(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Соняшник за площею полів обігнав пшеницю

25 Вересень 2018

Українські аграрії також розширюють посіви ріпаку.

В 2018/19 МР найбільше посівних площ в Україні займатиме соняшник. Ця культура вже «перегнала» навіть пшеницю, повідомляє «Украгроконсалт».

За словами експерта олійного ринку Юлії Гаркавенко, також вітчизняні фермери стали сіяти більше ріпаку. Ця культура, а також соя, мають більший попит у експортерів, ніж у переробників. Хоча вже в цьому сезоні ситуація може змінити, зауважила аналітик.

«По соняшнику ситуація протилежна: якщо розглядати зростання врожаю та збільшення потужностей переробки, то останні вже суттєво випереджають і в новому сезоні можуть скласти 22 мільйони тонн за рік. При цьому виробництво насіння буде на рівні 14-15 мільйонів тонн», - розповіла Юлія Гаркавенко.

В новому сезоні буде зростати попит на переробку сої та ріпаку. З 4,3 мільйонів тонн прогнозованого врожаю сої на переробку може піти 2 мільйони тонн, а на експорт - 1,8 мільйони тонн. Ріпаком експортери поки що зацікавлені менше – з 2,8 мільйонів тонн очікуваного врожаю 2,3 мільйони спрямують на експорт, і лише 0,35 мільйонів тонн – на переробку.

На світовому ринку Україна займає лідерські позиції за експортом саме сирої олії. Тоді як Туреччина – продає найбільше у світі рафінованої продукції.