(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Виробництво екологічно чистого продукту - основна причина успіху корпорації "Сварог Вест Груп"

10 Грудень 2011

З давніх-давен наша земля славиться працьовитими хліборобами та щедрими врожаями. Та, недолугі реформи 90-х, призвели до занепаду сільського господарства. Небагато господарств встояли на ногах, ще менше змогло відродитися знову. Час показав, що одним із шляхів, який допоможе розвивати сільськогосподарську галузь є укрупнення, згуртування навколо одного мудрого керівника. Гарним доказом цієї думки є корпорація "Сварог Вест Груп", і хоча вона вважається наймолодшою аграрною компанією Хмельницької області, але з кожним роком розширює свої володіння та збільшує врожайність, кількість виробленої продукції. Уже  сьогодні «Сварог Вест Груп» входить у 10 кращих господарств України.

Обробляють 75 тисяч гектарів землі

Сьогодні до складу корпорації входять 29 підприємств, які знаходяться у Хмельницькій та Чернівецькій областях. На її базі постійно проводяться семінари, виробничі зустрічі. Частими гостями є іноземці, які захоплюються доглянутими полями та екологічно чистою продукцією.

З 2006 року й дотепер головою правління «Сварог Вест Груп» працює Андрій Андрійович Гордійчук. Він не лише вмілий господарник, а й громадський діяч: є депутатом Хмельницької обласної ради. Високі показники очолюваної Андрієм Андрійовичем корпорації вкотре доводять, що коли до землі приходить мудрий та терплячий господар, вона неодмінно віддячить йому щедрими врожаями.

Перші кроки робили у 2003 році, коли на базі ВАТ «Шепетівський цукровий комбінат» створили самостійний аграрний відділ, основним завданням якого визначено забезпечення виробництва цукру власною сировиною. Господарювати починали на 4000 га землі у двох господарствах з найнижчими показниками розвитку у Шепетівському районі. Для збереження сівозміни запровадили вирощування як цукрових буряків, так і зернових. А через рік з метою забезпечення підприємства високоякісним посівним матеріалом та покращення якісних та кількісних показників врожаю, до діяльності залучено елітно-насіннєве господарство ТОВ «Лотівка-Еліт». У цьому ж році створили ТОВ «Серединецьке», яке технічно обслуговує господарства агровідділу щодо забезпечення усього спектру сільськогосподарських робіт.

– Одним із секретів успіху корпорації, є те, що в нас кожен спеціаліст виконує лише свою ділянку роботи, в якій він компетентний, – розповідає генеральний директор технічного департаменту корпорації Сергій Філюк. – Збільшуються земельні наділи, відповідно розширюється тракторний парк. Загалом на закупівлю техніки витрачено близько 65 млн. грн. Удосконялюємо технології обробітку, зараз багато уваги приділяємо точному землеробству.

Іншим кроком до розширення корпорації став проект із розвитку овочівництва. Овочі вирощують на зрошенні, зокрема, цибулю, моркву та картоплю – на краплинному, капусту білокачанну – на дощуванні.

У Шепетівці придбали овочеву базу, яка не діяла протягом тривалого часу. Провели утеплення та встановлено вентиляційне обладнання. Там можна зберігати кілька тисяч (!) тонн різної продукції.

– Для покращення результатів відмовилися від використання старої техніки і придбали закордонну техніку: комбайни, сівалки, трактори та навантажувачі буряків таких відомих виробників. Сьогодні у нас понад 450 одиниць різної техніки.

Одним з кращим наших партнерів є «Волинська Фондова Компанія». У них ми придбали вже близько тридцяти одиниць різної техніки. Серед них багато техніки UNIA group, що зарекомендувала себе на наш погляд однією з кращих на ринку по відношенню ціна-якість. Про плідну співпрацю свідчить і той факт, що лише протягом року у неї закупили 18 одиниць техніки. Добре зарекомендували себе під час роботи на полях агрегати ґрунтообробні ATLAS, розкидачі мінеральних добрив цієї ж фірми. Оскільки на тваринницьких комплексах маємо власні органічні добрива, то нам дуже пригодиться розкидач органічних добрив TYTAN, що виконує насправді титанічну роботу. Крім того маємо багато обприскувачів PILMET різноманітних моделей, що допомагають проводити захист рослин в господарствах корпорації, прес-підбирачі Z-511 та багато іншої техніки. Тобто, в будь-яку пору нам допомагає якісна та доступна, техніка придбана у «Волинській фондовій компанії», - посміхнувшись, зауважив Сергій Анатолійович – як то кажуть навіщо платити більше, адже в нашій справі як і в кожному бізнесі головне – ефективність.

Молочна галузь пропонує сертифіковане молоко

Бачачи, що успішно розвивається рослинництво, очільники корпорації вирішили попутно займатися тваринництвом. Нині на 21 фермі утримується понад 13 тисяч великої рогатої худоби. Найкращі технології втілено у сучасному молочному комплексі, який обладнали італійським висококласним устаткуванням у селі Велика-Медведівка Шепетівського району. Тут автоматизовано всі виробничі процеси. Тож не дивно, що постійно у господарстві бувають закордонні гості, які захоплено ознайомляться з роботою українських аграрників. Нещодавно тут проходила міжнародна конференція, на яку приїхали представники найбільших агрокомпаній з Бразилії, Аргентини, Росії, Казахстану.

Директор департаменту тваринництва корпорації Анатолій Паляниця провів для них екскурсію та розповів про показники продуктивності. Найбільше вразила закордонних спеціалістів можливість проводити моніторинг стада та виявляти найменші відхилення у стані їх здоров’я.

– Кожна корова має нашийник, за допомогою якого вся інформація за день (харчування, пересування тварин, фізіологічні параметри) передається на центральний комп’ютер, а там фахівці все це аналізують, – зазначив Анатолій Степанович.

Подібний комплекс нещодавно добудували у селі Лотівка. Тут споруджено п’ять корівників, молокопровід, телятник, пологовий відділ. Одразу ж на території облаштували склад для грубих та концентрованих кормів. Тож затрати на перевезення зведені до мінімуму.

На підприємствах тваринництва корпорації щодоби виробляється 60 тонн високоякісного сертифікованого молока, яке призначене для виготовлення дитячого та дієтичного харчування.

Говорячи про господарську діяльність корпорації варто зазначити, що тут все робиться для комфорту працівників. Облаштовані кімнати-кухні, душові. Вже сьогодні формуються майбутні кадри – випускники училищ постійно проходять у господарствах виробничу практику. Їх забезпечують житлом – спеціально облаштували кілька кімнат, де живуть студенти. В час масового безробіття така турбота варта особливої відзнаки.

Про корпорацію «Сварог Вест Груп» не розкажеш у одній публікації, настільки вона багатогранна.  Але обминути увагою сади, в яких дозрівають соковиті яблука, груші та сливи, було б несправедливо. На 452 гектарах вирощують соковиту продукцію. У цьому році зібрано 6621 тонн фруктів.

Всі досягнення та прибутки корпорації – це багаторічна праця згуртованого колективу професіоналів. Кожен вартий доброго слова. На державному рівні неодноразово відзначали голову правління Андрія Гордійчука. Від Міністерства  Аграрної політики України йому вручено «Знак пошани», а з нагоди 1020-ліття Хрещення Русі нагороджено орденом Миколи Чудотворця. Та головне, що за професіоналізм та мудрість його шанують люди.

Раз добром зігріте серце – вік не прохолоне

Збільшуючи обсяги виробництва та виходячи на міжнародний ринок керівництво корпорації не забуває про проблеми громади, своїх працівників. Лише минулого року був заснований Хмельницький регіональний благодійний фонд «Зміцнення громад», а вже за перше півріччя надійшло 250 звернень та проектів, які стосувались благоустрою сіл, ремонту соціальних закладів, відновлення храмів. На ці потреби було виділено три мільйони гривень.

Особлива увага приділяється турботі про обездолених діток. У фонді діє програма «Сімейний затишок для сироти», яка передбачає надання фінансової допомоги спеціалізованим закладам, де виховуються  діти-сироти.

- Ми опікуємося п’ятьма навчальними закладами інтернатного типу, їм надано допомогу на 100 тисяч гривень, – розповідає директор фонду Тетяна Василик. – Підтримуємо також і звичайні школи, садочки, клуби. Даємо пожертви на храми. Кожного, хто до нас звертається ми підтримуємо.

Постійно проводиться конкурс дитячої творчості на якому діти представляють свої малюнки, вірші та аплікації. Кращі роботи прикрашають офіс фонду. Дитячі вироби несуть особливий затишок.

Коли Тетяна Павлівна розповідає про конкурси та благодійні акції, які вони проводять за підтримки корпорації, очі її горять. І без слів стає зрозуміло, що у кожну справу працівники фонду вкладають частинку своєї душі, бо «раз добром зігріте серце – вік не прохолоне».

Відгуки про корпорацію "Сварог Вест Груп" людей, які з ними співпрацюють. 

Людмила Печенюк, сільській голова села Макіївці Шепетівського району Хмельницької області

- Корпорація "Сварог Вест Агро" наш надійний партнер, який завжди підтримає. Щороку на передодні 9 травня надають допомогу ветеранам. Виділили 57 тисяч гривень на ремонт будинку культури у селі Білопіль. Для дитячого садочка придбали комп'ютер, принтер, шведську стінку. Для соціальної сфери села вони зробили багато й за це ми їм дуже вдячні.

Ієромонах Арон Свято-Різдва Богородиці чоловічого монастиря, село Городище Шепетівського району Хмельницької області

- Наш монастир збудований у 1538 році, тож зрозуміло, що на ремонт та на відновлювальні роботи потрібні чималі гроші. Добре, що керівники "Сварог Вест Груп" підтримують історичні пам'ятки та дбають про збереження їх для наступних поколінь. З 1996 року тривають реставраційні роботи і основний вклад у них зробила вище згадана корпорація, за добрі діла їм віддасться сторицею.

Сергій Іщук, виконавчий директор ТОВ "Серденецьке", заступник директора технічного департаменту

- Я майже 5 років працюю у корпорації. За цей час сформувалася команда професіоналів. Підтвердження тому високі врожаї та якість продукції. Високою є соціальна захищеність працівників. Ми дотримуємось виробництва екологічно чистого українського продукту, що є невід'ємною складовою успіху. Не забувати про потреби споживача і пропонувати їм якісний продукт. За час нашого функціонування ми ніколи не підвели людей і вчасно виконували свої зобов'язання. А тепер імідж працює на нас.

Руслана ТАТАРИН 

Журнал "Агробізнес Україна" №6, 2011 р.