(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Агротехніка і тварини «на варті» родючості полів

03 Травень 2012

Удобрюючи аплікатором Meprozet та орючи плугами UNIA

У прекрасний сонячний ранок четверга, що випав в нинішньому році на 12 квітня та День космонавтики, подолавши півсотню кілометрів від Дніпропетровська майже строго в північному напрямку, ми досягли центру Петриківського району. І вже на північній околиці однойменного селища міського типу в'їхали у ворота «Агрофірма «Свiтанок», де обслуговувалася нова і ремонтувалася «бувала» техніка.

На порозі свого підприємства мене та менеджера з продажу «Волинської фондової компанії» («ВФК»), зустрів енергійний коренастий директор Артур Шеремета, та протягом півгодини розповідав про своє розгалуджене на три райони господарство, про його досягнення і проблеми зростання.

«Кукурудзяний пояс України» в очiкуваннi перспективи

По всьому було видно, що Артур Вікторович, інженер-металург за освітою і великим досвідом попередньої роботи, не чужа тут людина – «прибулець нізвідки», а свій, місцевий, такий, що добре розбирається в тутешніх проблемах і визнаний за свого сільськими громадами, що, до речі, дуже важливо з точки зору довіри до його рішень людей.

Перше, що я почув від Артура Шеремета, так це те, що він категоричний противник усяких новомодних «ноутилів», тобто, безвідвальної обробки землі, внаслідок використання яких у нього були великі неприємності в перші роки господарювання. І чого б її застосовувати - не посушливі ж тут степи Казахстану з постійними ураганними, що все здувають вітрами!?

Та і головна культура землеробства тут зовсім не пшениця або інші рослини з неглибокою кореневою системою, а кукурудза - дійсно «цариця» лівобережної частини середнього Придніпров'я. Ця цінна продовольча культура і лікарська рослина дає тут, в «кукурудзяному поясі України», урожаї до 88 ц/га

Втім, і пшениця, культура на зовнішніх ринках дорога, але дефіцитна, тут в шані. Вона досить часто в сівозміні змінює і кукурудзу.

В той же час погано росте гречка, що останнім часом активно нав'язується згори. Торішній урожай якої, до речі, ще можна знайти в засіках багатьох місцевих господарств.

І немає ніякого сенсу саджати там посухостійке, але маловрожайне для тих благодатних місць сорго.

Рівень сервісу визначає «стратегічний» вибір техніки

Артур Вікторович підтвердив вирішальну роль у виборі брендів близькості фірмових сервісних центрів, а також оперативності реагування обслуговуючих бригад на поломки. Причому зробив це, на прикладі власного парку техніки.

Деяка техніка, яка працює на землях ТОВ «Світанок», була куплена у «Волинській фондовій компанії». Наприклад, напівнавісні обертові плуги польської компанії UNIA Group VIS XL,  що працюють у твердих грунтах та без відпочинку, а причіпна цистерна для внесення рідких добрив PN-70 з аплiкатором виробництва компанії Meprozet Cościan. Ми відбули в село Михайлівка сусіднього Царичанского району, що межує з Полтавською областю, де у ТОВ «Свiтанок» розташований ще один рослинно-тваринницький виробничий актив: орні угіддя зі свинофермою, що сусідить з ними, і машинно-тракторною станцією.

 Вигідне розташування філій «ВФК», та представництво у Дніпропетровській області, роблять сервісне обслуговування техніки даного господарства якісним та швидко-реагуючим.

«Сервісні інженери компанії роблять не тільки гарантійне та післягарантійне сервісне ослуговування, але і ремонтують техніку, яка працювала в нашому господарстві вже декілька років - зауважує Андрій Шеремета. Завжи підкажуть як ремонтувати та запропонують запасні частини по вигідним цінам, а також займаються ремонтом прямо на полі».

Техніка в роботі показала себе бездоганно. А найголовніше, що введення в експуалатцію техніки не потребує багато зусиль та великих знань. Техніка після поставки та налагодження досі працює без всіляких проблем та ремонтів. 

«Бочковий» компост і порядок внесення його в грунт

Як тільки поля звільняються від урожаю або снігу, настає етап внесення органічних добрив. Вірніше, компосту, в якому підвищується зміст доступних рослинам елементів живлення (азоту, фосфору, калію та ін.). А заразом знешкоджуються патогенна мікрофлора та яйця гельмінтів, зменшується кількість геміцелюлози і пектинових речовин, які викликають перехід розчинних форм азоту і фосфору грунту в такі, що менш засвоюються.

Що стосується самих екскрементів, то в агрофірмі «Свiтанок» їх джерелом є свиноферма, вхід в яку «охороняє» сімейство лелек, що звили своє гніздо на невисокій сталевій водокачці. Там на стійловій відгодівлі знаходяться 1850 поросят. Вони швидко набирають тут свої 110 кг живої ваги з шаром сала на спині завтовшки в два пальці і здаються на забій приблизно по 25 грн/кг. І залишаючи після себе великі об'єми сировини для приготування і внесення в зораний грунт органічних добрив. Точніше, фекалій, які стікаються і змиваються крізь гратчастий бетонний настил в проміжні місткості під підлогою, а звідти викачуються в зовнішні бетонні резервуари-відстійники.

А таку, хоча і не дуже приємно пахнучу рідину вже можна і вивозити на поля асенізаторським способом, за допомогою цистерни PN-70.

Компресорна схема проста, але працездатна

Причіп-цистерна для внесення рідких добрив PN-70, придбана у «Волинській фондовій компанії» це 7-кубова ємність, встановлена на одновісній колісній парі, яка, до речі, має однопровідну тросову гальмівну систему. Хоча можлива установка гідро- або навіть пневмогальм. Крім того, сталева цистерна з гарячим оцинковуванням посилена внутрішніми кільцями і підготовлена до установки внутрішнього перемішуючого гвинтового пристрою. Хоча відповідно до класифікації компанії Meprozet Cościan місткість і відноситься до економклассу.

Задня випускна втулка (Ø 5"/12,7 см) цистерни при підготовці до зливу рідкого добрива відкривається вручну звичайним вентилем, а вже в процесі внесення - оператором безпосередньо з кабіни за допомогою гідроклапана. Він може бути встановлений на задньому люку перед розливною ложкою або з аплiкаторним розподiльником-пiдживлювачем подрібнюючого типу. До якого від роз'єму, після гідроклапана підключається шланг великого діаметру, аналогічного тому, що і у випускної втулки.

У правій четверті стінки цистерни розташований ще один заглушений роз'єм для підключення додаткового дводюймового (5,1 см) зливного шланга, який можна використати для поливу і зливу води у будівельний цебер.

На передній стінці знаходиться тридюймове (7,6 см) оглядове скло для візуального контролю наповнення місткості, а з боків (у нижній частині) - втулки для клапанів. Причому ліва, по ходу, втулка закрита на вимогу замовника заглушкою і, відповідно, не використовується. А права вибрана працівниками ферми для закачування прокомпостованої рідини за допомогою 6-метрового всмоктуючого шланга внутрішнім діаметром 5"/12,7 см, з кошиком, що відсіває великі згустки і тверді фракції.

На буксирній тязі, біля цистерни встановлений компресор Jurop PN-58 M (6500 л/хв.). Саме компресор разом з наданим йому ресівером, підвішеним ліворуч під ємністю і згладжуючим роботу поршнем, що викачує повітря, і створює в цистерні вакуум для її заповнення рідким добривом за допомогою 9-метрового шланга (Ø 5"/12,7 см). А його, у свою чергу, приводить в дію ВВП (540 мин-1) від двигуна трактора.

Згори цистерни є люк Ø 200 мм і запобіжник від переповнювання з плаваючим клапаном у верхній частині цистерни, який пропускає надлишки рідини в переливаючий бак з нижнім вентилем, що вручну відкривається. А візуальний контроль надмірного тиску повітря в цистерні здійснюється за допомогою спеціального манометра - мановакуометра. Зліва від компресора розташований глушник - накопичувач олії, тарілчастого типу: тонка тарілка «прикріплена» на боці тягової штанги.

Звільнення ємкості відбувається під високим тиском. Отже, дану бочку, можна використовувати і під час гасіння пожеж на полях і в лісах. В роботі схеми знову задіяний ресивер. Тобто компостна рідина просто «видувається» компресором-ресивером.

Втім, витік води може здійснюватися і під впливом гравітації: для поливу або використання на польовому стані, будівництві.

Для внесення рідких добрив в Михайливці використовується заднє навішування.

Центральним елементом аплiкатора є розподільник з шлангами. Через ці трубки і зливають органічне добриво у борозни, що утворились сошниковими дисками, якi мають гострі кути атаки.

Ось із застосуванням такого нехитрого інструменту добросовісне селянство і зберігає родючість полів, що дісталися їм в користування від багатьох поколінь старанних предків.

Плуг задає якість обробки землі

Два напівнавісні оборотні плуги UNIA VIS XL 6+1 знайшли свій притулок під дахом велетенського дощатого ангара, розрахованого при будівництві на велику кількість техніки ще радянського виробництва і МТС, що розташувалися на чималій території. Ці 7-корпусні агрегати розраховані на якісний та високоефективний обробіток грунту. І тому, вони разом з ефектом від застосування елітних сортів зернових і суворішого дотримання технологічних вимог агронауки, внесли великий вклад в істотне збільшення урожаїв, що збираються з місцевих полів. А їх працездатність неабиякою мірою залежить від наявності в Дніпропетровській області представництва «ВФК», а також від тісної співпраці дистриб'ютора і виробника.

VIS XL - це сімейство 6-8-корпусних плугів на рамі з профілем 180 x 180 мм, розрахованих на тягу тракторів від 170 к.с. (125 кВт).

Будь-яка модель плуга XL під'єднується до трактора за допомогою триточкової навіски, оснащується перевіреними відвалами ZX з низьким опором оранці і робочою шириною до 48 см, а також системою захисту зрізним болтом-запобіжником, або ресорним захистом.

Зберігаючи тракторні колеса в цілісності

Напівнавісні оборотні плуги VIS повністю відповідають вимогам великих агропідприємств, для яких дуже важливе підвищення продуктивності нарівні з якістю оранки, а також проста, легка в експлуатації та обслуговуванні конструкція. В той же час велика продуктивність не знижує маневреності плугів Unia Group. Вдала конструкція головки плуга забезпечує швидкий розворот на вузькій смузі. Цьому сприяє поворотний механізм, розташований між триточковою підвіскою і дишлом, що дозволяє складатися плугу відносно трактора на кут до 90о. Достатня довжина дишла, не допускає порізу заднього колеса енергозасобу сошником переднього корпусу, а це небезпека, з якою доводиться постійно стикатися механізаторам, що експлуатують застарілу техніку.

Плюс до цього швидкодіюча система обороту плуга за допомогою двох передніх трисекційних гідроциліндрів подвійної дії, проста ступінчаста керована установка ширини захвату корпуса плуга (36, 42 і 48 см) за допомогою заднього гідроциліндра, широкопрофільне високе ходове колесо. Усе це істотно полегшує роботу оператора в процесі розвороту на 180о. А живлення усіх гідроциліндрів плуга здійснюється за допомогою трьох масляних контурів тракторної гідросистеми і гідро шлангів плуга.

Завдяки бічному розташуванню колеса на диску великого радіусу, та яскраво вираженому малюнку протектора його шини забезпечують не лише стабільність і надійність роботи плуга, але і підвищуються його маневреність. Крім того, завдяки бічній позиції колеса зменшується не лише навантаження на раму плуга, але і відстань між колесом трактора і колесом плуга. А оскільки ходове колесо плуга йде впритул до борозни, то можна робити оранку впритул до межі поля, дороги або лісосмуги. Функцію вирівнюючого диска плуга виконує широка фінішна планка польової дошки останнього корпусу. І це, звичайно ж, спрощує загальну конструкцію, подовжуючи її експлуатацію, а також зменшує тягове навантаження.

При цьому механізм підвіски колеса і міцна конструкція шарніра дозволяє легко переїзджати трактору з плугом на великі відстані.

Дивлячись на покриті брудом польські плуги VIS, що «зріднилися» з українським чорноземом, розумієш їх вирішальну роль на полях агрогосподарства Артура Шеремети у досягнені високих урожаїв.

Володимир М.ВДОВЕНКО, к.т.н.,

фото автора і виробників

Журнал "Агроном", №2, травень, 2012