(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Кількість поголів’я свиней в Україні побило антирекорд

21 Лютий 2019

Чисельність свинопоголів'я в Україні продовжує знижуватись. Так, за даними Держстату станом на початок лютого, кількість свиней в країні встановила новий антирекорд — 5,91 млн голів. 

Це на 59 тис. чи 1% менше ніж на відповідну дату минулого року, інформують в Асоціації «Свинарі України».

Поступове скорочення загального свинопоголів’я в Україні насамперед пов’язано зі «згортанням» присадибного свинарства: чисельність цих тварин у господарствах населення за рік втратило майже 7% та понизилося до 2,46 млн гол.

«"Просідання" кількості свинопоголів’я на початку лютого, його відновлення по мірі наближення до теплих погодних умов, а також досягнення максимального рівня у другій половині літа та на початку осені є типовим щорічним коливанням показника. Проте утримання свиней у господарствах населення скорочувалось як протягом усього минулого року, так і протягом попередніх років. Для порівняння. Так, п'ять років тому в цей період домогосподарства утримували на 1,33 млн гол. більше, а в "доАЧСний" 2012 рік їх чисельність лише трохи не дотягувала до 3.4 млн гол.,» — коментують в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України».

Та додають , що звинувачувати виключно АЧС у послабленні популярності вирощування свиней на присадибних ділянках не варто, адже відповідні поступові зміни відбувалися і до появи цієї хвороби. З іншого боку, саме страх втрат через поширення АЧС надав прискорення цій тенденції.

При цьому, промисловий сектор радує позитивною динамікою: на звітну дату в сільськогосподарських підприємствах зафіксували 3,45 млн свиней. Це на 3,7% чи на 134 тис. голів більше ніж роком раніше, а збільшення кількості промислових свиней відбулося у 2/3 областей. При цьому, відчутним негативне відхилення було лише у с/г підприємствах Волинської та Одеської області.

Окрім приросту поголів’я, відзначили і збільшення результатів вирощування свиней. Так, за січень промислові підприємства отримали 45,3 тис. т приросту живої ваги свиней, що на 5,1% більше ніж за перший місяць 2019 року. Відповідний приріст відчула і реалізація свиней на забій, куди 39,4 тис. т.