(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

АПК–Інформ: Посівні площі під озимою пшеницею в Україні можуть знизитися на 17% у порівнянні з торішніми

08 Жовтень 2013

Згідно з даними Мінагропроду, запланована площа посівів озимої пшениці під урожай 2014 року в Україні становить 6,7 млн га. Сформовані у вересні на значній частині території країни несприятливі погодні умови забезпечили відставання сівби озимої зернової. Так, станом на 7 жовтня озима пшениця посіяна на площі 3,6 млн га, або 54 % від прогнозованої. Також даний показник поступається 36% показником на аналогічну дату в 2012 році.

У той же час, на початку жовтня встановилися більш сприятливі агрокліматичні умови, і аграрії змогли продовжити сівбу. Слід зазначити, що в період з 27 вересня по 7 жовтня інтенсивність сівби помітно збільшилася, і її пікові значення перевищили 320 тис. га на добу. У середньому ж за вказаний період українські аграрії засівали озимою пшеницею близько 256 тис. га на добу. Теоретично при збереженні такої інтенсивності сівби решту 3 млн га можуть бути засіяні протягом найближчих 12 днів, тобто до 20 жовтня. Але слід підкреслити, що такі посіви будуть вже пізніми і можуть увійти в зиму ослабленими, що позначиться на майбутньої врожайності зернової.

Згідно з прогнозами фахівців Укргідромет, теоретично посівну кампанію можна продовжувати до середини жовтня. За умови забезпечення зазначеної вище інтенсивності сівби в решту 7 днів може бути засіяно близько 1,8 млн га. Таким чином, згідно з оцінками ІА «АПК -Інформ», реальні посівні площі озимої пшениці в Україні під урожай 2014 можуть скласти 5,4 млн га, що 6% поступається середньорічним показником за період з 1999 по 2012 роки (5,8 млн га ) і 17% - торішньому ( 6,5 млн га ).

«За умови доброї перезимівлі рослин з зазначених посівних площ може бути отриманий врожай зерновий на рівні 2012 року (15,1 млн т) і більше. Але тут ще раз варто підкреслити, що погодні умови можуть надати як позитивний, так і негативний вплив на розрахункові показники», - відзначають аналітики.

Інформацію було взято із сайту

АПК-Інформ

http://www.apk-inform.com/ru/news/1022082#.UlPxU6KGGgs