(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Семирічне партнерство – запорука успіху!

01 Серпень 2012

Семирічне партнерство – запорука успіху!

Сільськогосподарський виробничий кооператив (СВК) «Агросвіт», розташований у селі Сергіївка Одеської області, обробляє та спільно використовує понад 1500 га землі з 2500 га, успадкованих від КСП ім. Ю. Гагаріна у 2000 р. Причому земля належить 325 пайовикам - засновникам та асоційованим членам об'єднання, очолює яке Віктор Ляховецький, один із засновників кооперативу.

Пайовики «Агросвіту» не знищили свинарство, а "законсервували" до кращих часів. Тобто до моменту стимулювання функціонування цієї сільськогосподарської галузі євросоюзівськими методами.

Кооператив зберіг із загального поголів'я сотню свиней та підсвинків, які в літню пору знаходяться на вигулі. Їх підгодовує та охороняє мінімальна кількість персоналу, зберігаючи таким чином тваринницькі фонди. Причому тварини вигодовують екологічно чистими кормами - відходами рослинництва, що є джерелами для формування мінімально необхідного людському організму об'єму холестерину, який не сприяє надлишку маси та закупорці кровоносних судин.

Переозброєння почалося з сівалки Mazur

У 2000-му сумарні борги КСП ім. Ю. Гагаріна набагато перевершували вартість основних засобів, що складались в основному з застарілої техніки 1970-80 рр. І з утворенням СВК з усією гостротою постало питання про оновлення тієї частини парку техніки, що дісталася «Агросвіту», орієнтуючись на співвідношення ціни та якості.

В результаті одним з основних постачальників техніки та обладнання, а також запчастин «Агросвіту» стала Волинська фондова компанія «ВФК», яка реалізує нову техніку такої компанії, як «UNIA Group» і багатьох інших виробників Європи та Америки. А робота техніки «UNIA Group» в одеських степах почалася з появи на полях «Агросвіту» найбільшої сівалки традиційного висіву виробництва «UNIA Group» - універсальної механічної зернової сівалки Mazur 6.0D масою 2,56 т, яка дозволяє засівати поля з продуктивністю від 4,8 до 7,2 га/г. При цьому вона має шестиметрове захоплення та бункер для насіння ємністю 1100 дм3 (л) / 1,1 м3.

Вона беззмінно працює на місцевих полях вже сьомий рік поспіль і буксирується повнопривідним трактором МТЗ-82 «Беларус» (двигун ММЗ Д-240: 58,8 кВт/80 к.с.), що відноситься до тягового класу 1,4. При цьому дводискові сошники - дискові поперемінні сошники, що самоочищаються, числом 47 шт., з секцією, що копіює-притискає, тобто «загортачем» з індивідуальним притиском пружинами, котрі забезпечують посів на однаковій глибині з питомим тиском від 20 до 60 кг.

Сівалка Mazur 6.0D може працювати як в навісний, так і в напівнавісній версіях. В останньому випадку з візком або грунтообробним агрегатом попереду. У її комплектацію входить 4 робочих колеса - два ходових плюс два з боків причіпного візка, що підтримує дишло. Всі колеса розташовані перед сівалкою, а тому не прибивають посіяне зерно. До того ж на додаток ходові колеса обладнані розпушувачами для недопущення цього самого ущільнення. А точну норму висіву забезпечує механічна коробка передач з передавальним співвідношенням 72, котра приводиться в дію ходовими колесами. А коробка, в свою чергу, приводить в дію висівні котушкові апарати для практично всіх культур - від зернобобових до рапсу.

До даної сівалки заявки на запасні частини менеджери «ВФК» виконують швидко та чітко, доставляючи з Луцька впродовж доби, якщо вони є на складі, а якщо ж там вони відсутні, завозяться з Польщі перед посівною відповідно до поданої заявки.

Тут сьомий рік поспіль тюки в'яжуть прес-підбирачем Unia Famarol Z-511

До жнив у господарстві придбали тюковий прес-підбирач Unia Famarol Z-511 з німецькими в'язальними апаратами RASSPE для в'язання тюків сіна шириною 0,5 м, висотою 0,4 м, довжиною від 0,3 до 1,3 м - в основному, люцерни та еспарцету з сімейства бобових, а також соломи. Тих невеликих порцій клітковини, що в ручному режимі використовують пайовики кооперативу для годування молочних корів та іншої домашньої худоби.

Агрегат в момент мого відвідування працював справно, піднімаючи валки висушеної  ячмінної соломи і невтомно пресуючи та обв’язуючи її за допомогою шнурів з чотирьох бобін. Обв'язував ними спресовані порції та скріплював за допомогою великої голки, схожої на швейну, пропускаючи шнур в терпкий вузол, в якому після в'язання його частина, що залишилася, обрізалися, як нитка на швейній машинці.

І вже сьомий рік тюковий прес-підбирач Unia FAMAROL Z-511 працює тільки завдяки неухильному дотриманню рекомендацій фахівців «ВФК». Які починаються з поради не економити копійки при купівлі шнурів, а брати кращий матеріал, що скріплює, інакше, можна отримати сотні тисяч гривень збитків, оскільки в'язальний апарат - конструкція складна, ексклюзивна та дорога.

Гранули добрив розкидаються точно та рівномірно

Четвертий рік в кооперативі використовується 950-літровий розкидач мінеральних добрив Unia MX 950 зі славного сімейства MX premium. Треба сказати, що сімейство MX відзначається широкою гамою бункерів навісних розкидачів об'ємом від 400 до 3000 л, що дає можливість підібрати оптимальний варіант для малих, середніх і великих господарств. У них просте регулювання та експлуатація без поломок. А завдяки компактній конструкції та невеликій масі розкидачі можуть працювати практично з кожним трактором, починаючи з МТЗ-82.

Польські розкидачі мають надійний протикорозійний захист. Щоб уникнути осередків корозії, всі регулювальні елементи, такі як нормалізовані деталі, засувки, диски, лопаті та ін., виготовляються з нержавіючої сталі найвищої якості. Такий захист гарантує безаварійну роботу розкидача протягом багатьох років.

Задню тракторну навіску можна використовувати також для кріплення та приведення в дію невеликого гідроманіпулятора, під абревіатурою BYK максимальною вантажопідйомністю 1 т (це без урахування телескопування та вильоту стріли), масою 0,3 т. За допомогою якого можна легко завантажувати бункер мінеральними добривами з мішків біг-бег з нижньою частиною, що розкривається, максимальної висотою для зачеплення мішка 1,55 м і висотою підйому до 4,75 м. Такий навісний навантажувач кріпиться до триточкового навішування трактора, забезпечує радіус дії в горизонтальному положенні 1,5 - 2,3 м, виключаючи необхідність у другому самохідному енергозасобі.

Комфорт і зручність обслуговування Unia MX 950 досягається завдяки плавному регулюванню робочої ширини розкидання в діапазоні 12 - 36 м і дози добрива, що вноситься, за допомогою зручних ручок, без використання яких-небудь спеціальних інструментів. Це гарантує дуже точне та рівномірне розкидання будь-якого добрива, що засвідчено результатами випробувань при ширині розкидання до 24 м (DLG Fokus Test) у німецькому центрі тестування технологій та устаткування - DLG e.V. Test Center Technology and Equipment. Причому дозувальні отвори, у взаємодії з розпушувачами, що обертаються усередині двох відсіків бункера, спрямовують добрива, не ушкоджуючи гранул, у центральну частину кожного з двох розкидаючих дисків. І завдяки такому рішенню добрива, що вносяться, мають плоску траєкторію польоту, що до мінімуму обмежує вплив вітру.

У чергах не висушене зерно псується…

До 2011 року розцінки на обробку зерна на елеваторах істотно виросли, головним чином у зв'язку з підвищенням цін на газ та електроенергію. Збільшилася і довжина транспортних черг на елеватори для вивантаження зерна, при чому з'явилася реальна загроза втратити через  самонагрівання з такою працею вирощений та зібраний урожай, - в першу чергу, кукурудзи та ріпаку. Адже вільна волога призводить до активізації життєдіяльності зерна.

Так економічна доцільність зажадала розв'язати проблему сушіння зерна - зниження його вологості до кондиційної ще до моменту вивезення на елеваторне зберігання. І сонячні промені в цьому процесі є ефективними помічниками тільки під час тривалої жаркої погоди, що встановилася в літньо-осінній період прибиральних робіт.

У дощовитий сезон перевага віддається сушаркам, вірніше, спеціальним комплексам для сушки продовольчого та фуражного зерна. І "Агросвіт", не без допомоги фахівців «ВФК» віддав перевагу сушарним агрегатам Agrex серії PRT, яка, у свою чергу, представлена різними стаціонарними та пересувними моделями з об'ємом бункера від 10 до 33 м3. Сушарка працює, як з приводом від валу відбору потужності (ВВП) трактора або іншого енергозасобу з двигуном внутрішнього згорання (ДВЗ), так і від електродвигуна (ЕД). Причому в останньому випадку - з живленням як від зовнішньої енергомережі (380/220 В), так і від автономного дизель-генератора (ДГ) - мобільної електростанції.

Зерносушарка моделі Agrex PRT 250 ME є найбільш універсальною, невибагливою в частині живлення. Використовуючи механічну або електричну енергію, вона істотно скорочує час сушіння, знижуючи витрати на цей процес при збереженні органолептичних властивостей зерна. - його зовнішнього вигляду, консистенції, кольору, запаху та смаку, важливих показників якості продукту, що зазвичай вказують і на його біологічну цінність (наявність вітамінів, незамінних жирних кислот та ін.), а також на відсутність передумов для накопичення шкідливих для організмів людей та домашніх тварин продуктів розпаду білка, розкладання вуглеводів, окислення жирів.

Наскільки складний та багато альтернативний процес підготовки зерна до використання, можна побачити на прикладі насіння ріпаку, яке набуває все більшого значення для отримання біодизельного палива (біодизеля). Насіння ріпаку, що надходить на завод, повинно мати вологість від 6 до 8 %, оскільки при вологості нижче 6 % воно може розтріскуватися, а при переробці зерен з вологістю вище за кондиційні показники утруднюється та погіршується подрібнення на вальцових верстатах, і відповідно різко знижується їх продуктивність.

…А після просушування на Agrex від «ВФК» насіння клас не втрачає

Універсальний комплекс Agrex PRT 250 МЕ монтується на двоколісному причіпному шасі, яке при приведенні сушарного агрегату в робочий стан виставляється на 6 опор за допомогою вмонтованих в ньому домкратів. Основна, найоб'ємніша його частина є 31-кубовим сітчастим циліндричним бункером з нагрівальним модулем човникової форми усередині. До його нижньої частини кріпиться вбудована мішалка, яка завдяки низькооборотному обертанню дволопатевого гвинта навколо своєї осі, перпендикулярної до поверхні землі, забезпечує рівномірний розподіл зерна та повне, після закінчення процесу сушіння, звільнення бункера.

Останнє відбувається, тому що подавання матеріалу здійснюється не лише по колу, але й одночасно в нижню зону дії рециркуляцiйного шнека, що подає зерно за допомогою відверненого назовні верхнього жолоба відхиленого від вертикалі шнека у будь-яку подану сторонню місткість, що можливо завдяки повному гідравлічному позиціонуванню цього рециркулятора.

Втім, найменування "рециркуляцiйний" шнек отримав завдяки постійному пересипанню захололого зерна з нижньої частини бункера у верхню, а його первинне завантаження він здійснює за допомогою другого, завантажувального шнека, що гідропозиціонується, який подає матеріал на просушування уздовж власного шнека зовнішньої завантажувальної камери, захищеної згори від каменів та інших сторонніх предметів сталевою сіткою, до все тієї ж нижньої камери рециркуляційного шнека, хоча і з протилежного її боку.

Обидва шнеки кріпляться до кормової частини комплексу та мають в розпорядженні невелику власну гідравлічну систему (гідромотор/гідронасос, гідророзподільник і гідроциліндри) з приводом від окремого електромотора середньої потужності. А між бункером і дишлом голювального пристрою розміщена основна енергетична частина комплексу у складі електромотора та заднього редуктора зазвичай двошвидкісного валу відбору потужності від коленвала ДВЗ трактори (540/1000 мин-1), які мають різне (протилежне) клинопасове підключення до потужного відцентрового вентилятора з протилежного від приводів боку - з боку бункера. Тобто одночасне або поперемінне використання ЕД і ВВП, зі швидким перемиканням під час віялового відключення енергомережі, неможливе.

Цей двоступінчатий відцентровий вентилятор і сприяє підвищеній тепловіддачі (понад 98 %) теплогенератора. А роботу пальника, як джерела енергії для сушки, з поданням туди дизельного палива, забезпечує інший, менш потужний пневмопривід у вигляді другого відцентрового вентилятора. Причому теплообмінник дає можливість дбайливо сушити зерно, використовуючи повітря, очищене від залишків палива, для отримання максимального натурального та високоякісного готового продукту.

Таким чином тепло, що утворюється, спрямовується уздовж теплообмінника в його кругову камеру, що знаходиться усередині того самого човника посеред бункера. І у вигляді нагрітого сухого повітря виходить із камери за межі сітчастого човника, пронизуючи зерна, що знаходяться у безперервному русі, в основному, переміщуючись зверху вниз.

При цьому можна відзначити деякі тонкощі у функціонуванні як теплообмінника, так і внутрішнього нагрівального елемента бункера, що одержує від нього нагріте повітря. Для того щоб теплообмінник не розплавився в процесі роботи, радіаторні трубки, що оточують його, витягають зайве тепло у вигляді охолодженого повітря у зворотному напрямку та викидають через верхню плоску трубу в навколишнє середовище. А внутрішній нагрівальний елемент човникового типу може підніматися вгору всередині бункера, збільшуючи таким чином об'єм висушуваного зерна, і зменшуючи кількість циклів його завантаження в бункер, а також вивантаження.

І нарешті, сушарка Agrex PRT 250 МЕ має два широко рукавних пластикових підведення («гармошок») нагрітого повітря від зовнішніх джерел - з котельні, від печі, трубчастих електронагрівачів (ТЕНів) або нагрівачів іншого типу. Головне, щоб мішалка, шнеки та основний відцентровий насос працювали, що, власне, і забезпечує зовнішній, герметично закритий від негоди пульт управління.

 

Володимир ВДОВЕНКО к.т.н.

Журнал "Агроном", №3, червень, 2012 г.