(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Експерти розповіли про особливості просушування зернових

24 Грудень 2018

«Якщо на перші два фактори аграрії вплинути не можуть, то боротьба за порятунок врожаю від порчі є досить простою — для цього досить придбати зерносушарки й обробляти ним зерно за відповідними методиками», — зауважують експерти компанії «Оліс».

Для деяких культур, наприклад, гороху, який віддає вологу дуже повільно — не більше 3% за один цикл прогрівання — застосовують хімічне просушування.

«Для цього вологе зерно змішують з сорбентом, що вбирає активно вологу. Сорбент відділяють від зерна на решетах і його після висушування можна використовувати повторно. Проте цей засіб є досить дорогим і вимагає багато клопотів», — продрвжують експерти.

У розвинутих країнах використовується також методика прохолодної вентиляції. Та в Україні знаходиться небагато господарств, здатних забезпечити досить складний технологічний процес, при якому у приміщенні постійно циркулює повітря й підтримується досить низька температура, що запобігає розвитку шкідливих мікроорганізмів. Тож більшість виробників зерна віддають перевагу використанню зерносушарок.

Зерно, яке буде використовуватися для виробництва харчових продуктів, може просушуватися при досить високих температурах. Так, жито та ячмінь (крім сортів для пивоваріння) рекомендують сушити за температури 60-65 градусів.

Рис проходить кілька ступенів просушування — під час першого етапу енергоносій повинен мати температуру близько 60 градусів, під час остаточного доведення до кондиції — 70 градусів.

Овес при високих температурах втрачає якість, оскільки від просушеного таким чином зерна досить складно відділити плівку. Тож таким чином можна сушити тільки фуражне зерно. Прогрівання до температури 50 градусів може призвести до самозагорання вівса.

Горох сушать з максимальною обережністю, прогріваючи до температури не більше 40 градусів і кілька разів охолоджуючи. При мʼяких режимах сушать також гречкупросо.

Зерно соняшника висушують при високих температурах у кілька етапів. Під час провітрювання шкарлупки, які просохли на першому етапі, витягують зайву вологу з ядра. На наступному етапі просушування насіння розтріскується й залишається без оболонки.

«Забезпечити належні умови просушування може лише високотехнологічна зерносушарка, тож слід максимально передбачливо підходити до вибору цього обладнання», — підсумовують експерти.