(0800) 21-11-99 - Продаж с/г техніка. (Дзвінки з усіх номерів безкоштовні)

Волинська фондова компанія

Усі види сільськогосподарської техніки та обладнання
замовити зворотній зв'язок
 

Дефіцит фуражного зерна призведе до подорожчання кормів, а значить - зростуть ціни на свинину, яловичину і м'ясо птиці

07 Серпень 2012

Через аномально холодну зиму і рекордно жарке літо цього року фермери не дорахуються майже 40 млрд. грн. Це рівноцінно чотирьом річним бюджетам вітчизняного аграрного комплексу. У результаті восени ціни на продовольство злетять. Чиновники обіцяють утримати вартість лише стратегічних продуктів. Експерти кажуть, що продовольча криза - загальносвітова тенденція, тому уникнути осіннього підвищення цін неможливо. Питання лише в тому, коли воно відбудеться: в жовтні або листопаді, пишуть "Известия в Украине".

За словами начальника відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяни Адаменко, нинішній рік для сільгосппідприємств став непростим через погодні аномалії. Спека практично випалила південно-східну частину України, де традиційно найбільші в країні посіви зернових культур. Найбільше постраждали Дніпропетровська і Херсонська області. Поганий урожай прогнозують в Запоріжжі, а також в Миколаївському та Одеському регіонах. "У цих областях практично не було дощів, - пояснює Адаменко. - В результаті урожай озимих культур скоротиться приблизно на 40%, у ярих взагалі не буде жодних шансів, а прогнози по кукурудзі до сих пір залишаються туманними".
Ми не єдина країна, що постраждала в цьому році від примх природи. Згідно зі звітом Світового банку, неймовірна посуха знизила врожай на полях США, Росії та Казахстану. У свою чергу, європейські житниці (Німеччина, Великобританія, Франція) постраждали від аномальних злив: прогнози погіршилися не лише за кількістю, але і якістю майбутнього врожаю зернових. Співробітники Всесвітнього банку відзначають, що світові ціни на пшеницю з середини червня виросли більш ніж на 50%, на кукурудзу за цей же період - на 45%. "Такі різкі коливання цін на продовольство приводять до непередбачуваності на ринку і серйозних ризиків для продовольчої безпеки", - підсумовують автори звіту.
Офіційні джерела сьогодні намагаються всіляко заспокоїти населення, повідомляючи, що з продовольчою безпекою все буде добре. За даними уряду, на сьогоднішній день в Аграрному і Резервному фондах країни зібрано близько 2 млн. тонн продовольчого зерна, або третина річної потреби країни. Так що голодна осінь нам не загрожує, проте чи буде вона дешевою, залежить від підсумків збиральної кампанії. В цьому плані прогнози влади та аграріїв кардинально розходяться. Приміром, за урядовими оцінками, урожай зерна в Україні досягне 46 млн. тонн. В Асоціації фермерів та приватних землевласників вважають, що урожай зернових знизиться до 40 млн. тонн. Приблизно такі ж результати (41-42 млн. тонн) називає директор консалтингової компанії "ПроАгро" Микола Верницький.
Подорожчання земельних ділянок, зниження врожайності та світові тенденції - всі ці фактори вплинуть на собівартість пшениці та ячменю. За розрахунками заступника гендиректора Української аграрної конфедерації Олександра Ярославського, вона збільшиться мінімум в 1,5 рази. Зростання цін на зерно потягне за собою ціни на борошно, хлібобулочні вироби і крупи. Так, борошняні продукти (за вирахуванням соціальних сортів хліба, вартість яких регулюється державою) подорожчають на чверть, рис - на 15%, а ячна крупа - на 10%.
Негативні прогнози врожаю зерна експерти доповнюють позитивними очікуваннями щодо його якості. За словами Адаменка, через погоду продовольчої пшениці цього року буде набагато більше, ніж фуражної (кормової). Це плюс для аграріїв, але мінус тваринникам і любителям м'яса. Дефіцит призведе до подорожчання кормів, а значить - зростуть ціни на свинину, яловичину і м'ясо птиці. Наприклад, у собівартості однієї свині на корми припадає близько 60%. Зміст бичків і корів обходиться трохи дешевше, оскільки влітку вони в основному харчуються підніжним кормом. Тим не менш, восени поголів'я теж переводять на пшеницю і ячмінь. Так що подорожчають не тільки м'ясні, а й молочні продукти.
Телятина і свинина можуть додати в ціні на 10-20%, вважають експерти. Точні прогнози поки давати складно, адже ще не повністю прибрана кукурудза, яку можна використовувати як корм замість дорогого ячменю. Втім, надії на "царицю полів" мало: Адаменко каже, що південні і південно-східні регіони країни (саме там кукурудзою пересівали площі під загиблими озимими) в найближчі дні чекає сорокаградусна спека. "На жаль, фактори свідчать на користь майбутнього подорожчання м'яса, - констатує Верницький. - Приблизно таке ж, на 15-20%, зростання цін очікується і на молочні продукти, і продукти птахівництва".
 
Інформація була взята з сайту
 
Інформаційна компанія "ПроАгро"
 
http://www.proagro.com.ua/news/ukr/4071362.html