(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

На ринку зерна та олійних культур сезонне зниження цін

14 Березень 2017
Соя: зниження світових цін
На світовому ринку відбувається зниження цін на більшість сільськогосподарських культур, і соя не стала винятком. За минулий тиждень на фізичному ринку США і Бразилії відбулося зниження цін на 10 дол./т. Тим не менш, в Україні соя знизилась не так сильно, більшою мірою за рахунок високого внутрішнього попиту та попиту з боку трейдерів.
 
"Повертаючись до звіту USDA, в якому була збільшена оцінка врожаю у Бразилії на 4 млн т, до 108 млн т, то це стало фундаментом для світового зниження цін. Фонди почали продавати цю культуру. Однак все ще залишається ризик несприятливих погодних умов для неї у Південній Півкулі", - відмічають аналітики.
 
Тому поки що інвестори зберігатимуть довгі позиції та підтримуватимуть ціни на сою, проте вже з середини квітня без будь-яких погодних пригод вони почнуть активно продавати. Це своєю чергою може призвести до сильного зниження цін, оскільки світовий баланс виглядає дуже важким, а пропозиція сої висока.
 
Експерти зазначають, що в короткостроковій перспективі в Україні ціни можуть знизитися, необхідно стежити за ринком і продавати під гарячі пропозиції, іноді трейдери готові дати ціну вищу за ринкову.
 
Ріпак: акцент на форвардні контракти
На Euronext ріпак завершив тиждень зниженням, однак у доларовому еквіваленті він практично залишався стабільний.Основний драйвер минулого тижня — це валютний ринок, де після засідання ЄЦБ євро почало дорожчати по відношенню до долара. 
 
В Україні форвардні пропозиції також почали знижуватися. За даними Мінагрополітики, в Україні на 93% площ отримали сходи озимого ріпаку. В ЄС також не спостерігається проблем із посівами цієї культури, відповідно це все більше стимулює форвардні продажі. Крім того, на Euronext, як і раніше, старий і новий урожай торгується із різницею в 35 євро/т. З приходом балансу на ринок ціни мають знизитися. Не варто забувати, що зараз ціна дуже перегріта через низьку пропозицію на фізичному ринку ЄС.
 
У короткостроковій перспективі ріпак має залишатися стабільним, однак, коли мова йде про цю культуру, варто все більше звертати уваги на форвардні контракти.
 
Соняшник: зниження цін продовжиться
Як і очікували експерти, соняшник почав своє зниження. З точки зору балансів, це ще не межа для ціни на його насіння, оскільки минулого тижня слідом за соєю та іншими олійними культурами соняшникова олія подешевшала. 
 
"Таке зниження цін на соняшникову олію буде стимулювати переробників знижувати закупівельні ціни на насіння. В цьому контексті не варто робити ставку на зберігання соняшнику", - зауважують аналітики.
 
У квітні падіння може посилитися на тлі активного експорту з Аргентини."Не забувайте, що лютий був найважчим для пальмової олії з точки зору виробництва. А відновлення врожаю у Малайзії та Індонезії створить додатковий тиск на всі олійні культури", - відмічають експерти.
 
У південних регіонах України вже стартувала посівна, а виробники, зважаючи на необхідність коштів, почали нарощувати продаж насіння, що може чинити додатковий тиск на ринок. Короткостроковий прогноз – знижувальний.
 
Джерело: http://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/7392-na-rynku-zerna-ta-oliinykh-kultur-sezonne-znyzhennia-tsin.html