(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Граничний поріг експорту української пшениці може бути підвищений

19 Вересень 2012

Граничний поріг експорту пшениці, який зараз встановлений на рівні 4 млн тонн, буде підвищений, очікує Українська зернова асоціація.

"Ми бачимо, що пшениці можна було б експортувати на 1,5 млн. тонн більше, ніж пропонує міністерство. Ми домовилися кожен місяць перевіряти баланси, тому що зайва пшениця нікому не потрібна", - заявив президент асоціації Володимир Клименко на прес-конференції. Він зазначив, що це питання буде вирішуватися з Мінагрополітики, коли експорт пшениці досягне позначки 3,2 млн тонн.

За оцінками Клименко, у вересні експорт зернових з України досягне 2 млн тонн за рахунок продажів пшениці.

Нагадаємо, експорт зерна в липні-серпні склав 2,98 млн. тонн, з них пшениці - 1,3 млн. тонн. У серпні Україна поставила на зовнішні ринки 1,782 млн. тонн зернових культур, з них пшениці - 0,93 млн. тонн.

Раніше зернотрейдери зобов'язалися перед Мінагрополітики експортувати не більше 19,4 млн. тонн зерна в нинішньому маркетинговому році. Компанії можуть безперешкодно вивезти 4 млн. тонн пшениці, 3 млн тонн ячменю і 12,4 млн тонн кукурудзи. При цьому в Мінагрополітики заявили, що при поточних темпах вивезення пшениці цей обсяг буде вичерпано вже в лютому. У такому випадку у відомстві не виключають, що будуть вводитися обмеження або навіть мораторій на експорт пшениці.

У той же час, аналітики відзначають, що при визначенні граничного порогу експорту пшениці Мінагрополітики не врахувало великі перехідні запаси продовольчої пшениці в країні (що склали близько 5 млн. тонн на кінець червня) і хороший урожай в нинішньому році (близько 15 млн. тонн). Внутрішні потреби країни оцінюються в 10 млн. тонн пшениці (6 млн. тонн продовольчої і 4 млн. тонн фуражної).

В уряді очікують, що урожай зерна в 2012 році складе 46-46,5 млн. тонн зерна. Це значно менше, ніж у минулому році (56,7 млн. тонн), але все одно буде одним з найкращих врожаїв в історії незалежної України.

УНІАН

Інформацію було взято із сайту

Інформаційна компанія "ПроАгро"

http://www.proagro.com.ua/news/ukr/4072343.html