(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Через засилля соняшнику пшениця втрачає 30% врожайності

18 Січень 2018

Через низьку культуру землеробства в Україні часто не вдається розкрити потенціал сорту й отримати максимальну врожайність зерна. Такими спостереженнями поділилась Юлія Прохода, голова «Українського насіннєвого товариства».

«У нас сіють соняшник щороку, а якби була можливість сіяти двічі на рік, сіяли б і двічі, — каже фахівець. — У цьому не можна звинувачувати лише виробників. Їм потрібні швидкі гроші, а дешевих кредитів немає. Тож і доводиться займатися високопрофіцитними культурами, які негативно впливають на ґрунт за умови настільки масового використання».

При цьому соняшник сіяти на одному полі допустимо лише раз на 5 років, а популярний зараз гербіцидостійкий – раз на 10 років.

За існуючої культури землеробства високопродуктивні сорти зернових не можуть розкрити свій потенціал. «Наша пшениця в державному сортовипробовуванні показує більше 100 ц/га. А у польовому використанні (на незрошуваних землях) — максимум 91 ц/га. Такий результат продемонструвало єдине господарство на Одещині після ідеального попередника. Той самий сорт в Дніпропетровській області показав 70 ц/га, тобто потенціал нерозкритий на 30%», — розповіла Прохода.
За її словами, часом для підвищення врожайності аграрія пропонують якби ГМ-пшеницю. Проте ГМО в Україні заборонено, та й подібні пропозиції нічим не підтверджені.

«Насправді ГМ-пшениці на світовому ринку ще немає. Лише торік у Великобританії отримали дозвіл на випробовування першого генетично модифікованого сорту», — додала Прохода.

Джерело: http://agronews.ua/node/87044