(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Польський підбирач Famarol Z-511 – це простота конструкції та невибагливість в експлуатації

25 Квітень 2013

Аграрій, котрий придбав прес-підбирач Famarol Z-511 одного разу, купить його і вдруге. З досвіду сусіда відомо: проста, надійна машина, яка окупить себе вже протягом першого сезону та працюватиме багато років. Прес-підбирач має невисоку ціну, виконує роботу якісно та без поломок, є легким у обслуговуванні та ремонті – ідеальний кандидат для будь-якого господарства, де хочуть пресувати невеликі прямокутні тюки.

Прес-підбирач Famarol Z-511 давно почав набувати популярності на українському ринку. У 2007 році завод «Famarol» придбала компанія «Unia Group» - один з найпотужніших виробників с/г техніки в Східній Європі.

Господарства, котрі придбали нового Famarol Z-511 ще в докризові часи, знову купують цього преса, бо, по-перше, не бачать сенсу переплачувати за так звавний «бренд» (хоча ім’я «Famarol» – це теж бренд), по-друге, польський прес-підбирач влаштовує аграріїв по всіх параметрах, а особливо по простоті конструкції та стійкості вузлів до наднавантажень.

Якщо прес, то чому Famarol Z-511?

- проста конструкція

- невисока ціна

- виробництво по ліцензії «Deutz-Fahr»

- оригінальний безвідмовний в’яжучий апарат «Rasspe»

- сучасна технологія виробництва:

-  лазерна різка

-  порошкове фарбування

Польська марка

Famarol Z-511 виготовлений на заводі в м. Слупск, де один з найбільших виробників сільгосптехніки в Польщі «UNIA Group» виробляє шлейф кормозаготівельної техніки. За 130 років діяльності «UNIA Group» розширила свої потужності з одного до чотирьох заводів (в містах Слупск, Грудзенж, Кутно та Бжег) та щорічно виробляє близько 25 тис. одиниць техніки, переробляючи 100 тис. тонн шведської сталі. «UNIA Group» має власне конструкторське бюро, відлагоджену конвеєрну систему збірки та тестування техніки, лазерні верстати для різки сталі, обладнання для порошкового фарбування техніки. Техніка «UNIA Group» користується популярністю у 60 країнах світу.

Німецьке коріння

«UNIA Group» випускає Famarol Z-511 по ліцензії німецької компанії «Deutz-Fahr», виробника широкого спектру сільгосптехніки (трактори, зернозбиральні комбайни, телескопічні навантажувачі, техніка для заготівлі сіна і сінажу та ін.). В 90-х роках «Deutz-Fahr» випускав лінійку прес-підбирачів для малих прямокутних тюків, вінцем якої стала модель Deutz-Fahr HD 490. «Famarol» придбала у «Deutz-Fahr» ліцензію та створила власну модель – Famarol Z-511. Модель удосконалили, зокрема, встановили направляючу для вивантаження тюків в причіп трактора під час збирання, що додало Z-511 зручності у експлуатації.

Серцем прес-підбирача є в’язальний апарат. Якщо шпагат щоразу рватиметься та заплутуватиметься, продуктивність роботи, очевидно, буде незадовільною. У Famarol Z-511 встановлений в’язальний апарат від німецької компанії «Rasspe Systemtechnik» GmbH (з 2000 р. є підрозділом компанії «Gerb. Schumacher» GmbH).

Робочі органи та захисні кожухи Famarol Z-511 виконані із високоякісної сталі, що, як показує український досвід, дозволяє експлуатувати прес сезон за сезоном, не вкладаючи суттєвих коштів у купівлю запасних частин.

Важливим і завершальним етапом виготовлення Famarol Z-511 є порошкове пофарбування. Такий спосіб покриття фарбою своїх виробів застосовують всі провідні світові виробники сільгосптехніки. Метод дозволяє наносити на металевий виріб надтонкий шар фарби, яка, завдяки різниці зарядів між поверхнями, міцно зчіплюється з металом. Навіть після сезонної напруженої роботи поверхні деталей Z-511 відсвічуватимуть новою, яскраво-червоною поверхнею, ніби були придбані вчора.

Технічні характеристики

Famarol Z-511 агрегатується з тракторами потужністю від 30 к.с. Прес містить механізм регулювання довжини тюка, отже габарити тюка коливаються в межах 0,3-1,3 м – як зручніше для господарства (наприклад, деякі птахівники цілеспрямовано зменшують вагу тюків, щоб ними могли оперувати жінки). Ширина підбирача складає 1,8 м, що дозволяє пресувати навіть широко розісланий валок соломи.  Як опція, з пресом постачається підгортуюче колесо, яке забезпечує підгрібання валка в разі, якщо той ширший від 1,8 м. Матеріал підгортуючого колеса – гума, відповідно, бруд не потраплятиме в солому чи траву. Висота розміщення підбирача відносно поверхні землі задається опорним колесом, розташування якого фіксується за допомогою двох болтів.

Famarol Z-511 оснащений запобіжною муфтою та трьома зрізними болтами які захищають робочі органи преса від перевантаження у разі роботи по великій (чи грубій) масі соломи. Прес-підбирач також оснащений лічильником тюків, що усуває потребу у людині-рахівнику для підрахунку тюків за зміну.

В повсякденній експлуатації допомагають інструкції по усуненню типових неполадок, які, проілюстровані візуально.

Опціонально, Famarol Z-511 може бути оснащений механізмом для подачі тюків в причіп під час збирання. Серед українських агропідприємств такий механізм користується популярністю; коштує лише 6 тис. грн., однак додає суттєвої зручності в експлуатації. Механізм складається з направляючої камери та причіпного пристрою, з яким агрегатується причіп будь-якого типу. Під час збирання тюки складаються на причіп, що пришвидшує загальний час на тюкування та економить людські ресурси.

Що пресуємо?

Famarol Z-511 призначений в першу чергу для пресування соломи ярих зернових, трави на сіно та сінаж, однак є практика роботи і з іншими видами культур. Деякі підприємства застосовували практику пресування соєвої соломи з подальшим використанням на паливо (із-за високого вмісту олії від цієї ідеї відмовились). В разі, якщо гостро постає питання з кормами (як це було в засушливому, 2012 році), Z-511 застосовують і до пресування кукурудзи. Тут одразу слід застерегти: пресувати цю культуру слід в крайньому разі, адже знос основних вузлів преса суттєво пришвидшиться.

Семирічні наднавантаження – політ нормальний

Досвід експлуатації прес-підбирачів Famarol Z-511, що були придбані у «Волинської фондової компанії», в різних регіонах України підтверджує: є ще техніка, простота та надійність якої нагадує легендарну радянську, «гостівську закалку». В ТОВ «ПВФ «Агроцентр» (Дніпропетровська обл., Апостолівський р-н) перші два Famarol Z-511 придбали в 2006 році. У 2012 році, у зв’язку із збільшенням навантаження, придбали ще дві аналогічні машини. Щоденне навантаження на один прес сягає в середньому 3-5 тис. тюків соломи та сіна в день.  В господарстві, ТОВ «Агроцентр-К», де перші два преси придбали в 2006 році, а наступні два – в 2012 р., кожен прес-підбирач тюкує за сезон по тисячі тонн соломи. В господарстві зазначають: перші два сезони преси відпрацьовують без жодних ремонтів навіть за найжорсткіших умов експлуатації.

Для підприємства та одноосібника

В Україні Famarol Z-511 купують, мабуть, всі, від потужних агропідприємств до людей, які взагалі не орендують паїв постійно, оскільки знають: прес-підбирач себе окупить. «В минулому році такого прес-підбирача купив чоловік, що тимчасово орендував кілька десятків гектар земель запасу під лугом. – говорить Сергій Казіміров, менеджер з продажів «ВФК» по Дніпропетровській області. – Підприємець  порахував, що вже протягом першого сезону зможе повністю окупити вартість машини на продажу сіна».

У «ВФК» гарантують вчасне обслуговування Z-511. «Запчастини та витратні матеріали до Famarol Z-511 у «ВФК» є, в необмеженій кількості, адже це одна з найбільш запитуваних одиниць техніки», - додає С. Казіміров.

Акційна ціна Famarol Z-511, яку пропонує «Волинська фондова компанія», спонукає до дії: 99 тис. грн. На 2013 рік передбачається купівельний бум цих пресів, однак навіть замовлених на заводі в Слупську пресів для України на всіх може не вистачити. Потурбуйтеся про своїх пайщиків, тварин чи енергетичну безпеку вже сьогодні, а «Фамарол» відпрацює вам сторицею.

ТОВ «МЮД», Дніпропетровська обл.

4,5 тис. га, рослинництво, птахівництво

Два Famarol Z-511 з 2012 р.

Говорить Олександр Леонідович Гудожник, головний агроном:

— Малі, прямокутні тюки нам потрібні для виплати людям орендної плати та на заготівлю кормів коровам. У випадку з Famarol Z-511, впала в око ціна та одночасно стало зрозуміло: перед нами – гарний, якісний прес. В 2012 році ми придбали першого Z-511, через кілька тижнів оцінивши зручність та надійність в експлуатації придбали другу таку ж машину. Два Z-511 за сезон-2012 напрацювали по 500 га кожен, пресували ячмінну солому та еспарцет. Жодних проблем під час експлуатації не виникло. Розраховую, що в 2013 році кожен з пресів закриє площу в  1000 га.

ТОВ «Імені Петровського», Дніпропетровська обл.

10 тис. га, рослинництво

Три Famarol Z-511 з 2012 р.

Говорить Володимир Володимирович Кривонос, головний інженер:

— Прес-підбирачі придбані спеціально для збору соломи під потреби пайщиків. Кожен з пресів напрацював по 300 га без жодної поломки. Підбирачі ми пускаємо в якомога коротший термін після збирання зернових, одразу за ними йдуть грунтообробні знаряддя. Щоб зберегти вологу, ми маємо бути впевнені в швидкості кожної з польових операцій. Z-511 не підвів, прес дуже простий в налаштуванні та експлуатації.

ТОВ «Агроцентр-К», Дніпропетровська обл.

10 тис. га, рослинництво, птахівництво

Чотири Famarol Z-511 з 2006 та 2012 р.

Говорить Анатолій Леонідович Нікітченко, інженер:

— Сезонне навантаження на кожен прес-підбирач – тисяча тонн соломи. Таким чином, за сезон машини пресують 4 тис. тонн соломи ранніх зернових, яку в подальшому роздають людям на паї та використовують в якості підстилки для курей.

Конструктивно машина нормальна. Звичайно, після тривалої експлуатації виникає потреба в обслуговуванні. Водночас, перші два сезони преси відпрацьовують без жодних ремонтів.

ТОВ ПВФ «Агроцентр», Дніпропетровська обл.

8,2 тис га, рослинництво, птахівництво

Три Famarol Z-511 з 2006, 2012 р.

Говорить Володимир Іванович Галя, виконавчий директор:

— За часів моєї молодості популярним був прес-підбирач «Киргизстан». Famarol Z-511 схожий на нього – тільки значно надійніший. Придбавши Z-511, ми забезпечили соломою пайщиків та птахофабрики у кількості, відповідно,  1200 та 800-1300 тонн. В минулому році ми придбали ще одного прес-підбирача, машина нас влаштовує ціною, надійністю та якістю виконання робіт.

Журнал "Агроном", №2, травень 2013 року