(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Довіра – така рослина, що поволі росте

03 Липень 2012

Якісна та доступна сільгосптехніка "з одних рук"

Зі зміною громадської формації канула в Лету налагоджена система державного постачання сільськогосподарської техніки, устаткування та запчастин. І на зміну їй прийшла капіталістична. Нині безліч приватних компаній бореться за споживачів, пропонуючи їм пільгові умови роботи, що значною мірою базуються на взаємній довірі.

А як це відбувається, нам розповів Василь Кириченко, директор СТОВ "Свiточ" з Полтавської області, заслужений працівник сільського господарства України та майстер спорту з авторалі.

Досягнення упереміш з невдачами

Агропідприємство з широко поширеною в Україні назвою "Свiточ", що орендує 3700 га землі в Карлівському, Чутівському і Машівському районах, розташоване в родючому лісостепу на самому південному сході Полтавської області.

Василь Петрович із задоволенням згадує, як 13 років тому "молодим і красивим" прийшов в колишній колгосп ім. Ватутіна з півторамільйонним боргом і працівниками, що розбігаються. Як користуючись колишніми зв'язками брав у борг в полтавських автотранспортних підприємствах по 40 кубів дизельного пального під чесне слово. І в перший же рік зумів придбати для господарства новий комбайн Дон - 1500.

Як зі своєю раніше нікому не потрібною сільськогосподарською освітою заново вчився господарювати, вбирав зоотехнічні, агрономічні та інші потрібні для роботи знання, накопичував досвід. Вирощуючи кукурудзу, ячмінь, пшеницю і цукровий буряк для сусіднього Ланівського цукрового заводу довгий час займав перші місця в районі по їх врожайності.

Що правда разом із здобутками та перемогами в нелегкій сфері агровиробництва, за цей період часу, в господарстві пана Василя є і невдачі.

Ось посіви суперелітної озимої пшениці цього року, причому третій раз за 12 років, довелося повністю пересівати кукурудзою і соняшником.

А цукровий буряк з минулого року не в ціні. Збиток з 450 га посівів склав близько 4 млн. грн.

Більше того, у зв'язку з катастрофічним скороченням поголів'я худоби і ціна на мелясу впала в 4 рази: з 2000 до 500 грн./т. А буряковий жом взагалі не змогли продати, оскільки нікому. Хоча цукровий буряк Василь Петрович, не зважаючи ні на що, як і раніше вважає обличчям підприємства і самого директора господарства.

Та і хто триматиме худобу, якщо різниця в ціні на молоко, що закуповується у населення і такого, що реалізовується городянам, десятиразова, а по м'ясу - п'ятикратна!?

"Так, що у нас з свинарством?"

На це питання пан Кириченко відповідає не замислюючись: "Перспектив немає. Благополучно йдемо на дно". Хоча екологічно чиста свинина (усього лише 120 кг живої ваги поросяти за рік), що вирощується в господарстві без преміксів і яких-небудь інших стимуляторів росту, смакує усім, хто її пробував від домогосподарки до кабмінівських працівників. "Свiточ" відпускає владному спецконтингенту, як втім і своїм працівникам, м'ясо за ціною 20 грн./кг (сало - по 18 грн./кг), виявляючи потім реалізовану таким чином продукцію у продажу недалеко від Верховної Ради, але вже по 100 грн./кг.

А підтримати безхолестериновую продукцію, що вирощується не в приміщеннях, а на свіжому повітрі та під сонечком, в державному масштабі мабуть ніяк не виходить.

Проте, Василь Петрович рішуче висловлюється на адресу зарубіжних радників, що "розповідають нам, як обробляти землю за системою безвідвального обробітку ґрунту. Проте головне для них - це висновок орендних договорів на українську землю на 49 років".

"Якщо мене і вас, добродії, поставити в рівні умови, невідомо, хто б виграв цю гонитву. Адже у них банківські кредити - по 3 - 4 % річних, держдотації, а мене кредитують по 22 - 26 %. А якщо уважно дочитуватись в кредитному договорі умови, написані дрібними буквами, то все 42 % у разі прострочення платежів. – емоційно висловлюється Василь Петрович.

Робочі кадри

Загалом, відновлювати зруйноване було дуже важко. Але допомогли перевірені справами та загартовані життям люди, яким було запропоновано разом заробляти та розподіляти зароблене. Тямущі та ініціативні механізатори. Вони і зараз отримують нову техніку в першу чергу і дуже непогано на ній заробляють.

Проте з кадрами рік від року стає все гірше і гірше. "Країна економістів, юристів, прокурорів і податківців продовжує відволікати молоді кадри від реальної економіки". У самого Василя Кириченка обидва сини працюють в міліції на малооплачуваних офіцерських посадах, віддаючи перевагу незапорошеній кабінетній роботі у великому місті селянській праці.

А молодь, та що з 9-класною освітою, хоча і не хоче працювати на тракторах без кондиціонерів і комп'ютерів, але ні знань, ні навичок для роботи на дорогій техніці не має.

З постачальником техніки та запчастин визначилися

Варто зазначити, що пан Кириченко зібрав у себе та відремонтував увесь залишок районного парку вантажівок ГАЗ-53, підтримує у хорошому стані декілька автомобілів КАМАЗ, включаючи автопоїзд самосвальний, трактори Т- 150, а також ґрунтообробну i посівну техніку ще "радянського розливу". Проте, з часом перед ним та його фахівцями постало питання: з ким із постачальників техніки та запасних частин працювати?

На допомогу "Свiточу" прийшла "Волинська фондова компанія", яка поставила господарству багатофункціональний агрегат передпосівного обробітку ґрунту Atlas 8,0 серії XXL, прес-підбирач Z – 511 для малих квадратних тюків від UNIA (цього року буде поставлений ще один) і три подрібнювачі пожнивних залишків Kornik XL 2,8, також від Unia.

"Був би у них свого часу  найкращий трактор, - заявив Василь Петрович, - купив би у них". Вже є! Нині ВФК реалізує на українському ринку гідну альтернативу - 720-у модель трактора Agrotron серії Х виробництва компанії Deutz - Fahr. Яка перевершує багато зразків аналогічної техніки досконалою силовою установкою з двигуном Deutz 2013 L06 4V і такою ж якісною німецькою гідравлікою.

Купуючи якісний ґрунтообробний агрегат, але удвічі дешевше

Лінія напівнавісних агрегатів Atlas виробництва UNIA Group призначена для ретельної обробки ґрунту перед посівом або обробки одночасно з посівом. Агрегат Atlas XXL може працювати на усіх типах ґрунту і на полях з кутом нахилу що не перевищує 8°. Стабільне утримування заданої глибини культивації (до 13 см) робить його особливо незамінним при обробці ґрунту під овочі, буряк, а також злакові культури, картоплю і бобові рослини. Застосування цієї машини особливо рекомендується для великих агропідприємств. Агрегат Atlas XXL виготовляється з робочою шириною - від 3 до 10 м.

Причому одна машина за один прохід виконує 7 операцій обробітку грунту. Для чого Atlas комплектується (з послідовним розміщенням від дишла до транспортного візка): розпушувачами слідів коліс трактора; переднім вирівнювачем; струнним катком (Ø 400 мм) для подрібнення грудок. Потім йде культиватор, що складається з пружних зубів SX на паралелограмній навісці, далі йде ще одна вирівнююча планка після якої розташований  подвійний каток Crosskill (Ø 400 мм) для подрібнення та ущільнення, і на закінчення вирівнювач для фінішного обробітку. І вже на транспортному візку розташовано зчеплення для сівалки, яке дозволяє робити посів за один прохід з обробкою. А в транспортне положення Atlas переводиться за допомогою гідравлічної системи.

Однією з головних переваг ґрунтообробного агрегату Atlas 8,0 серії XXL являється, як вважає директор СТОВ " Свiточ" Кириченко В.П., його ціна. Вона більш ніж в два рази нижча, аналогів, при тій же якості та часі, що витрачається на культивацію ґрунту.

Пресуючи солому для кожної корови, свині та кози

Прес-підбирач Z - 511 виробництва польської компанії Unia призначений для збору і пресування в тюки сіна і соломи для подальшого згодовування худобі. У "Свiточі", що не має можливостей для випасу худоби, пресом вже 3 роки тюкують солому для сільськогосподарських тварин, що належать орендодавцям.

Великий діаметр підбирача і спеціальним чином зігнуті пальці забезпечують агрегату підбір соломи без втрат навіть на високій робочій швидкості. Причому схема підбору запобігає захопленню чужорідних тіл (каміння і тому подібне) і забезпечує безперервне подання маси в прес-камеру черв'ячним валом і штовхальником. Причому без заклинювань навіть при поданні максимальних об'ємів матеріалу, який не збирається в кутах і не вивалюється назад.

У прес-підбирача Z-511 надійні німецькі безвідмовні в’яжучі апарати виробництва авторитетної німецької компанії RASSPE, які забезпечують якісне обв'язування тюків шпагатом. При цьому не потрібно багато часу на обслуговування. Усі робочі органи преса захищені від перевантаження, що гарантує надійність, довговічність та продуктивність.

Варто зазначити, що Z-511 від UNIA дозволяє регулювати довжину тюка в межах від 0,3 до 1,3 м, причому, як і регулювання щільності пресування, безступінчато. Також деякі преси комплектуються з пристроєм для завантаження тюків у причеп.

Подрібнюючи великі пожнивні залишки

Подрібнювач рослинних решток Unia Kornik XL 2,8 - це універсальна навісна машина для робіт, пов'язаних з подрібненням трави, та обрізаних гілок у садах, та залишків рослинних решток (стерні) після збирання урожаю кукурудзи, соняшнику, ріпаку, та інших польових культур. Цей подрібнювач рослинних залишків може використовуватися також для подрібнення валків соломи після зернозбиральних комбайнів і стебел соломи після роботи вичісувальних зернових жаток.

Результатом роботи подрібнювача окрім, власне, подрібнення стерні є сприяння прискореному знищенню шкідників. Недаремно, наприклад, при скошуванні очерету трактор з подрібнювачем часто супроводжують лелеки.

У Василя Петровича вже три "Корніки" на задній навісці тракторів середньої потужності справно "голять" поля після прибирання кукурудзи та соняшнику з їх товстими та досить високими стеблами, що стирчать із землі. І готуючи тим самим поверхню ґрунту для обробки та посіву.

Робочі органи це гострі «Y» подібні ножі, які встановлені на робочому валу, який має робочу ширину 2,8 м. Для подрібнення ж гілок в саду середньої величини може застосовуватися і відповідна модель ротора з молотоподібними ножами (24 молотків). Як це практикується при комплектації лісових фрез (кущорізів).

Та і в міських садах без молотків важко обійтися - в траві каміння та інших дрібних чужорідних предметів велика кількість. А щоб зрозуміти це, досить прислухатися до роботи такої навісної машини і почути звук, схожий чи то на роботу бетонозмішувача, бочка якого обертається з готуючи бетон, чи то на роботу каменедробарки. Причому камінчики, що вилітають в передню частину, потрапляють в завісу з ланцюгів, що захищають задні шини трактора.

На думку Василя Петровича, використання мульчувала Kornik XL 2,8 дозволяє не лише полегшити подальший обробіток ґрунту, але і прискорити перегнивання скошених пожнивних залишків, а це через рік дає аж 20-процентну надбавку до врожайності.

Час, як мірило успіху сервісних служб

Здавна на Русі існувало поняття "купецького слова", це було мірилом високої довіри та надійності в стосунках ділових людей. В наш час, нажаль, таке чудове партнерське поняття практично кануло в Лету. Сьогодні більшість постачальників запасних частин простяь передоплату. Але буває так, що, наприклад, комбайн ламається на вихідні, коли банківські установи не працюють. А в понеділок потрібно чекати 9-тої години ранку, коли відкриється банк, а робочий день на селі починається в 7 ранку, плюс "чуйне" очікування від 40 хвилин до 2 годин, поки незначна для господарства сума "впаде" на рахунок постачальника. Це ж три дні простою збиральної техніки, коли на полях жнива, які "увесь рік годують!"

"І що ж Ви нам не вірите, якщо ми купуємо у Вас запчастини постійно і у великих об’ємах?" - запитає партнера директор, що зневірився зібрати увесь урожай без втрат перед обіцяними метеорологами дощами.

 Хоча заради справедливості слід сказати, що є такі агрогосподарства, керівники яких постійно вводять в оману постачальників, досягаючи мети таким от "будь-яким методом", не звертаючи уваги на катастрофічне падіння власної репутації. Адже іноді навіть "не помічений" клієнтом "копійковий" борг в декілька гривень, може зовсім зіпсувати стосунки з постачальником товарів і послуг, перевівши їх із стану дружньо-довірчих в офіціозно-пафосні.

І регіональні представники "ВФК" вірять керівникам, що не заплямували свою ділову репутацію. Так, при мені "Свiточу" був відпущений шпагат для в'язки тюків на прес-підбирачі з гарантією оплати через три дні.

Взагалі кажучи, "ВФК" швидко відгукується на запити, вбачаючи в цьому один з напрямів завоювання довіри покупців. Так от і у стосунках між "Свiточем" та "ВФК" налагоджений процес отримання запчастин, на який відводиться до 40 хв.

А у разі відсутності необхідної запчастини на складі в Полтаві, на її пересилку з центрального складу у Луцьку і отримання клієнтом відводиться усього лише два дні. Що цілком відповідає очікуванням покупців.

Володимир М.ВДОВЕНКО, к.т.н.

Журнал "Агробізнес Україна", №3, 2012