(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Частка прибуткових аграрних підприємств в Україні перевищує 70% - Інститут аграрної економіки

04 Грудень 2014

Як інформує Національний науковий центр "Інститут аграрної економіки", 3 грудня 2014 був проведений круглий стіл "Результати реформування аграрного сектору економіки України та перспективи його розвитку".

Учасники заходу дійшли висновку, що успіхи аграрної реформи не можна вважати остаточними, а можливості - вичерпаними.

Директор Інституту аграрної економіки, академік НААН Юрій Лупенко у своїй доповіді заявив, що сільськогосподарське виробництво залишається єдиною галуззю вітчизняної економіки, яка продовжує нарощувати позитивні результати. Частка аграрного сектору в загальноукраїнському експорті перевищила 26% і продовжує зростати.

За словами доповідача, українські сільгоспвиробники виробляють найбільше у світі насіння соняшнику та соняшникової олії, лідирують за обсягами виробництва картоплі (4-е місце), кукурудзи (5-е місце), яєць (9-е місце) і пшениці (10-е місце).

Значно зросла рентабельність аграрного виробництва. Частка прибуткових сільськогосподарських підприємств в останні роки перевищує 70%, а обсяги їх прибутку перевищують 20 млрд. грн.

Разом з тим, не вирішено ряд проблем: обмеженість прав селян як власників сільськогосподарських земель, питання раціонального еколого-безпечного землекористування, надмірної концентрації сільськогосподарських угідь, звуження конкуренції на ринку оренди земельних ділянок та сегменту малих і середніх агроформувань, а також законодавчо не врегульована діяльність агрохолдингів.

Інформацію було взято з сайту

ПроАгро

http://www.proagro.com.ua/news/ukr/32337.html