(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Аграрії зібрали майже 24 млн тонн зерна

23 Липень 2013

В Україні у розпалі жнива. Так, аграрії вже зібрали майже 24 млн. тонн зернових. Найбільше намолочено пшениці - 17,2 мільйона тонн, і 5,6 мільйона тонн ячменю. Крім того, очікується рекордний урожай кукурудзи на рівні понад 25 мільйонів тонн. Про це сьогодні в ході прес-конференції повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Урожай цього року формувався в погодних умовах, які значно вирізнялися від попередніх років. Це і перезимовка та скорочені строки посівної. Однак польові роботи організовані на високому рівні. Сьогодні сільгоспвиробники випереджають темпи минулого року з прибирання зернових. Всього вже зібрано майже 24 млн. тонн зерна, з них - 17,2 мільйона тонн пшениці, 5,6 мільйона тонн ячменю і 341 тисяча тонн жита », - повідомив Міністр.

Микола Присяжнюк також зазначив, що в Україні поступово збільшуються площі посівів і врожайність пшениці. Так, в поточному році вона зросла більш ніж на 30%.

«Потенціал до збільшення врожайності ще не вичерпаний. Вже сьогодні в Україні не рідкість підприємства, що мають врожайність вище середньої на 50% і навіть 100% », - зазначив глава відомства.

Також, за словами Міністра, значну частку у валовому зборі зернових в останні роки становить кукурудза, яка є однією з основних складових формування зернофуражного балансу в країні. І вже в поточному році кукурудза буде користуватися попитом на ринках країн Азії, зокрема Китаю.

«Українські виробники активно реагують на потреби ринку. У поточному році кукурудза на полях займала майже 5 млн. гектарів, а за останні 10 років її врожайність збільшилася майже втричі. І в цьому році ми очікуємо, що аграрії зберуть більше 25 млн. тонн кукурудзи, що стане абсолютним рекордом в Україні », - зазначив Микола Присяжнюк.

Нагадаємо, що Міністр в рамках робочих поїздок відвідує регіони і контролює процес збору зернових.

Інформацію було взято із сайту

AgroNews

http://agronews.ua/node/30318