртовують, додаючи при цьому біопрепарат. Щоб ефективно використовувати органічні добрива екстракласу, в «Агрофірмі «Колос» мають намір придбати розкидачі органічних добрив Unia Tytan, одна з моделей якого була продемонстрована відвідувачам Дня поля. В кращих традиціях польської техніки, «титани», завдяки платформі з профільованої сталі, є, з одного боку, фізично міцними машинами, з іншого – порівняно легкими. Агрегат обладнаний міцним шасі зі стійкими до пошкоджень робочими елементами. Потужний транспортер оснащений гідравлічним приводом забезпечуватиме роботу розкидача на протязі багатьох років.

Також увазі гостей був представлений розкидач мінеральних добрив UNIA MX 950 h Premium. Поряд з невисокою ціною, система управління відцентровими дисками так само забезпечує точне розкидання. Завдяки компактній конструкції і невеликій вазі розкидачі можуть працювати з трактором  80 к.с. Важливо, що розкидачі міндобрив виробництва UNIA мають надійну систему протикорозійного захисту всіх регулюючих елементів (нормалізовані деталі, засувки, розкидаючі диски, лопатки та ін.).

Особливу увагу учасників викликала презентація полів,  на яких використовується біодеструктор стерні (виробник «БТУ-Центр»). В «Агрофірмі «Колос» біодеструктор застосувують на більш ніж половині площ. Препарат прискорює розкладання рослинних решток в рази, що дозволяє значно-економити мінеральні добрива. Крім цього, в результаті дії біодеструкторів покращується показники ґрунту: структура, фізико-хімічні властивості, оптимізується мікробіологічний склад, підвищується вміст гумусу.

В цьому контексті, запропонований для огляду на Дні поля подрібнювач рослинних залишків UNIA Kornik XL 2.8, в парі з біодеструктором, здатні забезпечити швидке перегнивання рослинних решток будь-яких культур та в будь-якій кількості. Залежно від необхідності, робочими елементами машини можуть бути ножі або молотки, що підвищує ефективність застосування подрібнювачів Kornik, наприклад, на скошуванні і подрібненні бур’яну та гілок.

Мед в упаковці

Окрім основних, бюджетоутворюючих галузей, «Агрофірма «Колос» активно розвиває галузі додаткові. Бджолярство, розведення перепелів, рибництво, переробка зерна на крупи  – ці напрямки не дають великого прибутку, але не менш важливі для досягнення стійкого аграрного виробництва. Леонід Центило переконаний: якщо правильно організувати роботу – зовсім збиткових галузей немає. «Є видима частина прибутку, але є і не менш важлива, невидима частина, – говорить директор агрофірми. – Візьмемо,  наприклад, галузь бджільництва. Її основне, пряме призначення – аж ніяк не прибутки з продажу меду, а забезпечення процесів запилення на певній території. Зараз це розуміють в тих же США, де на рівні держави стараються відновити бджолярство. Всі витрати, понесені на утримання пасік, списуються. Ми прагнемо, щоб кожну з галузей зробити хоча б незбитковою. Наприклад, в бджолярстві ми відійшли від продажу меду в бідонах, продукцію фасуємо в невеликі упаковки та реалізуємо населенню. Особливо на цьому не заробляємо, однак галузь працює не в збиток».

Тили закриває техніка від «Волинської фондової компанії».

В умовах економічної нестабільності будь-яка малоприбуткова галузь посилює ризик господарства опинитися в збитках. Тим більше, якщо таких галузей кілька, а на додачу ще й значна податкова та соціальна відповідальність. В агрофірмі роблять ставку на сучасну техніку, справедливо вважаючи, що прибуток (прямий та непрямий) від застосування нових, високопродуктивних машин в багатьох випадках перекриє економічні збитки, понесені в певний проміжок часу за невдалих зовнішніх обставин. Ми вже згадували про трактор Deutz-Fahr, який зараз експлуатують в агрофірмі та навантажують тягача так, що європейцям і не снилося.

Учасникам Дня поля були продемонстровані інші сільськогосподарські знаряддя, які в ефективності не поступаються Deutz-Fahr. Звичайно, кожен в своєму роду діяльності.

Перевага дискової борони Agrisem Disc-O-Mulch Gold шириною захвату 6 м в зменшенні затрат палива на обробіток грунту та кращому подрібненні грудки. Такого, подвійного ефекту було досягнуто завдяки диску з вертикальним кутом атаки та стійці, що коливається в трьох вимірах, відповідно, зменшує спротив агрегату під час роботи.

Сприянню економії витрат палива відзначається і інший агрегат французької компанії Agrisem – культиватор чизельний Cultiplow. Завдяки запатентованій формі, з численними вигинами лап, за інших рівних умов трактор, агрегатований з Cultiplow візьме орієнтовно на 30% менше палива, ніж з іншим глибокорозпушувачем. Якість розпушення грунту буде такою ж або кращою.

Незамінною технічною деталлю кожного господарства є причіпні обприскувачі – ці недорогі, легкі універсальні солдати, сумісні майже з будь-яким трактором та невибагливі в обслуговуванні. Пропонований «Волинською фондовою компанією» та представлений на Дні поля в «Агрофірмі «Колос», причіпний обприскувач UNIA Europa II 3024  є кращим представником аналогічних машин преміум-класу за доступною ціною. Поряд з невисокою ціною, міцністю, зручністю та дешевизною в обслуговуванні (що традиційно для польського обладнання), обприскувач оснащений комп’ютером UNIA Spray, який керує обприскуванням в автоматичному режимі і контрольований механізатором з кабіни трактора. Окрім того, UNIA Europa комплектується системою GPS, що стане в нагоді у випадку застосування широких штанг.

Книга для нащадків

Технології, що застосовуються в «Агрофірмі «Колос» варті наслідування. Розуміючи це, Леонід Центило разом зі своїми партнерами пишуть книгу про українську громаду, прототипом якої взято громаду с. Пустоварівка. В основу покладений життєвий досвід та джерела, знайдені в багатьох державних архівах, піднятий грандіозний пласт української та світової культури, не лише аграрної, але й економічної, соціальної... Чи буде підняте в книзі питання ефективності техніки – невідомо, але тепер ми знаємо напевне, що фундамент, на якому міцно стоїть економіка всієї «Агрофірми «Колос» – це висока ефективність техніки та технологій.