(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

В Україні запустять проект з аналізу якості молочної продукції

26 Жовтень 2016

Експерти аналізуватимуть українське молоко за трьома основними напрямками. Вони стежитимуть за тим, щоб молоко отримувалося виключно від здорових корів, було позбавлене різного роду добавок і зберігалося при правильному температурному режимі.

Як зазначила керівник відділу тестувань центру експертиз «Тест» Ніна Кільдій, проект «Чистоту збережено» було розпочато з тестування 16 зразків молока: куплене на базарі і в магазині.

За даними Ніни Кільдій, результати проведеного дослідження показали, що більшість марок промислового молока отримали оцінки «добре» і «відмінно». Тоді як усі зразки домашнього базарного молока мали серйозні проблеми з мікробіологією.

«Молоко, яке продається на базарі, – це сире молоко, воно не проходить ніякої температурної обробки, і в цьому полягає його небезпека. Само по собі молоко, поки воно тепле й одразу від корови, ще може бути безпечним. Далі його вже не можна вживати у сирому вигляді, його обов'язково необхідно кип'ятити», – сказала Кільдій.

Директор департаменту продовольства Міністерства аграрної політики та продовольства України Микола Мороз зауважив, що українські підприємства для промислової переробки використовують в основному фермерське молоко.

«Якщо виробництво молока в Україні становить понад 10 млн тонн, то тільки близько 4 млн тонн надходить на промислову обробку, і 6 млн тонн споживається населенням без надходження на обробку. З цих 4 млн тонн тільки близько 1 млн тонн – це молоко від домашніх господарств. Тобто наша промисловість використовує в основному молоко від фермерських господарств», – пояснив він.

За словами Миколи Мороза, у середньостроковій перспективі підприємства зовсім відмовляться від використання домашнього молока.

Джерело: http://agronews.ua/node/71078