(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

У 2018 році Україна може експортувати до 57 тисяч тонн ягід

27 Березень 2018

За чотири останні роки аграрії змогли продати в 17 разів більше ягід, ніж в попередні роки.

За інформацією економіста ФАО Андрія Ярмака,  загальний експорт ягід із «дикоросами» з України у 2018-му разом може сягнути 57 тисяч тонн.

Так, експорт культивованих м'яких ягід до 2020 року ймовірно сягне 40 тисяч тонн, а загальний експорт ягід разом із «дикоросам»- 57 тисяч тонн.

"Частка свіжих ягід у структурі експорту культивованих ягід (тобто всіх ягід без «дикоросів») сягне 40-44% за обсягами і перевищить 60% - за вартістю", - зазначив експерт.

Український експорт культивованої лохини (чорниці) до кінця 2020 року може сягнути 8 тисяч тонн. При цьому, за прогнозами Андрія Ярмака, експортний обсяг дикої чорниці скоротиться до 15 тисяч тонн.

За даними експерта ФАО, за останні чотири роки вітчизняні виробники збільшили поставки за кордон культивованих ягід у 19 разів, а експорт свіжих ягід зріс у 17 разів.

Ярмак пояснив, що втрата російського ринку змусила фермерів шукати більш прибуткові ніші. Крім того, зменшилися доходи в населення і це змусило людей шукати способи заробити гроші й звернути увагу на збір ягід. Українські збирачі ягід здобули досвід у Польщі й після повернення додому розпочали власний невеликий бізнес.

Найбільш стрімко, за даними ФАО, зростає частка малини - з 7% у 2014 році до 29% у 2017. У структурі експорту культивованих ягід частка малини сягнула майже 60% (без урахування "дикоросів").

Водночас, як повідомляє Українська плодоовочева асоціація, аграрії Італії втратили близько половини врожаю кісточкових ягід через аномальну холоднечу в двадцятих числа березня. Тоді маленькі провінції Італії накрили сильні вітри та сніг, що знищило цвіт кісточкових та інших ягід. Зокрема, постраждали персики, нектарини, абрикоси.

Повідомляється також про суттєву втрату урожаю мигдалю та ківі. Фермери, що проінвестували значні кошти в систему захисту від заморозків, очікують втрат на рівні 5-15%. Ті ж виробники, що не мали цих систем, подекуди повністю втратили врожай.

В Іспанії втрати були нижчими, адже там температури не були настільки низькими. За різними оцінками, загальна втрата урожаю кісточкових може сягнути 10-15%, що також буде сприяти утриманню досить високих цін на ринку.

Натомість про втрати урожаю яблука в Європі не повідомляється, адже цвітіння на той момент не було активним.

Джерело: http://agro-business.com.ua/agrobusiness/item/9874-u-2018-rotsi-ukraina-mozhe-eksportuvaty-do-57-tysiach-tonn-iahid.html