(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

КМУ до липня 2013 року подасть у Раду законопроект про скасування мораторію на продаж сільгоспземель

15 Березень 2013

Урядовий законопроект «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», який передбачає скасування мораторію на продаж сільгоспземель, планується зареєструвати в парламенті до липня 2013 р. Про це заявив голова Державного агентства земельних ресурсів Сергій Тимченко, повідомляє  УНИАН.

Зокрема, в законопроекті передбачається закріпити норму про мінімальний розмір орендної плати за сільгоспземлю, яка складе 3% від нормативно-грошової оцінки. При цьому норму пропонується закріпити не як рекомендаційну, а як обов'язкову.

Також планується ввести додаткову плату в розмірі 1% від нормативної грошової оцінки земель, яка буде відраховуватися до місцевих бюджетів на розвиток територій.

А для земель державної власності половина цього податку спрямовуватиметься до держбюджету і спецфонду для подальшого фінансування викупу паїв у громадян і державної підтримки дрібного сільгоспвиробника.

«Для українських реалій не нормально, коли в господарстві на 10 тис. га працює всього 10 чоловік. На селі, крім роботи на землі, фактично немає інших робочих місць. Тому законом передбачається встановити мінімальний рівень повної зайнятості на одиницю площі з урахуванням природно-кліматичних зон і сформованої структури розселення », - зазначив С.Тимченко.

Також у законопроекті передбачається встановити мінімальний термін оренди сільгоспземель на рівні 7 років.

«Дати можливість купувати право оренди напряму, а не реалізовувати угоди через корпоративні права, тобто необхідно ввести вільне відчуження оренди. Також потрібно перетворити право оренди в предмет застави в банку і суттєво посилити державні гарантії непорушності раніше укладених діючих договорів. На сьогодні Держземагентство ініціює введення норм щодо обмеження обсягів оренди сільгоспземель. Для регулювання даних відносин цілком достатньо діючих норм антимонопольного законодавства », - сказав голова земельного відомства.

Як повідомлялося, з 20 грудня 2012 року набрав чинності Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України», який продовжує мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2016 року.

Інформацію було взято з сайту

Інформаційнна компанія "ПроАгро"

http://www.proagro.com.ua/news/ukr/4077094.html