(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

ПРОГНОЗ: Топ-5 експортних продуктів України на 2019 рік

01 Лютий 2019

Україна має сприятливі умови та потенціал для розвитку експорту продовольства, але основними продуктами виступають сировинні товари. У 2018 році вдалося збільшилося постачання продовольчої продукції з країни на суму $800 млн.

Про це йдеться у повідомленні Аналітичний відділ Ради з питань експорту продовольства (UFEB).

«В структурі загального експорту продукція з додано вартістю демонструватиме зростання у 2019 році, проте у порівнянні з експортом сировинних товарів, зріс буде не таким вражаючим», — зазначає Аналітичний відділ UFEB.

Аналітичний відділ Ради з питань експорту продовольства радить звернути увагу на:

  • Вершкове масло, адже у 2018 році Україна увійшла до п’ятірки світових експортерів даного продукту.
  • Яблуко — даний фрукт завойовує нові ринки, якщо тенденція до розширення експортної географії продовжиться і у 2019 році, даний продукт може поповнити топ-десятку експортних продуктів з України.
  • Яйця в шкарлупі — вітчизняне поголів’я стабільно зростає, як і виробництво яєць. Якщо позитивна тенденція продовжиться, то прогнози будить найбільш оптимістичними для даної експортної позиції.
  • Мед — 2018 рік був не простим для українських виробників, але даний продукт зберігає свій експортний потенціал.
  • Соєва олія — якщо посівні площі вагомо не знизяться, даний експортний продукт залишиться в топ- десятці і у 2019 році.

Нагадаємо, згідно з даними Державної митної служби України (ДМС), у 2018 році загальна вартість експорту аграрної продукції становила $10,4 млрд, при тому, що у 2017 році цей показник був $9,6 млрд. 

У загальній структурі експорту можна відзначити топ-5 продуктів відвантаження яких було найбільшим. Виробництво та експорт соняшникової олії завжди вражає своїми масштабами. Минулого року експорт олійних культур сягнув 55,8 тис т вартістю $4,1 млрд . М'ясо та їстівні субпродукти свійської птиці — $507 млн, цукор (буряковий) — $217 млн, вироби з шоколаду — $171 млн, хлібобулочні вироби — $153 млн.