(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Вдалий вибір партнера-запорука успіху!

21 Грудень 2012

 

Застосування тернопільським господарством ТОВ АП «Колос-2», нової недорогої білоруської та польської техніки створило умови для прогнозованого аграрного виробництва. Тепер «Колос-2» купує дорогу високоякісну імпортну техніку для посилення ефективності своєї роботи.

З таких історій успіху, яку має господарство  ТОВ АП «Колос-2» (Тернопільська обл, м. Теребовля) цілком можна формувати практичний посібник «100 шляхів стати прибутковим в сільському господарстві». Про інші 99 способів ми розповімо якось згодом. А от про один зі шляхів розкажемо просто зараз.

В 2003 р. ТОВ АП «Колос-2» знаходилось у складному фінансовому стані, з активами в 15 одиниць радянської техніки, нульовим прибутком та з 1500 га землі. За 9 років невпевнене у власних силах господарство під керівництвом Степана Степановича Никеруя було перетворене на міцного середняка, яке на власні оборотні кошти щороку оновлює технічний парк, повністю реконструює потужний елеваторний комплекс, розвиває садівництво, а в посушливому 2012 році виростило 68 ц/га т пшениці та 100-130 кукурудзи.

— Першим кроком до покращення становища нашого господарства стала купівля нових тракторів, – говорить Степан Дмитрович Голяк, головний агроном ТОВ АП «Колос-2». – На старі Т-150 та МТЗ-80/82 покладатися вже не можна було. За позику в банку ми придбали у «Волинської фондової компанії» шість нових тракторів МТЗ-82.1 «Беларус», які дали добрий поштовх до виходу на новий, якісно кращий рівень господарювання в «Колос-2».

«Волинська фондова компанія» на той час, з огляду на значний попит українських аграріїв на недорогу техніку, пропонувала легкі універсальні трактори, котрим завжди знайдеться робота в будь-якому господарстві. Сьогодні «ВФК» пропонує трактори з широким спектром потужності (120-600 к.с.) від різних виробників. Але про тягачі трохи згодом.

Польська техніка – це оптимальний варіант

Не буде перебільшенням сказати, що саме польська техніка зіграла значну роль в успішному розвитку ТОВ АП «Колос-2». Паралельно з купівлею білоруських тракторів-універсалів, в перші роки свого новітнього становлення господарство придбало у «Волинської фондової компанії» важкого дискового агрегата UNIA MARS TWIX шириною захвату 6 м, напівнавісні плуги UNIA VIS, розкидачі мінеральних добрив MX 950 (два агрегати), MX 1200 та MX 2100, а також навантажувач біг-бегів BYK.

Під торговою маркою MARS польський виробник UNIA об’єднує лінійку важких напівнавісних грунтообробних агрегатів. Міцна рама  UNIMAX– один з ключових характеристик агрегатів UNIA MARS, адже ця лінійка розрахована передусім на роботу в найскладніших грунтових умовах. Робочі органи дискового агрегата MARS TWIX представлені двома рядами дисків, по 12 пар дисків в кожному ряді. Кожна пара посаджена на незалежну стійку, яка копіює рельєф поля. Робочі органи агрегату агресивно входять в грунт, добре перемішуючи землю та рослинні рештки завдяки значному навантаженню агрегата на грунт (1250 кг/м), великому діаметру дисків (710/660 мм) та спеціально підібраному співвідношенню кутів атаки дисків, у двох площинах: 14° у вертикальній  та 6° у горизонтальній площинах . Збільшені відстані між рядами дисків сприяють кращій прохідності агрегату, незалежно від рельєфу поля, типу грунту та особливо великої кількості пожнивних решток. Кожний  дисковий агрегат, за бажанням клієнта, може бути обладнаний різноманітними катками (трубчатим, гумовим, бляшаним, пружинним), котрий сприятиме збереженню дорогоцінної вологи.

В «Колос-2» характеризують агрегат коротко, але з вищою ступінню оцінки:

— Досить-таки надійна машинка, – говорить головний агроном господарства.

Напівнавісні плуги UNIA VIS L та VIS XL на 4+1 та 7+1 відповідно корпусів, придбані  ТОВ АП «Колос-2», відповідно, в 2005 та 2006 роках, входять до сімейства плугів VIS (оборотні напівнавісні плуги UNIA) та розраховані на трактор потужністю від 120 к.с. Плуги UNIA комплектуються відвалами з низьким опором оранки та перевіреною на наших грунтах, системою захисту зі зрізним болтом-запобіжником. Плуги UNIA VIS відзначаються не тільки високою міцністю , але і  довготривалістю в експлуатації, що було доведено 7-річним терміном експлуатації в «Колос-2». Агрегати є легкими в керуванні на полі та в транспортному положенні. Цього польським інженерам вдалося досягнути завдяки встановленню  бічного колеса великого діаметру з оновленою конструкцією механізму підвіски та двома гідроциліндрам и від фірми Weber Hydraulik, котрі забезпечують легкий переворот плуга.

Розкидачі мінеральних добрив UNIA MX 950, MX 1200 та MXL 2100 – техніка, попит на яку є безпрецедентним явищем. Прості у налаштуваннях та використанні, оптимальні за вартістю та без зайвих механізмів, з похибкою нерівномірності розкидання менше 7%, що є одним із найкращих показників серед відомих європейських виробників  саме розкидачі UNIA стали та до сьогодні залишаються основним інструментом внесення добрив для ТОВ АП «Колос-2». Спершу в господарстві придбали дві моделі MX 950 з місткістю бункера 950 л, з часом докупили вдвічі більшого розкидача UNIA MXL 2100, на наступний рік придбали модель MX 1200.  На кожну модель встановлюються диски, що виготовлені із високоякісної нержавіючої сталі з потрібною підприємству розрахуноковою шириною розкидання, що коливається від 10 до 24 м. Слід зауважити, що розкидачі міндобрив UNIA пройшли тест німецького сільськогосподарського товариства DLG, що є вагомим підтвердженням якості агрегату.

Для швидкого завантаження мінеральних добрив господарство придбало в ВФК навантажувач біг-бегів BYK. Навантажувач може агрегатуватись з трактором МТЗ-80/82, недорогий та надзвичайно простий у використанні. Завдяки BYK швидкість завантаження відцентрових розкидачів складає 5 хв., що економить господарству 25 хв. на кожному завантаженні, в порівнянні з використанням тари по 50 кг.

Секрет популярності польської техніки простий – вона оптимальна в початковій ціні та в подальшому обслуговуванні. Якість такої техніки не поступається якості техніки  загальновизнаних світових виробників.

— Для своїх виробів UNIA  купує  сталь, у відомих шведських та фінських металургів, в яких купують матеріали і інші європейські виробники с/г техніки, встановлюють  гідравліку німецького виробництва, – говорить Максим Кашута, менеджер з продажів «Волинської фондової компанії» в західному регіоні. – Для виробництва плугів компанія UNIA створила окрему, вузькоспеціалізовану команду фахівців, які займаються не лише збіркою, але й професійним налаштуванням плугів, що, безумовно, зберігає час та кошти сільгосппідприємств.
Оптимальну вартість польського обладнання пояснити просто. Польські виробники машин переймаючи досвід світового с/г машинобудування,  використовуючи високоякісні матеріали, додаючи до цього значно дешевшу робочу силу отримують продукт високої якості за оптимальної вартості. Недарма один із лозунгів UNIA є досить промовистим: «Шведська сталь + польський піт».

Дорога техніка – дороге зерно

Надійна та оптимальна за ціною техніка допомогла ТОВ АП «Колос-2» досягнути стабільності та прогнозованості виробництва. Наступним етапом розвитку, яке господарство втілює зараз, є купівля  високотехнологічної але разом з тим і вищої за вартістю техніки відомих європейських та американських виробників.

Як відомо, різниця між високоякісною технікою та просто хорошою технікою прихована в деталях. Але саме деталі приносять ще більший прибуток, сприяючи більш ефективному виконанню роботи.

Навісний плуг MULTI-MASTER 122 5T французької компанії KUHN, що агрегатується з трактором потужністю від 150 к.с., став одним з перших високоякісних грунтообробних знарядь, придбаних в «Колос-2».

— Завдяки  унікальній,  особливій технології виготовлення робочих органів ковальським методом, плуг KUHN є легким, а наявність передплужників робить оранку значно якіснішою та ефективнішою, – говорить С. Голяк.

Міцність та тривалість в експлуатації плугам KUHN надає рама з перетином квадрату 120х120 мм, підсилена трикутним профілем вздовж її передньої частини, а також суцільнозварна головка та кована шарнірна тяга.

В KUHN MULTI-MASTER є можливість регулювати передплужники у 3 напрямках, отже, плуг може бути налаштованим найкращим чином відповідно до грунтово-польових умов. Суттєвим й те, що французький виробник пропонує широку гаму різних корпусів, коліс глибини та широкий спектр додаткового обладнання.

В 2012 році «Колос-2» придбав французький розкидач добрив KUHN AXIS 30.1K місткістю 1200 л з дисками на ширину розкидання 28 м (ширина розкидання добрив синхронізована з шириною штанг обприскувача). Лінійка розкидачів Axis є надзвичайно популярною серед українських аграріїв завдяки своїй властивості вносити гранули з високою рівномірністю. Розкидачі AXIS обладнані системою дозування та розподілу добрив CDA, яка передбачає  унікальне та запатентоване поєднання системи дозування та регулювання ширини розкидання добрив на одній осі. Разом із спеціальною конструкцією дисків система CDA забезпечує рівномірне, без ефекту пульсування, внесення добрив по всій ширині розкидання.

Застосування нових розкидачів дало змогу значно прискорити темпи внесення міндобрив. Сьогодні, щоб внести добрива на всі 2,7 тис. га, в «Колосі-2» працюють 6 чоловік, з них четверо – це механізатори, що безпосередньо керують розкидачами. Кожен трактор обладнаний GPS-навігатором, завдяки яким механізатори мають змогу вносити міндобрива з високою точністю.

Слід зазначити, що саме завдяки широкому застосуванню розкидачів мінеральних добрив весною 2012 року вдалося «витягнути» посіви озимої пшениці, ледве 50% якої продовжило вегетацію після зими 2011/2012. Як вже було зазначено, середня врожайність озимої пшениці в «Колос-2» склала 68 ц/га – це один з найвищих в районі показників.

В 2012 році господарство мало 900 га пшениці. При ринковій ціні 2200 грн/тонна легко зрозуміти, виправдали себе інвестиції в придбану техніку чи ні.

Економія пального 6 л/га

В середині 2012 року «Колос-2» придбав у «Волинської фондової компанії» трактор Agrotron X720 від німецького виробника  Deutz-Fahr. Порівнюючи з іншим, дорожчим трактором від кокурента Agrotron Х720 витрачає на 3-4 л дизпалива менше на кожному зораному гектарі. На операції глибокого рихлення агрегатом шириною захвату 2,8 м X720 також демонстрував помірні витрати палива, а саме 18-19 л/га, тоді як його «колега» витрачав до 20 л/га.

Агроном господарства зауважує, що в X720 механізатор на власний розсуд додає або збавляє газу, без втручання комп’ютеру. Керування ж іншим трактором в основному лежить на електроніці, яка, в разі збільшення навантаження на двигун, зменшує швидкість руху трактора.

В Agrotron X720 «колосівців» привабила ціна та базова, не перенасичена електронікою функціональність. Особливістю тракторів Deutz-Fahr є простота конструкції, основні вузли, механізми та збірка тракторів Deutz-Fahr виконані в найвищій кращих традиціях німецької якості.

Agrotron X720 оснащений 6-циліндровим двигуном Deutz Common Rail об’ємом 7146 см³., з екологічними вимогами рівня Euro Tier III, електронним регулюванням вприску палива та системою рециркуляції відпрацьованих газів. Трактор оснащений автоматичною трансмісією Power Shift, яка дозволяє перемикати передачі безпосередньо під  навантаженням.

Особливістю та значною перевагою трактора Agrotron X720 є те, що він має розділену гідросистему: окремий контур на рульове управління з власним насосом; окремий контур на коробку передач і трансмісію з власним насосом, а також контур для зовнішніх споживачів з власним насосом продуктивністю 120 л/хв. та окремим баком.

Триточкова навісна система Agrotron Х720 вантажопідйомністю 10,5 т, а також роздільна гідросистема, що оснащена електронним управлінням, дозволяє агрегатувати трактор Agrotron X720 з широким спектром навісних і причіпних знарядь.

В «Колос-2» трактором настільки задоволені, що розглядають можливість купівлі ще одного трактора марки Deutz-Fahr.

Обслуговування

Двадцятирічний досвід роботи на ринку допоміг «Волинській фондовій компанії» сформувати найбільш оптимальний набір складу запчастин. Пропорційно до кількості придбаної техніки та знаючи ймовірність виходу з ладу того чи іншого вузла, інженери «ВФК» наперед замовляють потрібний набір запчастин.

— Якщо агрофірмі вкрай потрібна та чи інша запчастина, а коштів розрахуватися немає, ми передаємо деталь без попередньої оплати, адже впевнені в добропорядності наших клієнтів, головне постулат: Техінка має працювати в полі – говорить Максим Кашута.

Мережа сервісних центрів «Волинської фондової компанії» представлена шістьма відділеннями, кожен з яких забезпечує оперативну роботу сервісної служби в суміжних областях. По якості обслуговування сервісної служби «ВФК», в «Колос-2» відзначають своєчасну підтримку та взаєморозуміння працівників компанії.

На початок листопада «Колос-2» виконав всю роботу, яку в господарстві мали виконати в рамках осінніх польових робіт. Все зібрали, засіяли 900 га під озиму пшеницю та 700 га під ріпак, внесли добрива на всіх 2,7 тис. га, де потрібно – здійснили глибоке рихлення та оранку.

В  «Колос-2» люблять порядок, прогнозований та твердий рух вперед.

— Виглядає, що ви почуваєтесь впевненими господарями. Чи не хочете взяти собі ще більше землі? – запитуємо в головного агронома господарства Степана Дмитровича Голяка.

— Ми лише нещодавно розширились з 2 до 2,7 тис. га. Поки не дамо раду всім полям, нових брати, напевне, не будемо, – слушно оцінює стратегію розвитку господарства Степан Дмитрович.

На столі головного агронома лежить акуратно, від руки складений список потрібних для ремонту техніки запасних частин. Зима ще не почалась, а тут вже думають про весну.

 І це, напевне, ключова умова успішності будь-якого аграрного підприємства. 

Володимир Світлий

Журнал "Агробізнес Україна", №6, грудень 2012 року