(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Експорт насіння з України може вирости в 10 разів

05 Листопад 2015

Про це повідомив журналістам заступник міністра аграрної політики і продовольства Володимир Лапа, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«У 2014 році експорт насіння з України становив понад 37 млн доларів, якщо говорити, про середньострокову перспективу, то ми можемо збільшити експорт насіння в 10 разів», —  повідомив він журналістам у ході відкриття «Інституту захисту насіння» компанії «Сингента» в Україні.

За його даними, якщо в 2011-2012 роках експорт був 8-11 тис. тонн, то в 2014 році він виріс до 14 тис. тонн.

У 2014 році імпорт насіння в Україні становив понад 81 тис. тонн. З початку 2015 року Україна імпортувала 43 тис. тонн насіння.

«Йде тенденція до скорочення (імпорту - ІФ), це є результатом тих зусиль по локалізації виробництва насіння, які роблять наші компанії», —  додав Лапа.

Заступник міністра уточнив, що в Україні зареєстровано близько 9 тис. Сортів насіння, з них 5 тис. —  Вітчизняна селекція, 3,8 тис. —  Це зарубіжна селекція.

«Якщо говорити про реєстр виробників насіння, то в 2012 році було практично +1400 виробників занесено до реєстру, якщо ми говоримо про 2015 г - це 710 виробників», — зазначив представник аграрного відомства.

Він уточнив, що найближчим часом за участю представників Мінагрополітики відбудеться обговорення проблеми контрафакту на ринку насіння України.

Як повідомлялося, представники Генерального директорату Європейської комісії з 26 травня по 4 червня 2015 провели аудит української системи контролю та сертифікації насіння зернових культур і її еквівалентності вимогам Європейського Союзу.

Експертів цікавили застосовуються в Україні, польового інспектування посівів зернових культур на базі насіннєвих господарств, процедура формування партій насіння, етикетування, відбору проб. Крім того, проводилася оцінка рівня імплементації Україною стандартів вимог ЄС у сфері контролю виробництва та сертифікації насіння.

Остаточних підсумків аудиту поки немає. За словами заступника міністра аграрної політики з питань євроінтеграції Владислави Рутицької, експерти ЄС в цілому схвалили систему контролю та сертифікації насіння зернових культур в Україні.

Матеріал з сайту http://agravery.com/uk/posts/show/eksport-nasinna-z-ukraini-moze-virosti-v-10-raziv