(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Рада проголосувала за продовження земельного мораторію ще на рік

07 Грудень 2017

Верховна Рада прийняла за основу і в цілому проект Закону №7350 «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель», яким мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення продовжено ще на рік, до 1 січня 2019 року. «За» проголосували 236 народних депутатів.

Про це повідомив народний депутат, голова земельного підкомітету Аграрного комітету ВРУ і співавтор законопроекту №7350 Олег Кулініч.

«Будь-який законопроект щодо продовження мораторію частково є політичним рішенням. Адже в Земельному кодексі чітко прописано, що мораторій діє до моменту набрання чинності законом про обіг земель. Такого закону зараз немає, тому мораторій з нового року знятий не буде. Тим не менше, це потрібно було зробити, адже об’єктивно навколо цього питання існує постійна соціальна напруга», - зазначає Кулініч.

Втім, з його слів, мораторій не можна продовжувати на тривалий термін, як це пропонувалося зробити деякими політичними силами. «Це просто законсервує нинішній стан справ, і застопорить розроблення необхідних законопроектів. Проблеми потрібно вирішувати, а не закривати на них очі!», - підкреслив голова земельного підкомітету.

Олег Кулініч переконаний, що мораторій необхідно знімати лише тоді, коли в Україні будуть врегульовані ключові питання у земельній сфері.

«У нас досі залишається не врегульованим питання земель колективної власності, адже 1,5 млн га українських земель фактично обробляються в тіні. Не врегульоване питання консолідації земель. Ну і розпорядження землями за межами населених пунктів обов’язково повинно бути передане на місця. Але жоден законопроект з цих питань так і не був прийнятий», - підкреслив депутат.

В той же час Олег Кулініч сумнівається у необхідності прийняття окремого законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення.

«Чи потрібний нам закон про обіг земель сільськогосподарського призначення? Що там прописувати? Три речі: хто може купувати, скільки, і коли розпочнеться продаж. Усе це цілком можна включити у главу 5 Земельного кодексу України. Окремий закон, за великим рахунком, не потрібний», - вважає депутат.

Депутат підкреслює - тіньовий ринок землі існує і зараз, але він не захищає власників землі.

«Ми всі розуміємо, що ринок земель в Україні існує, але він тіньовий. Земельні ділянки фактично продаються, є дуже багато оборудок. Є і цілком легальна оренда на 49 років, яка сьогодні масово використовується. І люди, які катастрофічно потребують коштів, змушені на це йти, але за свою землю вони отримують копійки, а не ринкову ціну», - констатує Кулініч.

На думку Олега Кулініча, до введення цивілізованого ринку земель потрібно рухатися поетапно, і для цього протягом найближчого часу потрібно прийняти низку законопроектів в земельній сфері.

Джерело: http://agronews.ua/node/85681