(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Виробники олії б’ють на сполох: Україна може втратити лідерство у цій галузі

07 Листопад 2016

Асоціація «Укроліяпром» направила відкритого листа Комітету з питань податкової та митної політики ВР, в якому висловила глибоке занепокоєння майбутніми змінами у податковому законодавстві, що можуть негативно вплинути на стан олійножирової галузі в Україні.

У повідомленні йдеться про законопроект №5300 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відродження тваринництва і розвитку сільськогосподарського підприємництва на селі». Він передбачає збільшення митного збору з 10% до 13% при експорті ряду товарів, зокрема олії та шроту.

Оскільки олійна галузь в Україні орієнтована на експорт, і навіть більше того, наша країна є світовим лідером по експорту олії та шроту соняшникових, в асоціації висловили глибоке занепокоєння додатковим фіскальним навантаженням. Адже світові ціни на олійні продукти останнім часом знижуються, тому українські в разі збільшення собівартості за рахунок додаткового митного збору у розмірі 3% стануть неконкурентними.

Як наслідок, це призведе до скорочення експорту олійних продуктів, а також зменшення валютної виручки. Теж наголошується на втраті країною лідерських позицій у цій сфері.

«На світовому ринку місце України займуть інші держави, зокрема її основний конкурент на ринку соняшникової олії та шроту Російська Федерація», - йдеться в листі.

Джерело: http://agrinews.com.ua/show/301307.html