(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Через деградацію ґрунтів Україна щороку втрачає 20 млрд грн

14 Травень 2018

На засіданні Координаційної ради з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням, створеної Урядом у2017 році, міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак наголосив, що Україна входить до першої десятки країн світу з найбільшою кількістю орних земель.

Міністр зазначив, що площі орних земель в Україні становлять 32,5 млн.га та найбільше піддаються деградаційним процесам. Україна у світі є 44 за площею материкової території. Водночас згідно даних міжнародної організації ФАО ми посідаємо 9 місце за площею орних земель, - сказав Остап Семерак.

У цьому рейтингу Україна поступається лише США, Китаю, Індії, Росії, Канаді, Нігерії, Бразилії та Австралії.

"Зараз ми констатуємо, що в Україні наявна незбалансована  структура земель із значним перевантаженням сільськогосподарських угідь і майже не проводяться заходи, які б протистояли деградаційним процесам грунтів. На жаль, аграрний сектор в Україні все ще не можна назвати екологічним", - пояснив Остап Семерак.

При цьому він зазначив, що через деградацію ґрунтів  збитки, які спричинені недоотриманням сільськогосподарської продукції, оцінюються науковцями у понад 20 млрд.грн/рік.

"Наслідки для довкілля оцінити набагато складніше. Через деградацію ґрунтів та опустелювання ми втрачаємо не лише біорізноманіття, але й водні об'єкти. Зокрема, малі річки", - пояснив Остап Семерак, зазначивши, що нинішня модель  управління землекористуванням спричиняє також  близько 25% викидів парникових газів.

Він нагадав, що протягом останніх трьох років Україна вперше за всі роки незалежності отримала системні документи національного рівня, які визначають подальшу державну політику в боротьбі з деградацією земель та опустелюванням.

 "Україна розробила Концепцію та план дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням. Торік було створено нашу Координаційну раду. Зараз маємо схвалити національні завдання щодо досягнення нейтрального рівня деградації земель, щоб Україна могла приєднатися до міжнародних процесів боротьби з опустелюванням, а також інтегрувати національний план дій у регіональні природоохоронні програми", - резюмував Остап Семерак.

За результатами засідання Координаційної ради підготовлено пропозиції та рекомендації до протидії процесам деградації земель, що загрожують національній продовольчій безпеці та водопостачанню в країні, а також щодо поліпшення подальшого виконання Національного плану дій щодо боротьби з деградацією ґрунтів та опустелюванням. Вони будуть надіслані Кабінету Міністрів, профільним Комітетам парламенту, науковцям та міжнародним партнерам, які допомагають Україні у вирішенні даної проблеми.

Джерело: http://agravery.com/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=z_novim_2017_rokom&utm_term=2017-02-09