(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Південь України через посуху втратив половину врожаю зерна

26 Вересень 2012

Втрати зерна в найбільш постраждалих від посухи регіонах України - АР Крим, Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській областях - можуть складати близько 4 млн тонн через майже двократне зниження врожайності в порівнянні з минулим роком (12,8 - 15 ц / га).

Про це сказав голова Аграрного союзу України (АСУ) Геннадій Новіков на прес-конференції в УКРІНФОРМі у середу, повідомляє кореспондент агентства.

"Ці втрати не тільки виключають можливість заробітку, але й ставлять під сумнів виконання аграріями поточних фінансових зобов'язань - розрахунків за кредитами, поставок передплаченого продукції Аграрному фонду, податкових платежів. Зважаючи на це, сьогодні фермери очікують від держави фінансової підтримки", - зазначив експерт.

За його словами, стосується це, по-перше, пролонгації кредитів для постраждалих господарств. По-друге, компенсації відсоткової ставки за банківськими кредитами, як було в 2003 році. І по-третє, можливо, варто виділити підприємствам кошти з резервного фонду бюджету на поворотній основі. По-четверте, стовідсотково компенсувати вартість води для зрошення на Півдні України. "На більше у держави немає фінансових можливостей. Загальну суму підтримки АПК у зв'язку з негодою поки ще підраховують. Але дуже приблизно можу сказати, що на компенсацію банківських відсотків потрібно 400 - 500 мільйонів гривень", - вважає Новіков.

Укрінформ

Інформацію було взято із сайту

Інформаційна компанія "ПроАгро"

http://www.proagro.com.ua/news/ukr/4072537.html