(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Втрати аграріїв від підвищення тарифів на перевезення становитимуть 1,5 млрд грн

20 Січень 2017

«Підняття цін на вантажні перевезення на фоні низької кон’юнктури цін на зернові, посилення податкового тиску на аграрну галузь та загальних кризових явищ в українській економіці поставить в скрутні умови вітчизняних агровиробників та знизить конкурентоспроможність української продукції на міжнародних ринках», - йдеться у зверненні про недопущення зростання тарифів на ім’я першого заступника Міністра інфраструктури України Євгена Кравцова, яке підписали Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», Аграрний союз України, Всеукраїнська аграрна рада, ВГО «Українська аграрна конфедерація», Українська зернова асоціація, «Союз птахівників України», Асоціація фермерів та приватних землевласників України.

За оцінками УКАБ, таке зростання призведе до додаткових витрат на транспортування зерна для аграріїв на рівні 1,5 млрд грн.

Нагадаємо, що проектом наказу Міністерства інфраструктури України від 11 січня 2017 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства транспорту та зв’язку України» пропонується підвищити тарифи на вантажні перевезення залізничним транспортом в Україні на 25%.

Заплановане зростання тарифів на рівні 25% значно перевищує індекс інфляції у 2016 році (12,4%), до того ж у 2016 році вже відбувалось підняття тарифів на вантажні перевезення на 15%. 

Потреба в залізничних перевезеннях зернових в період збиральної кампанії в 2,3 рази перевищує реальні обсяги. «Доцільність підняття тарифів під питанням. За останні три роки тарифи на перевезення зернових в Україні зросли на 88%. У той час, не зважаючи на постійне підняття тарифів, ПАТ «Укрзалізниця» не може забезпечити потреби аграріїв у залізничних перевезеннях зернових та не постачає в повній кількості вагони-зерновози відповідно до погоджених планів, чим зриває збиральну кампанію та ставить під загрозу експортні контракти», - прокоментував генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Тарас Висоцький. 

Джерело: http://ucab.ua/ua/pres_sluzhba/novosti/vtrati_agrariiv_vid_pidvischennya_tarifiv_na_perevezennya_stanovitimut_15_mlrd_grn