(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Рада розгляне законопроект щодо страхування сільгосппродукції з держпідтримкою

21 Квітень 2017

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про внесення змін і доповнень до Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» (№6355).

«Метою прийняття законопроекту є забезпечення сільськогосподарських товаровиробників якісним страховим захистом, за умови сплати ними лише частини ринкової вартості страхової премії, а також запровадження державного планування та регулярного фінансування програм субсидованого агрострахування в Україні», ― йдеться в пояснювальній записці до документу.

Законопроектом пропонується змінити концептуальні підходи щодо державної підтримки страхування сільськогосподарської продукції.

Суть основних положень законопроекту полягає у запровадженні моделі державної фінансової підтримки сільськогосподарського страхування, що передбачає оплату сільгосптоваровиробниками частини страхового платежу (у розмірі не більше 50%), а інша (субсидована державою) частина страхового платежу перераховується страховикам через Аграрний страховий пул України.

Крім того, законопроект пропонує на рівні закону визначати особливості планування та фінансування держпрограм субсидованого агрострахування в Україні, сутність яких полягає в тому, що грошові кошти на виплату субсидії для здешевлення страхових платежів щорічно передбачаються у Законі України про Держбюджет на відповідний рік, в обсязі, який передбачений Програмою здешевлення страхових платежів.

Також пропонується запровадити вимоги щодо наявності у страховиків фінансового забезпечення для виконання зобов’язань перед страхувальниками та гарантій того, що державні кошти будуть використані за цільовим призначенням.

Законопроект передбачає створення Аграрного страхового пулу України, який наділяється такими основними функціями: отримувати бюджетні кошти (субсидовану державою частину страхової премії) для їх подальшого переказу страховикам; затверджувати стандартні страхові продукти, на підставі яких будуть укладатися договори страхування з державною підтримкою; приймати участь в управлінні коштами фінансового забезпечення страховиків; здійснювати розподіл коштів, призначених для компенсації (здешевлення) страхових платежів, між страховиками відповідно до укладених ними договорів страхування з державною підтримкою.

Законом надається доступ до агрострахування з державною підтримкою не лише сільськогосподарським підприємствам, але й особистим селянським господарствам.

Джерело: http://agravery.com/uk/posts/show/rada-rozglane-zakonoproekt-sodo-strahuvanna-silgospprodukcii-z-derzpidtrimkou