(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Україна експортувала 13,8 мільйона тонн зерна

26 Грудень 2012

Вітчизняне зерно продовжують активно продавати на зовнішні ринки. Так, Україна вже експортувала 13,8 мільйона тонн збіжжя. Окрім того, у припортових елеваторах знаходиться 1,060 мільйона тонн зернових культур, а 305 тисяч тонн збіжжя вже завантажено на кораблі. Цьогоріч виважена державна політика щодо експорту дала змогу збільшити надходження до бюджету та поліпшити зовнішньоторговельне сальдо, а також створити сприятливу кон’юнктуру на зернові на внутрішньому ринку. Про це повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Іван Бісюк.

«Фактичні обсяги експорту становлять 13,8 мільйона тонн, з яких пшениці − 5,8 мільйона тонн, у тому числі 4,935 мільйона тонн продовольчої, кукурудзи − 5,957 мільйона тонн та ячменю − 1,825 мільйона тонн», − поінформував заступник очільника відомства.

Окрім того, за словами Івана Бісюка, у припортових елеваторах наразі знаходиться 1,060 мільйона тонн зернових культур, а на кораблі завантажено 305 тисяч тонн.

«Обсяги експортованих та підготовлених до експорту зернових становлять 15,2 мільйона тонн, у тому числі пшениці – 5,9 мільйона тонн. Взагалі ж експортний потенціал цього року становить до 22-23 мільйона тонн. Таких результатів вдалося досягти завдяки налагодженій співпраці із зернотрейдерами», − зазначив заступник Міністра.

Також Іван Бісюк наголосив, що цьогоріч виважена політика щодо експорту дала змогу збільшити надходження до бюджету та поліпшити зовнішньоторговельне сальдо, а також створити сприятливу кон’юнктуру на зернові на внутрішньому ринку.

«У вересні було експортовано 1,3 мільйона тонн пшениці, у жовтні – 1,4 мільйона тонн, у листопаді – 1,4 мільйона тонн. У листопаді в середньому щодня експортувалося по 55 тисяч тонн зерна. Такі темпи майже вдвічі перевищують минулорічні. Державна політика щодо експорту дала змогу збільшити надходження до бюджету та поліпшити зовнішньоторговельне сальдо, створити сприятливу кон’юнктуру на зернові на внутрішньому ринку. Крім того, покращено фінансовий стан сільгосптоваровиробників та їхню мотивацію до збільшення посівних площ озимих під урожай 2013 року. Результатом є збільшення посіву озимих майже на 5% порівняно з минулим роком», − підсумував Іван Бісюк.

Інформацію було взято із сайту

AgroNews

http://agronews.ua/node/21335